Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 131

Wątek: Jaką blendę kupić ?

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcys86 Zobacz posta
    pomocnicy nie zawsze beda
    jest wiec jakis uniwersalny srodek?
    Lampa w softboxie Innego, bez pomocnika, nie ma. Chyba, że będziesz targać ciężki statyw z uchwytami do blendy.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  2. #112
    Dopiero zaczyna Awatar Marcys86
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    18

    Domyślnie

    rozumiem... z blenda bez pomocnika widze,ze nie podolam
    kupie wiec jakas parasolke ze statywem + jakis wyzwalacz radiowy,

    co sadzicie o wyzwalaczach YONGNUO RF-603 ?

  3. #113

    Domyślnie

    Czy ktos z was uzywa/uzywal moze koca ratunkowego jako blendy ? Zamierzam zrobic sobie cos na ksztalt sunbounce`a, tylko problemem jest material odijajacy swiatlo. Pomysl juz mam, teraz pozostaje tylko kwestia doboru materialu/materialow rozpraszajacych.

    Ja ostatnio sobie takową zrobiłem. Koszt w moim przypadku wyniósł 0 zł, bo dostałem koc od kumpla a 'obramówki' zrobiłem z pojemnika na ciuchy.

    Zdjęcia można zobaczyć w mojej galerii, serdecznie zapraszam ( dwa ostatnie ;p).

    Ogólnie nie narzekam. Zobaczymy jak długo potrzyma, bo wersja zrobiona z folii aluminiowej może z 2 tyg. pożyła ;p

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcys86 Zobacz posta
    rozumiem... z blenda bez pomocnika widze,ze nie podolam
    kupie wiec jakas parasolke ze statywem + jakis wyzwalacz radiowy,

    co sadzicie o wyzwalaczach YONGNUO RF-603 ?
    W plener z LAMPĄ lub BLENDĄ nie idzie się bez pomocnika. Parasol frunie na wietrze jak reklamówka z tesco. Strata tym większa im droższa lampa i wyzwalacz.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Zanim kupisz, zrób prosty test zamocuj zwykły parasol do statywu fotograficznego i przejdź się kilka dni pod rząd w plener. Potem przelicz liczbę gleb i zestaw z wytrzymałością chińskiego plastiku. Chyba rozsądniej byłoby kupić blendę poleci to [pobiegniesz i złapiesz.

    Fotografuje z blendami i lampami od kilku lat i nigdy nie idę z tym sprzętem sam. Jeden porządny podchmuch wiatru i statyw z parasolką 100cm + obciążenie w workach zaczyna się chwiać. Gleba i po sprzęcie.

    Na sesji zawsze jest ktoś poza fotografem i modelką chociażby wizażystka, nie wspominając o fryzjerce czy innych modelkach. Do obsługi blendy czy trzymania statywu matury nie potrzeba....
    Ostatnio edytowane przez mateuszkaratysz ; 22-05-2011 o 22:22 Powód: Automerged Doublepost

  5. #115
    Dopiero zaczyna Awatar Marcys86
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    18

    Domyślnie

    niestety nie mam swojej wizazyski, zaczynam dopiero zabawe jako pani fotograf wiec radzic musze sobie sama

  6. #116
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcys86 Zobacz posta
    niestety nie mam swojej wizazyski, zaczynam dopiero zabawe jako pani fotograf wiec radzic musze sobie sama
    Wcale nie musisz, nikt Cię nie zmusza. Do potrzymania blendy możesz kogokolwiek ze znajomych poprosić. Albo modelowi/modelce zasugerować żeby śmiało z osobą towarzyszącą przyszedł - do wykorzystania jako asysta.
    Jedyne, co musisz zwalczyć, to własna nieśmiałość, że ktoś trzeci oprócz Ciebie i 'obiektu' będzie przy zdjęciach.
    To najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Nie ma co szukać na siłę wymówek, lamp, wyzwalaczy, uchwytów itp "bo nie ma kto mi blendy potrzymać" . Nie tędy droga, jeśli chcesz iść w kierunku dobrze doświetlonych zdjęć w plenerze.
    Ostatnio edytowane przez Vitez ; 23-05-2011 o 09:08

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcys86 Zobacz posta
    (...) co sadzicie o wyzwalaczach YONGNUO RF-603 ?
    Chyba lepszym rozwiązaniem będzie Pixel Soldier - cena podobna, a konstrukcja ciut lepsza.

    Polecam http://www.strobist-board.info/

  8. #118
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja nie wyobrażam sobie doświetlania blendą bez asystenta - to nie jest jakaś bardzo angażująca intelektualnie praca, więc nawet młodszy brat się nada Ja mam Quantuuma - dwie strony w zupełności wystarczają, a co do wielkości - dla mnie i tak jest za duża, żebym była w stanie składać ją sama

  9. #119
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    30

    Domyślnie sunlight

    Vitez:
    Gdzie moge kupic blende w Twoim ulubionym kolorze sunlight??? Ile koszuje taka blenda? interesuje mnie raczej duza czyli 150 lub 180cm dluga...
    Pojawiam się i znikam...

  10. #120
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sauterelle Zobacz posta
    Vitez:
    Gdzie moge kupic blende w Twoim ulubionym kolorze sunlight??? Ile koszuje taka blenda? interesuje mnie raczej duza czyli 150 lub 180cm dluga...
    http://abitus.pl/skleprodukt.do?idk=38&idp=399

Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •