Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: G7 x

  1. #11

    Domyślnie Odp: G7 x

    Mam pytanko odnośnie prędkości działania AF - wiem, że do USM mu daleko ale czy da się używac do sportowych zdjęc np. rowery, motory? nie znalazłem żadnego porównania czasu wyzwalania vs USM.
    No i pytanie do używających po dłuższym czasie - warto? planuję zastąpic nim lustrzankę ze względu na gabaryty.

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: G7 x

    Nigdy nie próbowałem fotografować sportu G7x, AF przy dzieciakach z reguły się gubi, ale to inny AF niż w lustrzance, więc nie wymagam od niego pewności i niezawodności.
    Aparat jest świetny jako urządzenie do dokumentowania zdarzeń, filmy są bardzo dobrej jakości, zabieram go w każdy wyjazd do kieszeni. Używam albo Av, albo Auto, albo tematycznych np. z wysyceniem kolorów w deszczowy dzień. Jeśli światła jest dosyć, rozdzielczość jest super. Kiedy jest ciemniej, z reguły odszumianie trochę rozmywa obrazek, ale na akceptowanym poziomie. Mnogość możliwości wymaga poświęcenia mu czasu, żeby go przynajmniej w części wykorzystać, ale pewne rzeczy są irytujące, np. nie można zmienić nastaw ostrości obrazka w każdym trybie. Dobrze, że można w Av
    Dla mnie nie jest to urządzenie, które może zastąpić lustrzankę w 100%. Nie ma UWA i uchwytu na Cokiny nie można założyć , na RAWach przy maksymalnie szerokim obiektywie jest winieta do wycięcia, nie ma głębi jak FF na 50mm f1.4 , ale G7x uzupełnia lustrzankę doskonale tam, gdzie powyższego mi nie potrzeba. Nie ciągnę klamotów na służbowy wyjazd za granicę, tylko biorę kompakcik w kieszeń i pewnie, że brakuje mi elastyczności lustrzanki, ale i tak przywożę jakieś zdjęcia na pamiątkę.
    Aaa, i drugi akumulator to konieczność, żeby się nie dać zaskoczyć szybkim rozładowaniem jednego.

  3. #13

    Domyślnie Odp: G7 x

    Dzięki za info.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Miasto
    Rawa Mazowiecka
    Wiek
    58
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: G7 x

    Panowie, czy jest możliwość zmiany nazwy pliku z IMG_xxxx na jakiś własny schemat np. DSC_xxxx?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko ;-)

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie Odp: G7 x

    Cytat Zamieszczone przez maczekg Zobacz posta
    Nigdy nie próbowałem fotografować sportu G7x, AF przy dzieciakach z reguły się gubi, ale to inny AF niż w lustrzance, więc nie wymagam od niego pewności i niezawodności.
    ..
    Dzieci to najlepiej łapać na ustawiony na sztywno punkt ostrości, inaczej to faktycznie ciężko.
    Mam pytanie jak z makro, czytam, że nienajlepiej, że mydło i faktycznie na samplach widać, że przy pełnym otworze nie tyle mała głębia ostrości co zrozumiałe, ale mydełko w całym kadrze. Czy da się w jakiś warunkach zrobić znośne makro. Czy wysokie ISO są na tyle użyteczne, że można zrezygnować z lampy błysk, poza ewentualnym doświetlaniem przedniego planu?
    Ostatnio edytowane przez Juriko ; 27-02-2016 o 18:06

  6. #16

    Domyślnie Odp: G7 x

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Panowie, czy jest możliwość zmiany nazwy pliku z IMG_xxxx na jakiś własny schemat np. DSC_xxxx?

    Fastone Image Viewer ma opcję hurtowej zmiany nazwy na co zechcesz -> menu Narzędzia.
    Człowiek myślał, że jak kupi lustereczko, to będzie jak w bajce...A tu gniot za gniotem
    c600d; c 50/1.8; t 17-50/2.8->5Dc;50 1.4;70-210 3.5; 35 2.0 i inne...
    mój FB
    mój Flickr

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Miasto
    Rawa Mazowiecka
    Wiek
    58
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: G7 x

    Cytat Zamieszczone przez Zowa Zobacz posta
    Fastone Image Viewer ma opcję hurtowej zmiany nazwy na co zechcesz -> menu Narzędzia.
    Zowa, to wiem. Ja chcę narzucić swój własny schemat nazewnictwa już w aparacie.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko ;-)

  8. #18

    Domyślnie Odp: G7 x

    A, to sory
    W takim razie nie kojarzę takiej funkcji, a instrukcje znam dość dobrze...
    Człowiek myślał, że jak kupi lustereczko, to będzie jak w bajce...A tu gniot za gniotem
    c600d; c 50/1.8; t 17-50/2.8->5Dc;50 1.4;70-210 3.5; 35 2.0 i inne...
    mój FB
    mój Flickr

  9. #19

    Domyślnie Odp: G7 x

    Cytat Zamieszczone przez maczekg Zobacz posta
    Aaa, i drugi akumulator to konieczność, żeby się nie dać zaskoczyć szybkim rozładowaniem jednego.
    Jakiego akumulatora używasz jako dodatkowego? Właśnie musiałbym coś dokupić i nie wiem czy wchodzić w oryginał...

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: G7 x

    Cytat Zamieszczone przez bartson Zobacz posta
    Jakiego akumulatora używasz jako dodatkowego? Właśnie musiałbym coś dokupić i nie wiem czy wchodzić w oryginał...
    Newell, czy jakoś tak. Wydajność podobna, ładuje się w oryginalnej ładowarce.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •