Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

  1. #11

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Analizowałem kilka przetargów publicznych i doszedłem do wniosku, że szkoda na przyszłość na to czasu. Nie dość, że SIWZy zawierają często totalne bzdury, bo ludzie je piszący nie mają pojęcia o fotografii, to i tak zawsze jest kryterium najniższej ceny. Raz zlecenie, które oceniałem na kilkanaście tysięcy, zrobił ktoś podając swoją cenę na poziomie 1200 zł
    Zapraszam na mojego bloga www.arturnyk.blogspot.com

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez Maciek Dublasiewicz Zobacz posta
    Ale z drugiej strony "pewna kasa". Klient się nie wykręci od płatności, a czasem można spotkać przetargi na współpracę całkiem długofalową.

    A mieliście już doświadczenie w takiej "branży"? W sensie czy piszecie o własnych doświadczeniach, czy na "obiegowej opinii" (z jaką i ja się często spotykam), że przetargi są ustawiane pod kogoś, że tylko szukają "zająca", a tak naprawdę "szwagier" już od dawna robi to zlecenie itp.
    Ja mam doświadczenie po obu stronach i prawda jest jak d.... każdy ma własną . Moim zdaniem nie ma się co nakręcać ale nie ma też co załamywać rąk. Składać ofertę według własnego uznania i możliwości, zawsze jest szansa że chwyci. Jak nie złożysz to masz pewność że nic z tego .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Moim zdaniem nie ma się co nakręcać ale nie ma też co załamywać rąk. Składać ofertę według własnego uznania i możliwości, zawsze jest szansa że chwyci. Jak nie złożysz to...
    ...w tym czasie możesz wykonać zlecenie które jakiś zysk przyniesie. Albo książkę przeczytać. Pożytek z tego będzie większy :-)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #14

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez arturnyk Zobacz posta
    Analizowałem kilka przetargów publicznych i doszedłem do wniosku, że szkoda na przyszłość na to czasu. Nie dość, że SIWZy zawierają często totalne bzdury, bo ludzie je piszący nie mają pojęcia o fotografii, to i tak zawsze jest kryterium najniższej ceny. Raz zlecenie, które oceniałem na kilkanaście tysięcy, zrobił ktoś podając swoją cenę na poziomie 1200 zł
    Niestety, ale kryterium najniższej ceny to podstawowy parametr w wielu przypadkach. A powinno być cena/jakość. Urzędnik wybiera najniższą cenę, bo chce mieć spokój w przypadku kontroli za 2 lata. A prawda jest taka, że sam nie ma wystarczającej wiedzy w dziedzinie fotografii, natomiast kontrolujący widzi tylko gołe cyferki.
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 03-09-2014 o 00:00
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    ...w tym czasie możesz wykonać zlecenie które jakiś zysk przyniesie. Albo książkę przeczytać. Pożytek z tego będzie większy :-)
    Tyle czasu zajmuje Ci wpisanie ceny i nazwy firmy w formularz, jakieś krótkie te książki .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Coś już napisał Awatar jacech1
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Przemków
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Witam
    hmmm myślę tak: jeśli są "orły" co robią zlecenia za 10% ich wartości to wszystko do czasu. Jestem za startowaniem w przetargach i określenia cen na SWOIM POZIOMIE. Jak ktoś chce robić po kosztach lub nie szanuje swojego czasu to jego problem.
    często Taniość = bylejakość, kto się o tym nie przekonał to będzie miał bylejakość .
    Mi wczoraj przyszedł statyw, nie był tani i jestem zadowolony. Kolejny raz jestem przekonany, że rozsądnie zaoszczędziłem.

  7. #17
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tyle czasu zajmuje Ci wpisanie ceny i nazwy firmy w formularz, jakieś krótkie te książki .
    Paaanie, SIWZ czasem ma więcej stron niż książki które czytam (aktualnie ostatni tom GoT) :-)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Jak sie jest "znajomym krolika" to zawsze mozna dac mala cene, a potem "dorabiac" aneksem

  9. #19

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Rozpocząłem ten temat przy okazji szkolenia dla fotografów właśnie z tego zakresu - startu w przetargach (nie chcę tu siać reklamy, stąd brak szczegółowego info) i chciałem poznać jak to widać od strony fotografów. Osobiście byłem zdziwiony, że w jednym z przetargów, które miałem okazję obserwować (wcale nie małym) złożona została tylko jedna oferta. Sam próbowałem kiedyś podjąć wyzwanie, ale nie dysponowałem wystarczającym doświadczeniem jako fotograf.

    W sumie trochę mnie martwi nastawienie większości (choć pewnie poparte doświadczeniem) do przetargów publicznych. Z pewnością trochę pokutuje "obiegowa" opinia o przetargach publicznych, z drugiej strony faktycznie nie ma sensu "kopać się z koniem" przy zleceniu, które zostanie sprzedane za grosze (100% cena). Z trzeciej strony może to właśnie brak interwencji ze strony fotografów, na niemądre/niezgodne z zasadami zapisy SIWZ powodują taki stan rzeczy, że zamawiający robią co chcą...

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Paaanie, SIWZ czasem ma więcej stron niż książki które czytam (aktualnie ostatni tom GoT) :-)
    Czasem,....
    ... bardzo często jednak nie jest to jakiś wielki problem. Moim zdaniem idea przetargów jest słuszna, wykonanie kulawe, a praktyka patologiczna. Do tego kryterium 100% ceny które w zasadzie stało się standardem i mamy pełen obraz rzeczy.
    Tyle że jak się jest przedsiębiorcą to nie ma co się obrażać na rzeczywistość .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 03-09-2014 o 19:36
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •