Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

  1. #21

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Niestety, ale kryterium najniższej ceny to podstawowy parametr w wielu przypadkach. A powinno być cena/jakość. Urzędnik wybiera najniższą cenę, bo chce mieć spokój w przypadku kontroli za 2 lata. A prawda jest taka, że sam nie ma wystarczającej wiedzy w dziedzinie fotografii, natomiast kontrolujący widzi tylko gołe cyferki.
    Zgadza się. Tylko, że kryterium jakości w przypadku fotografii jest niestety bardzo nieokreślone. Ja ocenię, że dane zdjęcie jest świetne, a kto inny powie, że jest do niczego. Byłem kiedyś na przeglądzie portfolio na festiwalu w Łodzi i to co jeden krytyk (Włoch) bardzo chwalił, drugi (Norweg) uznawał za błąd. Po tamtym doświadczeniu inaczej patrzę na ocenę fotografii. A co dopiero może powiedzieć urzędnik, który nie ma pojęcia o tym?
    Można powołać komisję, która oceni prace. Tylko kto powoła komisję by mianować członków komisji ?
    Zapraszam na mojego bloga www.arturnyk.blogspot.com

  2. #22
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Z tym że w takich przetargach kryterium "ładności" jest pułapką dla urzędników i nie sądzę żeby się aż tak podkładali.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #23

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez arturnyk Zobacz posta
    Zgadza się. Tylko, że kryterium jakości w przypadku fotografii jest niestety bardzo nieokreślone. Ja ocenię, że dane zdjęcie jest świetne, a kto inny powie, że jest do niczego. Byłem kiedyś na przeglądzie portfolio na festiwalu w Łodzi i to co jeden krytyk (Włoch) bardzo chwalił, drugi (Norweg) uznawał za błąd. Po tamtym doświadczeniu inaczej patrzę na ocenę fotografii. A co dopiero może powiedzieć urzędnik, który nie ma pojęcia o tym?
    Można powołać komisję, która oceni prace. Tylko kto powoła komisję by mianować członków komisji ?
    Nie chodzi mi o wrażenia "artystyczne". Np rozmazane zdjęcie biegnącego sportowca, który wpada na metę i ma ostrą tylko twarz, a ręce i nogi poruszone.
    Natomiast druga osoba fotografuje biegacza z czasem 1/1600s i ma ostrą brzytwę.
    Chodzi mi raczej o zdjęcia poprawne technicznie typu: brak przepałów, dobrze skorygowany balans bieli itd.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •