Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 83

Wątek: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

  1. #61
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Bo canon nie miał w ofercie innego pancake..

  2. #62
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Dla mnie rewelacja. 700D + 24/2.8 STM + 40/2.8 STM

  3. #63
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    a tymczasem cena robi się coraz bardziej akceptowalna - 679 zł
    Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  4. #64

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    z chęcią bym sobie zakupił tego 24mm ,mam już pancke 40mm ,a ten przydałby mi się do kolekcji poza tym takie obiektywy można nosić w torbie i zawsze mieć je przy sobie

  5. #65
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    W oczekiwaniu na paczkę z obiektywem

  6. #66
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Nie widzę sensu posiadania dwóch naleśników. Mam 40mm f/2,8 i w zupełności wystarcza do FF jeśli nie chce się nosić na spacerze ciężkiego zestawu. To nie są szkła do ciągłego stosowania, bo obrazek taki sobie.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  7. #67
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Witam, czy mógłbym dostać jakieś rawy zrobione z tym obiektywem? Najlepiej na 2,8 ale nie tylko. Mam zamiar odgrzebać starą czterdziestkę i poużywać własnie z tym szkłem. Mam nadzieję że szkło jest lepsze od 17-40L, na którego co prawda nie narzekam, ale to wielki kloc. Poza tym 35mm na ff i ekwiwalent na cropie to moja ulubiona ogniskowa.
    Będę wdzięczny za te rawy.
    Pozdrawiam, Wojtek

  8. #68
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Od kilku dni mam to szkło.
    Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka to jakie to maleństwo. Zaskoczyła mnie szczególnie przednia soczewka wielkości 1-groszówki. Przedni dekielek nowego typu, inny niż te do których się przyzwyczaiłem, nieco grubszy ale za to bardziej praktyczny. Pierwszy raz miałem kontakt z obiektywem z napędem STM. Jest on nieco głośniejszy niż USM i nieco wolniejszy, ale w niczym to w praktyce nie przeszkadza. Bardzo dziwnie działa w trybie MF, bo ruchy pierścienia powodują, że uruchamia się silnik i przesuwa soczewkę. Przy wyłączonym aparacie ruchy pierścienia MF nie przekładają się na zmianę układu optycznego.
    Jeżeli chodzi o zdjęcia zaskoczyła mnie ostrość. Owszem, słyszałem, że jest ostry, ale nie spodziewałem się, że aż tak, bo w testach wypada gorzej niż inna stałka którą posiadam 60mm macro. Odczucia takie "na oko" nie dają najmniejszych podstaw, żeby oceniać obiektyw 24mm jako gorszy. Zaskoczyła mnie również mała, taka "fajna" winieta na f/2.8. Ogniskowa 24mm na cropie jest przyjemna. Można robić takie "normalne" zdjęcia, co czyni ten obiektyw dość uniwersalnym.
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  9. #69
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Dzięki!! Wreszcie ktoś podzielił się wrażeniami. A jak z gwintem, ponoc bardzo ciasno wchodzi w body. Wrzuć jakies sample, plis

  10. #70
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Gwint jest normalny. Z tego co pamiętam zawsze pierwsze zapięcie obiektywu to takie "tracenie dziewictwa". Tutaj też tak było, ale po kilku razach chodzi już ze standardowym oporem. Właśnie sobie sprawdziłem i porównałem z obiektywem, którego używam 5 lat i przepinałem setki razy... opór jest identyczny. Może wrażenie ciasnego gwintu bierze się stąd, że ten trzyma się końcówką dwóch palców, a normalny obiektyw całą dłonią.

    Co do sampli to nie wiem, czy mam na tyle umiejętności, żeby pokazać cokolwiek co może być odniesieniem do wyceny jakości obiektywu. Nie robiłem żadnych fotek testowych, nie mam statywu. Mogę wrzucić jedynie coś co pstryknąłem na spacerze.

    Takie zdjęcie na f/2.8 czas:1/1000, cały kadr:


    i wycinek ze środka:


    i z rogu (z tym, że pień brzozy jest przed płaszczyzną ostrości):


    drugie zdjęcie trochę bardziej wygląda jak "testowe" ale niestety nie jest na pełnej dziurze, f/5.6 czas:1/320, cały kadr:


    wycinek ze środka:


    i z rogu:


    w lesie natknąłem się na takie kwiatki, f/2.8 czas:1/200, cały kadr:


    środek:


    i bokeh, mniej i bardziej rozmyty:



    na koniec takie normalne zdjęcie, przedstawiające dzisiejsze warunki pogodowe, f/5.6 czas:1/640, cały kadr:


    wycinek z pierwszego planu z rogu:


    wycinek z dalszego planu:


    Nie wiem na ile te zdjęcia są reprezentatywne, ale mam nadzieję, że komuś mogą pomóc.
    Moje odczucia odnośnie obiektywu są zaskakująco pozytywne, nie spodziewałem się, że to małe coś da taką jakość.
    Ostatnio edytowane przez sprocket73 ; 05-04-2015 o 23:08
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •