Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: [Kamillos] Trudny wybór Canon 100-400mm '08 vs... Canon 100-400mm '13

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 257

    Domyślnie Odp: [Kamillos] Trudny wybór Canon 100-400mm '08 vs... Canon 100-400mm '13

    Cytat Zamieszczone przez Kamillos Zobacz posta
    ale na pewno bedę ją bardziej eksploatował niż obecny właściciel i co jak nagle coś podanie AF, pierścień od regulacji pompki?
    Co jest całkiem możliwe. Tutaj masz świetną recenzję tego obiektywu:

    Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM - Points in Focus Photography

    Szczegóły na temat budowy, co może spotkać użytkownika i jak temu zapobiegać (sugestie autora recenzji) znajdziesz pod "Build".

    A jak już masz to co pod "Sprzęt" czyli jasną 70-200 to dlaczego nie dokupisz sobie do niego Canon Extender EF 2x III - Extender EF 2x III - Canon Polska albo jeśli już masz to nie użyjesz? Wzięte spod "Where it fits and who it’s for" z tej recenzji:

    With the introduction of the Extender EF 1.4x III and EF 2x III, the 70-200mm f/2.8L IS II USM paired with the Extender EF 2x II will deliver image quality every bit as good as the EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM on the long end (140-400mm), at approximately the same apertures with only slightly worse contrast. However, remove the TC and you have a 70-200mm f/2.8 lens for low light. Of course speaking of light, the 70-200/2.8L IS II and a TC will make your wallet considerably lighter than the 100-400 will.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: [Kamillos] Trudny wybór Canon 100-400mm '08 vs... Canon 100-400mm '13

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    with only slightly worse contrast
    -to slightly jest we wszystkich innych opiniach wyrażane jako znaczne,
    a między TC 1,4 a 2,0 duża różnica na korzyśc 1,4 jeśli chodzi o jakość.
    Dotkowo:
    TC 2,0 z 100-400 L ,nie ma AF.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: [Kamillos] Trudny wybór Canon 100-400mm '08 vs... Canon 100-400mm '13

    Należy pamiętać, że zastosowanie extendera np. 2x ( z 70-200 na 100-400) to :
    - światło spada 2 razy (bywa że AF "wysiada")
    - rozdzielczość spada 2x

    I teraz jeśli zdjęcia tylko na ekran to może mniejszy kłopot ale na wydruki ( i jeszcze powiększenia) to może być "kaplica" !

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: [Kamillos] Trudny wybór Canon 100-400mm '08 vs... Canon 100-400mm '13

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    A jak już masz to co pod "Sprzęt" czyli jasną 70-200 to dlaczego nie dokupisz sobie do niego Canon Extender EF 2x III - Extender EF 2x III - Canon Polska albo jeśli już masz to nie użyjesz? Wzięte spod "Where it fits and who it’s for" z tej recenzji:
    dluzszego tele potrzebuje do sportu, dokladnie jezdziectwo - skoki przez przeszkody, gdzie potrzebuje przede wszystkim szybki i bezbledny AF, a niestety telekonwerter podpiety pod 70-200 bardzo go spowalnial i wiadoma rzecz bedzie powodowal spadek jakosci zdjec.

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: [Kamillos] Trudny wybór Canon 100-400mm '08 vs... Canon 100-400mm '13

    Jak sprawdzełeś używany egzemplarz i jest OK to bierz go. Miałem poprzednio taki sam obiektyw z produkcji 2007/2008. Jakoś nie wierzę w "nowe lepsze" egzemplarze. Raczej po prostu sa róznice w konkretnych sztukach, lepsze i gorsze, wynikające chyba z nierównej jakości produkcji.
    7D MkII, C15-85, C 400 L 5.6, C35 IS 2.0 + statywy, plecaki i inne badziewie

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 257

    Domyślnie Odp: [Kamillos] Trudny wybór Canon 100-400mm '08 vs... Canon 100-400mm '13

    Cytat Zamieszczone przez Kamillos Zobacz posta
    dluzszego tele potrzebuje do sportu, dokladnie jezdziectwo - skoki przez przeszkody, gdzie potrzebuje przede wszystkim szybki i bezbledny AF, a niestety telekonwerter podpiety pod 70-200 bardzo go spowalnial i wiadoma rzecz bedzie powodowal spadek jakosci zdjec.
    Dynamiczny sport... No to faktycznie lepiej mieć oddzielny obiektyw, telekonwerter sprawdza się pewno w bardziej statycznych ujęciach.

    Jeszcze przed chwilą byłem za poleceniem Tobie zakupu tej używki, ale w międzyczasie natrafiłem na pewien wątek:

    http://photography-on-the.net/forum/....php?t=1062346

    I teraz stoję na stanowisku że lepiej jednak kupić nowy na gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 12-09-2014 o 10:28

  7. #17
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 710

    Domyślnie Odp: [Kamillos] Trudny wybór Canon 100-400mm '08 vs... Canon 100-400mm '13

    Moja rada taka:

    Fotocyfra myli pojęcie gwarancji z niezgodnością towaru z umową - wiem bo kilka szkieł u nich kupiłem i zawsze jest ta sama głupia gadka z nimi. Gwarancja Canona wynosi 12 miesięcy.

    Jak oglądałeś szkło - zajrzałeś pod światło jak wyglądają soczewki, w kontekście kurzu? Proponuję prosty zabieg - poświecić sobie raz z jednej, raz z drugiej strony nawet lampą z komórki i z drugiej strony patrzeć, wtedy ładnie wszystko widać Kiedyś oglądałem tanią używkę i okazało się, że w środku była masakra

    Co do TC, to przerabiałem ze 100-400 wersję Canona 2x II - nie polecam, raz że AF nie działa, dwa jakość leci na łeb. Dla mnie to było aużywalne. Obecnie mam 1,4x Kenko i działa AF, a do tego jakość jest całkiem przyzwoita - wymaga pewnych poprawek w postprocesie, ale jest to dla mnie używyalne i akceptowalne.

    Jeśli szkło rzeczywiście jest w stanie jak "IGŁA", czyste w środku, itd., itp. to chyba używki nie ma co się bać. Tylko potestuj AF na różnych ogniskowych i odległościach, bo mój 100-400 mimo, że był kupiony nowy w Fotocyfrze właśnie, to i tak był w CSI na kalibracji

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: [Kamillos] Trudny wybór Canon 100-400mm '08 vs... Canon 100-400mm '13

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Dynamiczny sport... No to faktycznie lepiej mieć oddzielny obiektyw, telekonwerter sprawdza się pewno w bardziej statycznych ujęciach.
    Dokładnie, zgadza się


    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Jeszcze przed chwilą byłem za poleceniem Tobie zakupu tej używki, ale w międzyczasie natrafiłem na pewien wątek:

    http://photography-on-the.net/forum/....php?t=1062346

    I teraz stoję na stanowisku że lepiej jednak kupić nowy na gwarancji.
    Mocny argument, żeby kupić nowy z gwarancją



    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Jak oglądałeś szkło - zajrzałeś pod światło jak wyglądają soczewki, w kontekście kurzu? Proponuję prosty zabieg - poświecić sobie raz z jednej, raz z drugiej strony nawet lampą z komórki i z drugiej strony patrzeć, wtedy ładnie wszystko widać
    Zgadza się, nic nie było widać, żadnych paprochów



    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Jeśli szkło rzeczywiście jest w stanie jak "IGŁA", czyste w środku, itd., itp. to chyba używki nie ma co się bać.
    Kurcze blade, a jak jednak te 6 latek leżakowania okaże się, że zacznie coś z nim się dziać po np pół roku? Coś nawalać?


    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    wiem bo kilka szkieł u nich kupiłem i zawsze jest ta sama głupia gadka z nimi.
    Dzięki, dobrze wiedzieć Na szczęście jakby coś są jeszcze inne sklepy, chciażby cyfrowe ale co prawda mają ciut drożej (około 120 zł)


    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Gwarancja Canona wynosi 12 miesięcy.
    Zwracam honor... zgadza się, sklepy raczej nie dają kolejne 12mc sklepowej gwarancji na to szkło

  9. #19
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 710

    Domyślnie Odp: [Kamillos] Trudny wybór Canon 100-400mm '08 vs... Canon 100-400mm '13

    Odnośnie leżakowania 6-latek, to ewentualnie może być problem z centrycznością, ale to jest chyba tylko do sprawdzenia w serwisie.

    Co do gwarancji to nie chodzi o honor tylko świadomość, sklepy często wciskają hasła typu gwarancja 2 lata, tylko jak już kupisz to Ci nikt nie daje dokumentu gwarancji, hasło często nadużywane przez sklepy obuwnicze
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 12-09-2014 o 15:29

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: [Kamillos] Trudny wybór Canon 100-400mm '08 vs... Canon 100-400mm '13

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Co do gwarancji to nie chodzi o honor tylko świadomość, sklepy często wciskają hasła typu gwarancja 2 lata, tylko jak już kupisz to Ci nikt nie daje dokumentu gwarancji, hasło często nadużywane przez sklepy obuwnicze
    Dobrze wiedzieć... ponieważ jesteś kolejną osobą, która potwierdza, że tak naprawdę po roku gwarancji producenta to kartą gwarancyjną można sobie d... podetrzeć nawet jak sklep "daje" gwarancje tzw. sklepową. Bo na dobrą sprawę wtedy (chyba) sklep by pokrywał ewentualne koszty naprawy w serwisie.


    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Odnośnie leżakowania 6-latek, to ewentualnie może być problem z centrycznością, ale to jest chyba tylko do sprawdzenia w serwisie.
    Jutro podjadę jeszcze raz dokładniej go przetestować pod kątem AF itp. Zobaczymy...
    A jak nie to wstrzymam się jeszcze tydzień... może Photokina pokaże już mocno plotkowaną drugą wersję 100-400 może szkło bedzie warte swojej ceny. Jeżeli nie ukaże się, bądź szału nie bedzie z ową II, to (jeżeli używka spełni moje oczekiwania a jutrzejsze testy mnie uspokoją) to chyba zaryzykuje Czas pokaże. Ten sprzedawca nie ma noża na gardle, więc nie bedzie schodził z ceny, tym bardziej, że już rok temu byłem zainteresowany jego szkłem

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •