Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83

Wątek: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    a ja nie wiem czy sobie nie sprawię. Zobaczę jak będzie cena, choć pewnie i tak poczekam poczekam na cashback Do starej czterdziestki, będzie jak znalazł, do "skompaktowania" jej... Penie, że canon 28/1,8 byłby fajniejszy, ale obawiam się że nawet używany, będzie wciąż dwa razy droższy.

  2. #12
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    howgh

    a tak serio - to byloby fajne szklo
    ...gdyby było 22/2.0 :-)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #13
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    ...gdyby było 22/2.0 :-)
    amen, bro!
    www albo tez flickr

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    amen, bro!
    EF 22 f/2.0 jak juz marzyc...

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Niestety, można pomarzyć... Naleśników już więcej nie będzie, chyba, że EF-M się utrzyma przy życiu.
    W tej chwili używam 40/2.8 jako gustownej zatyczki do korpusu 70d w torbie (wystaje jakieś 1,5 cm w stosunku do uchwytu). Pewnie wymienię go właśnie na naleśnik EF-S, bo ogniskowa jednak trochę bardziej "uniwersalna".
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 17-09-2014 o 16:29

  6. #16
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Niestety, można pomarzyć... Naleśników już więcej nie będzie
    ...ponieważ?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Ponieważ Canon wykonał już swoje zadania i to w sposób prawie optymalny Dostaliśmy już dwa doskonałe naleśniki w tej samej obudowie i pewnie z tym samym napędem AF (redukcja kosztów!). Jakich innych konstrukcji oczekiwałbyś od Canona? Duża odległość rejestrowa znacznie ogranicza możliwości konstrukcyjne. Więc jaśniejszych nie będzie, 40/2.8 jest i tak dużo ciemniejszy w praktyce (spora winieta). A inne ogniskowe? Pomijając kwestie konstrukcyjne (trudno raczej zaprojektować np. 22mm na pełną klatkę przy odległości rejestrowej powyżej 40mm), to myślisz, że gdyby Canon miał w planach taką konstrukcję, to zawracałby sobie głowę robieniem EF-S 24mm?
    Z takiego podejścia Canona jestem zadowolony, dostaliśmy co Canon mógł zrobić najlepszego (naleśnik EF-S od strony optycznej zapowiada się doskonale) i w bardzo przystępnych cenach. Jeśli komuś pozostał niedosyt, to niestety musi pomyśleć o jakimś bezlusterkowcu.

  8. #18
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ponieważ Canon wykonał już swoje zadania i to w sposób prawie optymalny Dostaliśmy już dwa doskonałe naleśniki w tej samej obudowie i pewnie z tym samym napędem AF (redukcja kosztów!). Jakich innych konstrukcji oczekiwałbyś od Canona? Duża odległość rejestrowa znacznie ogranicza możliwości konstrukcyjne. Więc jaśniejszych nie będzie, 40/2.8 jest i tak dużo ciemniejszy w praktyce (spora winieta). A inne ogniskowe?
    Tzn. nie widzisz sensu powstania np. naleśnika 28/2.8? Jaśniejszych niż 2.8 na FF się nie spodziewam w ogóle, ale innych ogniskowych - czemu nie?

    Pomijając kwestie konstrukcyjne (trudno raczej zaprojektować np. 22mm na pełną klatkę przy odległości rejestrowej powyżej 40mm), to myślisz, że gdyby Canon miał w planach taką konstrukcję, to zawracałby sobie głowę robieniem EF-S 24mm?
    A po co Canon zawracał sobie głowę robiąc np. EF-s 10-22, skoro w ofercie ma EF 16-35?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Tzn. nie widzisz sensu powstania np. naleśnika 28/2.8? Jaśniejszych niż 2.8 na FF się nie spodziewam w ogóle, ale innych ogniskowych - czemu nie?
    Jako użytkownik widzę sens jak najbardziej. Z powodów jak wyżej wykluczam raczej taką konstrukcję. Mógłby powstać np. 28/4. I kosztować wyraźnie więcej niż 40/2.8. Kupiłbyś?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A po co Canon zawracał sobie głowę robiąc np. EF-s 10-22, skoro w ofercie ma EF 16-35?
    Nie wiem czy to dobry przykład, bo zakres ogniskowych jest diametralnie różny. Szukam lepszego, ale nie bardzo mi przychodzi do głowy. Ale domyślam się o co Ci chodzi. Może masz i rację, bo sam napisałem, że 28/4 byłby dużo droższy (i większy pewnie), no a EF-S jest tani, ma ły i jasny. Więc może miejsce na EF 28/4 rzeczywiście jest na rynku.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 19-09-2014 o 11:43

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Kolejny naleśnik EF-S 24mm f/2.8 STM

    Mnie bardzo ucieszyła ta wiadomość, od wczoraj jestem posiadaczem 40mm 2.8 STM i 24mm pewnie też kupię Jak by się ktoś pytał dysponuję 1100D.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •