Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 131

Wątek: Jaką blendę kupić ?

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    62

    Domyślnie

    Crater - jeszcze raz wielkie dzięki. Zanim do tego doszłam blenda złamała się raz jeszcze. Udało mi się ją naprawić i dzięki Twojej instrukcji udało mi się wreszcze złożyć blendziora - taraz widzę że nie było to wcale takie trudne, ale sama bym nigdy w życiu na to nie wpadła. Także raz jeszcze dziękuję wszystkim pomocnikom!
    Zapraszam przy okazji na obiecane piwo do Poznania.
    Pozdr.
    Foto Epoka

  2. #32
    Bywalec Awatar PROF
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Rybnik
    Wiek
    43
    Posty
    121

    Domyślnie

    a ja mam blendke o rozmiarach 1,8x1,2 metra i nijak nie idzie jej chwycic i przekrecic przy takich gabarytach, to dopiero zagadka ale chyba sobie dam rade, rozpakowalem ja raptem pare minut temu

    -----

    P.S. Znalalem juz na akie bydle sposob teraz trzeba to jakos przecwiczyc

    Wiec tak metoda na takie bydlatka jest praktycznie taka sama jak ta przedstawiona na zdjeciach tyle ze blende lapiemy tak ze jej jeden rog mamy oparty o brzuch , a rekoma trzymamy jej boki tak gdzies w 2/3 ich dlugosci i pewnym i silnym ruchem staramy sie zlozyc rece ku sobie, i starajac sie wlozyc jakby do stroka dluzszy bok tej blendy, nastepnie zaciskamy ze soba krzyzujace sie w ten sposob rogi blendy tworzac dwa mele okregi i jeden dyndajacy kolo brzucha, wtedy juz jest tylko z gorki.

    Co jak co ale troche sily w rekach trzeba miec by taka duza blende rozlozyc, a i jeszcze jedna wazna rzecz trzeba uwazac na zęby
    Ostatnio edytowane przez PROF ; 09-07-2007 o 19:41

    30D, EF 24-70 f2.8 L USM, 70-200 f2.8 L IS USM, EF 100 f/2.8 Macro USM
    Moje PlFoto , Digart , Obiektywni , OnePhoto

  3. #33
    Początki nałogu Awatar adalbert
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    49
    Posty
    353

    Domyślnie

    PROF - po co taka gimnastyka ...przecież w trakcie sesji nie będziesz JEDNOCZEŚNIE robił zdjęć i trzymał blendy (mam na myśli plener)
    IMO - w takich sytuacjach pomoc asystenta to po prostu konieczność i oczywistość
    Kilka dni temu kupiłem Lastolite'a o dokładnie takich samych wymiarach (1,8x1,2) i za pierwszym razem próbowałem tego bydlaka sam złożyć... 15 minut ciężkiej roboty i się udało... bez sensu - drugie podejście - poprosiłem żonę o pomoc - 15 sekund i po bólu (oczywiście składanie na 3)

  4. #34
    Bywalec Awatar PROF
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Rybnik
    Wiek
    43
    Posty
    121

    Domyślnie

    poswiecilem temu treningowi 5 minut uwagi i teraz skladam sam te bycza blende w 10 sekund , musze sobie radzic sam ze swoimi kalmotami bo niestety asystentki nie mam a przydala by sie taka jakas co by i makeup od razu tez robila i wogole, fakt faktem przydalaby sie koniecznie teraz jakas pomoc bo jakos blende trzeba trzymac a nie wszedzie najlepszy jest statyw, statyw nie mysli i nie przechyli sam blendy gdy sie do niego cos powie :/

    30D, EF 24-70 f2.8 L USM, 70-200 f2.8 L IS USM, EF 100 f/2.8 Macro USM
    Moje PlFoto , Digart , Obiektywni , OnePhoto

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PROF Zobacz posta
    poswiecilem temu treningowi 5 minut uwagi i teraz skladam sam te bycza blende w 10 sekund , musze sobie radzic sam ze swoimi kalmotami bo niestety asystentki nie mam a przydala by sie taka jakas co by i makeup od razu tez robila i wogole, fakt faktem przydalaby sie koniecznie teraz jakas pomoc bo jakos blende trzeba trzymac a nie wszedzie najlepszy jest statyw, statyw nie mysli i nie przechyli sam blendy gdy sie do niego cos powie :/
    poza tym sesja sie wydłuża co najmniej dwukrotnie i zam=nim ustawisz blende na wieszaku podwieje i blenda sie obróci... asystentka służy jako serwo mechanizm i jak sie troche zna to sama światło ustawi i nosi wszystko a przy okazji buzi da...

  6. #36
    Początki nałogu Awatar crater
    Dołączył
    Aug 2006
    Wiek
    39
    Posty
    399

    Domyślnie

    hehe ja sie pochwale moje kochanie jest i MOIM KOCHANIEM, i wizazystka, stylistka, fryzjerka, po czesci fotografem i wogole ma mase pomyslow w glowie. Takiej kobiety szukajcie

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Własnie zamówiłem blende 5w1 90x120 , zobaczymy czy się nada
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #38
    Bywalec Awatar PROF
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Rybnik
    Wiek
    43
    Posty
    121

    Domyślnie

    tylko gdzie szukac takiej, fryzjerki wizazystki stylistki servo blendy biegajacego statywu dla lampy i wogole calusnej asystentki ??

    W ksiazce telfonicznej nie znajdziesz :/

    30D, EF 24-70 f2.8 L USM, 70-200 f2.8 L IS USM, EF 100 f/2.8 Macro USM
    Moje PlFoto , Digart , Obiektywni , OnePhoto

  9. #39
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Własnie zamówiłem blende 5w1 90x120 , zobaczymy czy się nada
    Mam taką 102x168 i ledwo daje radę przy oświetleniu całej sylwetki. Do tego oczywiście uchwyt i statyw niezbędny. Nauka samodzielnego składania tego monstrum trwała kilka tygodni i wielu podejść zakończonych frustracją :-).


    Ostatnio edytowane przez MMM ; 11-07-2007 o 13:32

  10. #40
    Początki nałogu Awatar adalbert
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    49
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Własnie zamówiłem blende 5w1 90x120 , zobaczymy czy się nada
    ... nie chcę Cię martwić Cichy - ale to taki wymiar "ni przypiął - ni przyłatał" - do portretu za duża - 75 lub 90 w zupełności wystarczy; do całej sylwetki IMHO trochę za mała...

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Mam taką 102x168 i ledwo daje radę przy oświetleniu całej sylwetki. Do tego oczywiście uchwyt i statyw niezbędny. Nauka samodzielnego składania tego monstrum trwała kilka tygodni i wielu podejść zakończonych frustracją :-).
    potwierdzam - dopiero 180 daje swobodę - ale cholerstwo TRZEBA bez dwóch zdań stosować z uchwytem - inaczej drobny podmuch wiatru i asystentka fruwa (uchwyt oczywiście nie zabezpiecza przed wiatrem ale pozwala na swobodniejszą kontrolę blendy i usztywnia ją nieco)

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •