Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 213

Wątek: [przemo-lukas] Fotografia przyrodnicza. Tylko szkła manualne.

  1. #21

    Domyślnie Odp: [przemo-lukas] Fotografia przyrodnicza. Tylko szkła manualne.

    Z kwiatkiem to dziwna sprawa. Generalnie na światełko polowałem. Tylko (tak sobie tłumaczę) tuż przed zapisaniem obrazu na matrycę musiały zmienić się warunki oświetleniowe i balans ciut zaszalał. Ja tego nie poprawiałem tylko podciągnąłem jeszcze w tejże kolorystyce.
    Co do "problemu" czarnym tłem. Z czasem jak będę zamieszczał więcej fotografii w różnych galeriach, zobaczysz, że to zamierzony efekt. Teraz - kiedy mam ich jeszcze mało, ktoś może pomyśleć, że tak tłumaczę swoje błędy. )) Uwielbiam kontrastowe tematy na czarnym tle. Moim zdaniem jest to sprawa dyskusyjna. Tak samo jak makro można byłoby oceniać portret. Jedni wolą na naturalnym tle z pięknym bokehem inni studyjny low-key
    Ale dla Cibie coś z ciekawym bokehem w makro (tło może nie idealne):
    12.
    Ta dla odmiany Industarem 61Ł/MC.
    Ostatnio edytowane przez przemo-lukas ; 09-09-2014 o 16:33

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: [przemo-lukas] Fotografia przyrodnicza. Tylko szkła manualne.

    Autorevuenon (Tomioka) 55/1.4 - pieknie rysuje w dobrych warunkach wychodzi elegancki SWIRL bokeh
    Miałem sprzedać to szkło, ale jednak leży w torbie i czeka na użycie

  3. #23

    Domyślnie Odp: [przemo-lukas] Fotografia przyrodnicza. Tylko szkła manualne.

    Te mydełko na 1,4 jest genialne.

  4. #24
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie Odp: [przemo-lukas] Fotografia przyrodnicza. Tylko szkła manualne.

    Ogólnie można rzec, że jest dobrze.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  5. #25

    Domyślnie Odp: [przemo-lukas] Fotografia przyrodnicza. Tylko szkła manualne.

    tryton
    Czekałem z niecierpliwością na Twój komentarz. Masz piękne prace. Zawsze mi się one podobały. Ale znając Twój pogląd na niektóre tematy fotografii makro (najkrócej aby owad był osadzony w "naturalnym środowisku") trochę się obawiałem.Tym bardziej jest mi bardzo przyjemnie, czytać takie słowa. I jeszcze bardziej urosłeś w moich oczach za otwartość na inne podejście do tematu.
    Ostatnio edytowane przez przemo-lukas ; 09-09-2014 o 18:23

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: [przemo-lukas] Fotografia przyrodnicza. Tylko szkła manualne.

    Cytat Zamieszczone przez przemo-lukas Zobacz posta
    Ta dla odmiany Industarem 61Ł/MC.
    Dziękuję.

    Słodziutkie kolorki i ładnie wyszło. Muszę zgapić i coś zrobić Vivitarem S.1 70-210 Macro.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 09-09-2014 o 22:45

  7. #27

    Domyślnie Odp: [przemo-lukas] Fotografia przyrodnicza. Tylko szkła manualne.


  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: [przemo-lukas] Fotografia przyrodnicza. Tylko szkła manualne.

    14 zwraca uwagę i tu trzeba "walczyć" z płytką GO, jak to w macro.
    Dopisz proszę - czym zrobione.

  9. #29

    Domyślnie Odp: [przemo-lukas] Fotografia przyrodnicza. Tylko szkła manualne.

    Nr12,13i14 - Indystrar 61Ł/MC.

    15.
    Autorevuenon 55/1.4 na pełnej dziurze.

  10. #30

    Domyślnie Odp: [przemo-lukas] Fotografia przyrodnicza. Tylko szkła manualne.

    Ostatnio edytowane przez przemo-lukas ; 10-09-2014 o 15:12

Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •