Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 131

Wątek: Jaką blendę kupić ?

  1. #121
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    30

    Domyślnie sunfire & sunlight

    OK zerknelam na inne blendy w tym sklepie i mam jeszcze pytanie [moze znacie odpowiedz]:


    Czy sunfire i sunlight to to samo????

    bo np tu http://abitus.pl/skleprodukt.do?idk=38&idp=361

    przy miniaturce jest sufire

    a w danych technicznych sunlight?

    Zglupialam... :P

    A obrazki w galerii raczej sie nie roznia do zlotej czy sunlight czy tam sunfire....

    Jeszcze jedno pytanie: Czy ktos z Was ma blende z tego sklepu ? Jesli tak czy warto ja kupic?
    Ostatnio edytowane przez sauterelle ; 11-07-2011 o 19:52
    Pojawiam się i znikam...

  2. #122
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    99

    Domyślnie

    Witam,
    szukam blendy 150x100 5w1 ale nie chce złotej tylko tą sunlight czy sunfire...
    Ma ktoś bo nie moge znaleźć?

  3. #123
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Miał ktoś do czynienia zarówno z blendą 105x150 jak i 120x180 bo zastanawiam się w praktyce jaka jest różnica 105x150 vs 120x180, używałem tej dużej ale kurcze trochę ten rozmiar mnie przygniata (a raczej tego kto to trzyma) i szukam alternatywy niewiele odbiegającej możliwościami...

  4. #124
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    35

    Domyślnie

    ja mam jedną biało-srebrną lastolite z dicam i powiem, że jest świetna - bardzo dobrze wykonana.
    Jak ktoś chce wydać odrobinę mniej to polecam blendy fomei mam 2 szt. chyba mała była gratis do dużej jakoś tak - obie 5 w 1 - jakość nie lasto ale nie najgorsza, lepsza niż chińczyki z którymi miałem wcześniej doczynienia.

  5. #125

    Domyślnie blenda panel z uchwytem na statywie

    Czy używaliście takiej blendy? http://aukcje.fripers.pl/blendy/blenda_panel_obrot.gif

    Nie zawsze mam asystenta a myślę, myślę że by mi ułatwiła pracę kiedy jestem z młodą parą.

    Tutaj można zobaczyć jak z podobnymi się pracuje.
    http://www.youtube.com/user/CaliforniaSunbounce

    Wydatek spory, dlatego chce się poradzić.

  6. #126

    Domyślnie

    Bez asystenta lub porzadnego statywu z jeszcze porzadniejszym obciazeniem poleci że aż strach pomyśleć

  7. #127
    Coś już napisał Awatar Ulisses
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Warszawa, Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    96

    Domyślnie

    Taki statyw z powierzchnią, do studia spoko. W plenerze obciążenie jest niezbędne i ten problem dotyczy każdej chyba powierzchni odbijającej / dyfuzyjnej.

  8. #128
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie

    Albo asystent albo wykorzystywać światło trochę inaczej.
    Chodzić z aparatem, kilkoma obiektywami, statywem, blendą... Wszystko zacznie z rąk wypadać. Poza tym co chwile poprawianie blendy jest nie praktyczne i najmniejszy wiatr ją przestawi lub przewróci.
    Ostatnio byłem na ślubie na którym fotograf zgarną ponad $10k. Nie używał żadnej blendy a produkował zdjęcia jak fabryka

  9. #129
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Opole
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Jaką blendę kupić ?

    Nie będę zakładał nowego wątku więc troszkę odkopię temat.
    Czy blenda sprawdzi się w roli dyfozora lub powierzchni odbijającej, i w którym przypadku bardziej, przymierzam się do zakupu 120x180.
    Jak ustawilibyście lampę(430exII) i blendę(odległość i zoom), czy to może troszkę wypalić, zawsze to lepiej niż błyskanie na wprost, ściany i sufit niestety kolorowe. Mam zamiar zrobić kilka zdjęć całych pastaci. Jak wy byście to widzieli?
    Dziękuję za pomoc.
    |6D|60D|S 14 2.8|S A35 1.4|C70-200 L4|C50 1.8|C85 1.8|430EX|
    andrzeswierc.pl

  10. #130
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie Odp: Jaką blendę kupić ?

    Część światła zostanie odbita od powierzchni rozchodząc się po pomieszczeniu, ale większość przejdzie przez powierzchnię zmiękczając cienie - szału jednak nie będzie
    Wg mnie lepszym wyborem byłoby kupno dużego softboxa - dzisiaj odebrałem Visico 140x70cm - polecam. Do tego uchwyt statywowy do lamp systemowych z mocowaniem bowens, który pozwoli Ci również na późniejszą rozbudowę zestawu o różnego rodzaju modyfikatory - czasze, beautydish itd

    Pozdrawiam

Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •