Strona 3 z 36 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 357

Wątek: Wyzwalanie radiowe lamp Speedlite

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    684

    Domyślnie

    A co panowie powiedza na to?

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    ST-E2 dziala na podczerwien nie radiowo. I ma dokladnie takie same minusy jak lampy MASTER->SLAVE

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Odgrzebuję starodawny wątek.

    Chciałem sobie sprawić taki tani 1 lub 4 kanałowy wyzwalacz, jakich jest trochę na allegro. Najwygodniejszy dla mnie byłby model z gorącą stopką. Przy opisie u jednego ze sprzedawców zauważyłem uwagę, że pojawiają się kłopoty przy współpracy odbiornika z 430EX, która byłaby jedną z używanych przeze mnie lamp. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie? Chodzi o takie coś:

    link

    Czyżby nowe Canony siały tak silnie że zakłócają pracę odbiornika położonego zaraz przy lampie?

    Przy modelach z kabelkiem nie zauważyłem takich zastrzeżeń, ale w obecnej sytuacji ich użycie z moim sprzetem wymagałoby cięcia rżnięcia kabelków czy innych przeróbek - jeśli można wolałbym uniknąć.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  4. #24

    Domyślnie My Slave 60TX z Milso?

    ktoś zapytał mnie o ten komplet wyzwalacz i odbiornik ale nie miałem z nim osobiście do czynienia, moze ktoś ma jakieś doświadczenia?
    Zwłaszcza czy bezproblemowo pracuje z reporterskimi fleszami, jak z zasięgiem i czy ZAWSZE wyzwala?
    Wygląda znacznie solidniej niż "China" za 100zł
    Sprzedaje to Milso z warszawy.
    http://www.allegro.pl/item216455980_...ateryjne_.html

    Cenowo 600 zł to gdzieś 1/3 ceny Pocket Wizard który jest 100% niezawodny ale drogi.

  5. #25
    Bywalec Awatar _invictus
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Oświęcim
    Wiek
    44
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    Odgrzebuję starodawny wątek.

    Chciałem sobie sprawić taki tani 1 lub 4 kanałowy wyzwalacz, jakich jest trochę na allegro. Najwygodniejszy dla mnie byłby model z gorącą stopką. Przy opisie u jednego ze sprzedawców zauważyłem uwagę, że pojawiają się kłopoty przy współpracy odbiornika z 430EX, która byłaby jedną z używanych przeze mnie lamp. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie? Chodzi o takie coś:

    link

    Czyżby nowe Canony siały tak silnie że zakłócają pracę odbiornika położonego zaraz przy lampie?

    Przy modelach z kabelkiem nie zauważyłem takich zastrzeżeń, ale w obecnej sytuacji ich użycie z moim sprzetem wymagałoby cięcia rżnięcia kabelków czy innych przeróbek - jeśli można wolałbym uniknąć.
    ja miałem/mam doświadczenia, z 430EX wyzwala co parę sekund błysk samowolnie TU o tym było pisane.
    Ja to rozwiązałem tak, że wyciągnąłem z obudowy odbiornika 'bebechy', wsadziłem je do pustego pudełka po kliszy i przy pomocy kabelka, zlutowałem ze stykami gorącej stopki w obudowie odbiornika. Przez to, jak podpinam lampę do g.stopki, odbiornik jest na kabelku dalej od niej i nie przeszkadza jej trochę skomplikowanie brzmi ale jest ok

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Acha, czyli kabelki... To mogę od razu kupić model z kabelkiem synchro a nie ze stopką i będzie gitara...

    Albo powalczę z dławikami i kondziołkami aby zwiększyć selektywność odbiornika... No cóż, rzeźba czeka ale jak chce się tanio to...
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    252

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem "przerabiać" moją 540ez aby lepiej działała z chińczykami, tzn. Wyzwalacza nie podłączam przez stopkę tylko przez gniazdo pc podłączone bezpośrednio do kabelków w środku lampy, które zamontowałem w obudowie. Działa o wiele lepiej. wczesniej musiałm kombinować z taśmą klejącąa teraz wystarczy podłączyć



  8. #28
    Początki nałogu Awatar Reno
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bielsko Biała
    Posty
    271

    Domyślnie

    Czym się różnią te tanie wyzwalacze od ST-E2 canona?
    Potrzebuję wyzwalacza radiowego do moich lampek - 420EX i 580EX - kupić ST-E2 czy tani wyzwalacz bo nie ma różnicy?

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    w tanich tylko manual,w canonowskim działa automatyka

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    ST-E2 nie jest radiowy tylko na podczerwień więc lampy muszą się widzieć z wyzwalaczem (tymi czerwonymi okienkami w kierunku wyzwalacza) więc w niektórych zastosowaniach może nie zdać egzaminu

    Pozdrawiam
    Artur
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

Strona 3 z 36 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •