Poczytaj relację Cichego
http://www.canon-board.info/testy-sp...4-5-6-a-68731/
lub z optycznych.pl
http://www.optyczne.pl/217.1-Test_ob...SD-Wstęp.html
Poczytaj relację Cichego
http://www.canon-board.info/testy-sp...4-5-6-a-68731/
lub z optycznych.pl
http://www.optyczne.pl/217.1-Test_ob...SD-Wstęp.html
Ostatnio edytowane przez RobertON ; 19-09-2014 o 11:41
Przeczytałem testy. Wygląda to na prawdę obiecująco jak na moje amatorskie okoWasze posty tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że to może być właśnie ten obiektyw, którego potrzebuję. Krajobraz załatwię kitem, detale tamronem. Ptaszki itp. też tamronem, do macro może kiedyś coś dokupię. Muszę podjechać do sklepu i przymierzyć, zobaczyć go na żywo. Używki wolałbym uniknąć.
Dodatkowo mam pytanie: czytałem gdzieś, że niektórzy ludzie wysyłają swoje tamrony razem z body do kalibracji. Rozumiem, że kalibruje się obiektyw a nie body? Czyli po kupnie mogę ewentualnie wysłać do Tamrona zestaw i oni mi obiektyw skalibrują za darmo? Zakładam, że kit będzie nadal dobre zdjęcia robił jeśli przepnę potem z Tamrona na kita (jeśli kalibrują tylko obiektyw)? Czy warto wysyłać od razu, czy jest szansa, że wszystko będzie dobrze chodziło i kalibracja nie będzie wogóle potrzebna?
Obiektyw wysyłasz do kalibracji po stwierdzeniu błędu bf- ff. O samym zjawisku poczytaj tu:
BF i FF cz.1 - problemy obiektyw?w lustrzanek - Sklep Fotograficzny Accord Foto | Wyposazenie studia fotograficznego
Nie ma konieczności wysyłania " z buta", musisz go sprawdzić, prosty test masz na podanej stronie. Szansa na właściwe ostrzenie jest duża. Nie musisz martwić się na zapas
Ostatnio edytowane przez słowiczek ; 19-09-2014 o 14:58
Przepraszam, że tak mieszam w tym wątku i coraz bardziej odchodzę od tematu, ale ze względów finansowych wolałbym nie wydać pieniędzy na coś, co potem mi się nie będzie przydawało (lub będzie się przydawało rzadko).
Dlatego pozwolę sobie zadać jeszcze inne pytanie...
Biorąc pod uwagę, że najczęściej będę fotografował przyrodę, krajobrazy, architekturę to czy nie lepiej byłoby na początek wymienić kita na coś szerszego, ambitniejszego, z lepszym światłem np. Sigma 17-70 mm f/2,8-4 DC Macro OS HSM? Czytałem, że jest to dobry obiektyw. Do tego w dalszej przyszłości dokupić Canona 55-250 bez STM, żeby było taniej.
Czy może szkoda powielać obiektywy i brać prawie taki sam co kit (w sensie zakresu ogniskowych oczywiście), a lepiej wziąć w/w tamrona 70-300 USD VC f/4-5.6 i mieć czym fotografować jakieś detale, ptaszki itp.? Natomiast do krajobrazów (np. podczas wypadu do lasu, w góry) używać kita 18-55?
Bardzo chciałbym usłyszeć Wasze opinie na ten temat.
Będę bardzo wdzięczny.
Nie oszukujmy się ten Tamron (70-300 VC) wcale nie jest szybki. Owszem ma niezłą stabilizację, ale obiektyw sprawdza się tylko przy dobrym świetle. Oczywiście o trybie makro możemy zapomnieć. Ale i tak jest o klasę lepszy niż Canon 55-250.
Do samolotów będzie już do przyjęcia, bo tam wszystko (w powietrzu) zaczyna się od 300mm.
Zamień sobie kita 18-55 na jakiś uniwersalny zoom z dobrym światłem, to odczujesz poprawę.
C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
www.cobalt.fr.pl
Myślę, że o samolotach i kolei możemy na razie zapomnieć. Głównie krajobrazy i architektura. Ptaszki też się nie pogniewają jak zacznę je fotografować za rok albo dwa
Jaki uniwersalny zoom z dobrym światłem moglibyście polecić?
A co tu polecać.
Canon jest drogi.
Tamron w cenie Sigmy.
A dobrą Sigmę trzeba wybierać starannie. Jest szybka i ostra.
C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
www.cobalt.fr.pl
Każdy będzie dobry, o ile będziesz umiał wykorzystać jego możliwości. Każdym sprawnym obiektywem zrobisz ładne zdjęcie. A oprócz światłosiły istotnym parametrem jest rozdzielczość obrazu uzyskana z danego obiektywu.