Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 131

Wątek: Jaką blendę kupić ?

  1. #41
    Początki nałogu Awatar adalbert
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    49
    Posty
    353

    Domyślnie

    MMM - wróciłem właśnie do Twojego zdjęcia po 12 dniach - czasem dystans jest potrzebny
    Podoba mi sie jego klimat i malarskość - ale jedna rzecz razi - rozumiem zamysł zamknięcia obrazu w kwadracie - ale starą metodą z uczelni spojrzałem na fotkę odwróconą do góry nogami z przymrużonymi oczami (POLECAM - działa ) i przeanalizowałem sobie rozkład plam ... razi mnie "ciemny zafarb" na dole pośrodku zdjęcia - obcięcie 1-1,5 cm (cały czas kwadrat możliwy) i IMO byłoby miodzio
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez adalbert ; 23-07-2007 o 01:36

  2. #42

    Domyślnie

    Podepnę się do wątku... Mam dylemat... Widziałem efekty blendy lastolite sunfire i słyszałem opinie o złotych blendach - że za bardzo ocieplają... Sunfire wydaje mi się idealna... Są na allegro 2 sztuki ale tylko 50cm... Za tą samą cenę mógłbym kupić noname złoto/srebrną ok 1m... Co będzie lepsze (wypady w plener)?

  3. #43

    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    płock/szpitale w okolicach Warszawy :P
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja mam za to pytanie trochę z innej beczki - też chodzi o blendę. Ze względu na ograniczenia kosztów postanowiłem poszukać sobie w necie odpowiednich materiałów. W polskich serwisach raczej o tym cokolwiek trudno znaleźć, za to na zagranicznych jest multum 'how to'.

    Czy ktoś próbował zrobić blendę z koca ratunkowego?
    Podobno działają całkiem nieźle, no i rozmiary, w porównaniu do tych dostępnych w e-sklepach i na allegro są całkiem całkiem.

  4. #44
    Początki nałogu Awatar talarczyk
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    31
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mithrandir Zobacz posta
    Ja mam za to pytanie trochę z innej beczki - też chodzi o blendę. Ze względu na ograniczenia kosztów postanowiłem poszukać sobie w necie odpowiednich materiałów. W polskich serwisach raczej o tym cokolwiek trudno znaleźć, za to na zagranicznych jest multum 'how to'.

    Czy ktoś próbował zrobić blendę z koca ratunkowego?
    Podobno działają całkiem nieźle, no i rozmiary, w porównaniu do tych dostępnych w e-sklepach i na allegro są całkiem całkiem.
    Jestem na podobnym etapie - próbuję stworzyć sobie drugą blendę/dyfuzor a'la california sunbounce. Jeśli o materiały chodzi to zainteresowała mnie fizelina jako 'dyfuzor' i tafta jako pow. odbijająca... Nie wiem tylko jak to wszystko sprawdzi się w praniu

    Generalnie polecam wizytę w najbliższym sklepie z tkaninami

  5. #45
    aleksss
    Guest

    Domyślnie

    To i ja sie podczepie pod watek. Myslalem nad zrobieniem wlasnego dyfuzora - material rozpiety na ramie z rurek pcv. Problem mam tylko z materialem - czy macie jakis pomysl na to? Na angielskojezycznych forach pisza o "ripstop nylon", ale nie wiem gdzie mozna go u nas kupic, nie mowiac nawet o tym ze nie bardzo wiem jak spytac o to googla...
    Jakby ktos z Was mial pomysl lub patent to bede zobowiazany.

  6. #46

    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    płock/szpitale w okolicach Warszawy :P
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aleksss Zobacz posta
    To i ja sie podczepie pod watek. Myslalem nad zrobieniem wlasnego dyfuzora - material rozpiety na ramie z rurek pcv. Problem mam tylko z materialem - czy macie jakis pomysl na to?
    Też szukałem - mam coś takiego:
    http://www.steampunkworkshop.com/flash-diff.shtml
    problem w tym, że nie ma tam zbyt dokładnie omówionych materiałów które są wykorzystywane przy 'produkcji'. Zresztą trochę tego jest w necie - może Tobie będzie odpowiadał jakiś inny instruktaż.

    Cytat Zamieszczone przez aleksss Zobacz posta
    Na angielskojezycznych forach pisza o "ripstop nylon", ale nie wiem gdzie mozna go u nas kupic, nie mowiac nawet o tym ze nie bardzo wiem jak spytac o to googla...
    Jakby ktos z Was mial pomysl lub patent to bede zobowiazany.
    Z tego co mi udało się wygooglać ;P to jest to materiał służący między innymi do szycia balonów czy płacht samolotowych - jeżeli masz jakiegoś znajomego w którymś z aeroklubów to możesz zawsze zapytać jego skąd biorą taki materiał. Jeżeli nie no to może zajrzeć na jakieś fora związane z tą tematyką i zapytać jakiegoś bardziej doświadczonego użytkownika.
    To pomysły które przychodzą mi na myśl na obecną chwilę
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez talarczyk Zobacz posta
    Jestem na podobnym etapie - próbuję stworzyć sobie drugą blendę/dyfuzor a'la california sunbounce. Jeśli o materiały chodzi to zainteresowała mnie fizelina jako 'dyfuzor' i tafta jako pow. odbijająca... Nie wiem tylko jak to wszystko sprawdzi się w praniu
    Byłbym bardzo zainteresowany efektami czegoś takiego - jeżeli uda Ci się to stworzyć to, jeżeli miałbyś chwilkę czasu, maźnij co to potrafi i czy się sprawdza
    (chodzi mi dokładniej o wykorzystanie tkanin)
    Ostatnio edytowane przez mithrandir ; 31-07-2009 o 15:59 Powód: Automerged Doublepost

  7. #47
    Początki nałogu Awatar mastercheat
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Blachownia k/Częstchowy
    Wiek
    44
    Posty
    477

    Domyślnie

    a ja się podepnę.
    Potrzebuję jaką blędę na plener. głównie do portretów jedna lub dwie osoby.

    myślałem o okrągłej 82 cm, śerbrno białej, lub srebrno złotej.

    Czy to dobre rozwiązanie (na początek oczywiście).
    40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
    5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

  8. #48
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    http://www.dicam.pl/lastolite_blendy...ble_reflecrors - 120 albo ostatecznie 95cm Sunfire/Silver bym polecał.

    Dlaczego taka duża - najczęściej by blenda nie wchodziła w kadr to trzeba kawałek od modelki ją trzymać, czyli traci się na mocy doświetlania. Im większa blenda tym mocniej daje. Poza tym nie można zakładać też że zawsze, tylko i wyłącznie portrety się będzie doświetlać, a przy ujęciu sylwetkowym to już blendy 95cm nie zawsze całą sylwetkę doświetlają...

    Kolory? Srebrny jest najbardziej uniwersalny, jakby był za mocny to wystarczy parę kroków dalej odejść z blendą. Natomiast Sunfire jest łagodniejszy niż złoty i w świetle dziennym wiosenno-letnim daje bardzo ąłdny, naturalny odcień

  9. #49
    Początki nałogu Awatar mastercheat
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Blachownia k/Częstchowy
    Wiek
    44
    Posty
    477

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedź.

    a co sadzisz o takim rozwiązaniu:
    5 w 1 - średnica 110 cm
    srebrna
    biała
    ZŁOTO-SREBRNA SUNLIGHT
    czarna
    dyfuzor

    tak się zastanawiam co w tym przypadku oznacza SUNLIGHT... czy to to samo co sunfire?

    wygląda to niby tak:
    Ostatnio edytowane przez mastercheat ; 05-08-2009 o 09:46
    40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
    5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

  10. #50
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mastercheat Zobacz posta
    a co sadzisz o takim rozwiązaniu:
    5 w 1 - średnica 110 cm
    srebrna
    biała
    ZŁOTO-SREBRNA SUNLIGHT
    czarna
    dyfuzor

    tak się zastanawiam co w tym przypadku oznacza SUNLIGHT... czy to to samo co sunfire?
    Ja się z 5in1 wyleczyłem - chińskie badziewia w których się zamek rozwala przy zmianach płacht, szybko się wyrabiają, łamią itp.
    Porządne wykonanie blendy jest ważne jak się ją często składa/rozkłada, więc sobie wytypowałem pasujące mi kolory.

    Sunlight = dużo srebrnego, mało złotego
    Sunfire = dużo złotego, mało srebrnego

Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •