Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Zdjęcia w kościele z lampą, jakie ustawienia?

  1. #31

    Domyślnie Odp: Zdjęcia w kościele z lampą, jakie ustawienia?

    To jak ze ślubami. Człowiek się narobi, a i tak często słyszy - "jeden dzień popstrykasz fotki, jeszcze się najesz na weselu i skasujesz tyle co ja przez cały miesiąc w robocie". Ludzie są totalnie nieświadomi na czym praca fotografa polega i jakie koszty generuje. Mowa oczywiście o działalności legalnej.

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Zdjęcia w kościele z lampą, jakie ustawienia?

    Cytat Zamieszczone przez briho Zobacz posta
    Ludzie są totalnie nieświadomi na czym praca fotografa polega i jakie koszty generuje.
    To dotyczy kazdej dzialalnosci, nie tylko fotografa slubnego.
    Zobacz tutaj: http://www.canon-board.info/plenery-...4/#post1242076

    1199*6/18 = 400PLN/h - to tyle co "slubniak" zarabia za dwa dni wesela

  3. #33

    Domyślnie Odp: Zdjęcia w kościele z lampą, jakie ustawienia?

    Cytat Zamieszczone przez Larino Zobacz posta
    Tak z ciekawości zapytam. 350zł za godzinę w kościele to jest aż tak niska stawka?
    moim zdaniem tak....
    nie widziałem gotowych prac tego Pana ale 350zł (nie wiem czy w tej cenie były jakieś odbitki) to jest bardzo niska stawka za ambitne podejście do tematu.
    (ambitne znaczy : backup puszki, lamp, obiektywów, opłacone podatki, komputer , oprogramowanie,samochód, edycja materiału)

    pozdrawiam
    Paweł

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zdjęcia w kościele z lampą, jakie ustawienia?

    nawet jezeli 350 zł za godzine to jest płacone tylko za to kiedy fotograf fotografuje ja kiedys dla klienta zrobilem wyliczenie godzinowe za to co pracuje w dniu slubu, podczas obróbki, projektu dvd oraz fotoksiazki,dojazdu itp itd i w sumie usmiechnął się i wziął cene z cennika
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  5. #35
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Zdjęcia w kościele z lampą, jakie ustawienia?

    Miałem ochotę poczytać na temat ,,zdjęcia w kościele z lampą, jakie ustawienia'', a tu raptem jeden post w temacie (!) Reszta - biadolenie nie na temat Szukajcie, lecz nie zawsze znajdziecie...
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 11-10-2014 o 17:00
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  6. #36
    Coś już napisał Awatar marcin_g
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Zdjęcia w kościele z lampą, jakie ustawienia?

    Jak zwykle Temat inny a debata na inny temat. Po coś takiego prowadzić i debatować. Było minęło, zamotany fotograf popsuł sobie opinię i tyle. Dla mnie to tyle. Otworzyłem wątek z myślą że dowiem się czegoś o lampach i ustawieniu, a jak zwykle dowiedziałem się o żalach i niesmaku.

    Pozdrawiam autora.

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zdjęcia w kościele z lampą, jakie ustawienia?

    Cytat Zamieszczone przez marcin_g Zobacz posta
    Jak zwykle Temat inny a debata na inny temat. Po coś takiego prowadzić i debatować. Było minęło, zamotany fotograf popsuł sobie opinię i tyle. Dla mnie to tyle. Otworzyłem wątek z myślą że dowiem się czegoś o lampach i ustawieniu, a jak zwykle dowiedziałem się o żalach i niesmaku.

    Pozdrawiam autora.
    ależ drogi marcinie, pytaj, hulaj dusza , po to jes temat
    Na pytanie cięzko odpowiedzieć z prostych przyczyn, wszystko zależy od tego jak i to kościół, jaka godzina , jaka pogoda, czy dobrze doświetlony, czy w tym czasie będą zapalone światła, czy sąto żólte żarówki czy białe świetlówki. Moim zdaniem nie ma jednych sensownych ustawień, po to własnie wcześniej jedziesz do kościoła aby porozmawiać z księdziem który , udziela bądź nie zgody na fotografowanie z lampą. Dalej już sam wszystko musisz sprawdzić metodą prób i błędów. Jeżeli znasz podstawy fotografii oraz tego jak używać lampy błyskowej oraz kompensacji ekspozycji to jest to chwila czasu. Ja bym ustawił najpier iso zeby potem nie ganiać, jako że w kościele ciemno to pewnie coś koło iso 800-1200 , a potem bym schował lampę bo jeszcze nie miałem ślubu który w połączeniu FF i niekoniecznie najjaśniejsze szkło, dawało rade. Jeżeli nie to dalej dobrałbym czas otwarcia migawki jakies 1/125 minimum , potem już F wedle życzenia, i tego jaki masz obiektyw, no i patrzysz jak bardzo jest niedoświetlone lub doświetlone, Lampa na eTTL i kompensujesz +/- tyle ile pokazuje ci drabinka światła. Wg. tego co widzisz po zrobieniu zdjecia mozesz bawić się efektem, np podbijają iso i wydłużajac czas otwarcia np do 1/60 (kiedy młodzi siedzą) można lampą co najwyzej lekko doświetlić zeby nie waliło po oczach.

    Moim zdaniem warto jezeli chcesz sie bawić zainwestować w FF, i nie wierzmy w opowieści o tym że crop spokojnie da rade. Moja prosta rada , kup FF, fajne jasne szkło, olej lampe w kościele, miej świetne foty z fajną rozpiętością tonalną i do tego bez specjalnego stresu o to jak jescze lampe ustawić. wiecej pytan?
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  8. #38
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Zdjęcia w kościele z lampą, jakie ustawienia?

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    wiecej pytan?
    "A jak myślicie, czy 6D z 35L i 85L będzie odpowiednim zestawem do robienia zdjęć ślubnych?"



    To takie never ending story...
    Wydaje mi się, że oprócz samej techniki, ustawień itd itd, to też kwestia poczucia estetyki, chęci posiadania własnego stylu i ogólnie własnego fotograficznego "ja". Jedni wolą robić z lampą, mieć dobrze doświetlone zdjęcie na wielu polach, nie bawią się z obróbką zbyt dużo, a inni idą w jakiś tam klimat, bawią się kolorkami, nie spłaszczają zdjęć flashem. W szukaniu własnego stylu, uważam że warto inspirować się pracami innych, szukaniu w nich tego co Tobie się będzie podobało i później pozostaje już tylko... praktyka

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Zdjęcia w kościele z lampą, jakie ustawienia?

    Cytat Zamieszczone przez darekPolsztyn Zobacz posta
    "A jak myślicie, czy 6D z 35L i 85L będzie odpowiednim zestawem do robienia zdjęć ślubnych?"
    tak
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •