Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

  1. #1

    Domyślnie Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Mam pytanie do Forumowiczów. Czy startujecie w publicznych przetargach na usługi fotograficzne? Np. dotyczące prowadzenia zajęć z podstaw fotografii dla uczniów szkół, czy też np. na przygotowanie folderów/przewodników itp. Z tego co wiem, to na tego typu ogłoszenia odpowiada niewielu fotografów i zastanawiam się dlaczego.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Stawki w przetargach są tak śmiesznie niskie, że ciężko byłoby wypracować najniższą krajową. Chleb za coś trzeba kupić.

  3. #3
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez Maciek Dublasiewicz Zobacz posta
    i zastanawiam się dlaczego.
    Jak wszystko w budżetówce - wymagania z kosmosu, biurokracji dużo, kasa śmieszna.
    Po prostu się nie opłaca, bo przy normalnie prowadzonej działalności gospodarczej koszty przekraczają zyski.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #4

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Jak wszystko w budżetówce - wymagania z kosmosu, biurokracji dużo, kasa śmieszna.
    Po prostu się nie opłaca, bo przy normalnie prowadzonej działalności gospodarczej koszty przekraczają zyski.
    Czyli nic nowego. Podobnie jak z autostradami. Firmy padają i dróg nie przybywa.
    Ale armia urzędników się rozrasta.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #5

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Ale z drugiej strony "pewna kasa". Klient się nie wykręci od płatności, a czasem można spotkać przetargi na współpracę całkiem długofalową.

    A mieliście już doświadczenie w takiej "branży"? W sensie czy piszecie o własnych doświadczeniach, czy na "obiegowej opinii" (z jaką i ja się często spotykam), że przetargi są ustawiane pod kogoś, że tylko szukają "zająca", a tak naprawdę "szwagier" już od dawna robi to zlecenie itp.

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 706

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Co prawda nie focę zarobkowo, ale w pracy, w przetargach uczestniczę. Najważniejsze to ustalić czy Tobie się to opłaci i za i ile. Inna kwestia to ceny dawane przez konkurencję, które czasem są z kosmosu - mam na myśli w dół.
    Z drugiej strony, czasem przy okazji takiej współpracy, można "złapać" coś ekstra, bo wchodzisz w nowych Klientów, tam też pracują ludzie i być może niektórzy chcieliby sfocić ślub, chrzciny, zaręczyny, itp., itd.

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 972

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Cytat Zamieszczone przez Maciek Dublasiewicz Zobacz posta
    czy na "obiegowej opinii" (z jaką i ja się często spotykam), że przetargi są ustawiane pod kogoś
    z przetargami jest ten problem, ze instytucje budzetowe musza je oglaszac nawet jesli w zasadzie maja sprawe zalatwiona. w przypadku zdjec niewykluczone, ze wlasnie juz jest ktos gotowy, kto przetarg ma wygrac, ale caly skecz i tak musi sie odbyc. zamysl tego przepisu jest dobry (zmusic instytucje do jawnego wydawania publicznych pieniedzy), ale niestety przepisy dopuszczaja takie sytuacje.

    sam pamietam, z drugiej strony, jak na uczelni chcielismy zamowic kompa na serwer do instytutu i jako pasjonaci PC mielismy w zasadzie gotowa konfiguracje (konkretna plyte glowna, model procesora, pamiatek... nawet obudowe) ale ze w przetargu nie wolno wypisywac dokladnego modelu, to trzeba bylo sie pogimnastykowac z wyszczegolnieniami typu "podwojne fazy zasilania i mozliwosc ustawienia czestotliwosci FSB xxx", itd. itp. szczesliwie wiekszosc zainteresowanych przetargiem od razu dzwonila na telefon kontaktowy i wprost dopytywala o ktora dokladnie plyte Asusa nam chodzilo, bo przeciez szkoda czas marnowac na szukanie, jesli odpowiedz jest znana.

    tym sposobem przetarg odbyl sie zgodnie z przepisami, byl uczciwy, ale tez szczesliwie dostalismy dokladnie to co chcielismy
    www albo tez flickr

  8. #8

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Bierz zlecenie i się nie zastanawiaj. To pewna kasa (jeżeli ją zobaczysz kiedykolwiek). Pamiętaj jednak, że uwag może być tyle, że będziesz miał tego zlecenia serdecznie dosyć.
    Dawno temu projektowałem stronę WWW dla "biedoty budżetowej" i na koniec zlecenia chcieli jeszcze rozkładówkę (za free).

    Jak oglądasz czasami program "Państwo w Państwie" to przypomnij sobie sprawę "budżetowego chodnika" w jednej z PL miejscowości.
    Firma ułożyła, nie dostała ani grosza i jeszcze się zadłużyła. Dobrze, że wyrwali kostkę brukową, za co właściciel chodził jeszcze po sądach.
    W PL nie ma sprawy, na której nie można okraść "szaraka".
    Jeżeli to zlecenia dla MON, albo MSW to nie ma już takiego strachu i z tego co wiem płacą w terminie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    z przetargami jest ten problem, ze instytucje budzetowe musza je oglaszac nawet jesli w zasadzie maja sprawe zalatwiona. w przypadku zdjec niewykluczone, ze wlasnie juz jest ktos gotowy, kto przetarg ma wygrac, ale caly skecz i tak musi sie odbyc. zamysl tego przepisu jest dobry (zmusic instytucje do jawnego wydawania publicznych pieniedzy), ale niestety przepisy dopuszczaja takie sytuacje....
    Dokładnie. Familiada i tak wie, kto dostanie zlecenie .
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  9. #9
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2013
    Miasto
    Usa
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    przepraszam bardzo ale siejecie taki populizm ze aż xiezko czytać.

    Często startuje w różnych przetargach i jakoś daje rade cos wygrać od czasu do czasu. Co do cen to konkurencja czasem sklada oferty nizsze niz moje koszty a czasem tak duże ze chyba liczą ile trzeba wziąć
    za zlecenie a potem mnożą razy 3.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Zamówienia publiczne na usługi fotograficzne.

    Ja wiem, że przetargi można w pewien sposób "konfigurować" i poprzez odpowiedni opis przedmiotu zamówienia wybrać to co się chce lub prawie to co się chce. Co więcej, jeżeli "to co się chce" jest dla instytucji korzystne (bo jest dobrej jakości, nie psuje się, na dłużej starcza, szybciej działa itp.) to wiadomo, że powinno się kupować rzeczy dobre (a nie najtańsze!). To właśnie kryterium najniższej ceny rozwaliło rynek firm budowlanych.

    Z drugiej strony wydaje mi się, że jeżeli ktoś chce wystartować w przetargu i widzi, że jest on ewidentnie "skonfigurowany" pod konkretną osobę/firmę, to ma wiele środków prawnych do walki o swoje prawa.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •