-
M42 oraz mocowanie exakta do EF
Dzień dobry,
wszystkie moje obiektywy (słoiki-szkła etc) pracowały od Exakty i M42 z 60d. Byłam szczęśliwa aż tu przyszło mi do głowy aby wkręcić jeden z nich do 5DmII i klops. Zdjęcie wykonane a lusterko zawieszone i przez pryzmat nic nie widać.
Wniosek: wkręcone same adaptery nie blokują lustra w 5d dopiero z obiektywami które za bardzo "wystają".
Teraz pytanie czy są produkowane adaptery do 5d, czy to co jest na rynku w dużej części nie nadaje się do 5d oraz kto używa dobrych i poleci oraz gdzie zostały kupione.
-
-
Uzależniony
Odp: M42 oraz mocowanie exakta do EF
-
Odp: M42 oraz mocowanie exakta do EF
Dziękuję to dużo wyjaśnia. Nasuwa się jeszcze jedno pytanie.
Czy mogę wymieniać obiektywy przy niewyłączonym aparacie. To nieraz robiłam i było wszystko w porządku ale czy mogę wymieniać przy podniesionym lustrze w trybie Live view ponieważ wtedy mogłabym wykorzystać obiektywy od exakty wykorzystując stary zestaw do foto negatywów. Aparat wykrywa obiektywy poprzez styki na ringu i gdy one są izolowane to chyba mechanicznie aparat będzie trzymał lustro w górze do rozładowania baterii.
Co na to praktycy.
Ostatnio edytowane przez ala-foto ; 25-09-2014 o 10:18
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum