Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Canon 50 mm 1.4 USM czy Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM do CANONA 550D

  1. #21

    Domyślnie Odp: Canon 50 mm 1.4 USM czy Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM do CANONA 550D

    Dla mnie zaletą Sigmy jest ładniejszy Bokeh, bardziej jak w Canonie 85mm.
    ...ale Sigma jest ponad 2 razy droższa i prawie 3x cięższa. Ma też większą średnicę filtra.

    Ja nie widzę potrzeby płacić 2x tyle za podobny obiektyw.
    Wolę kupić w tej cenie Canona 50 mm 1.4 i Canona 85 mm 1.8.
    Lubię 50 1.4 i jego celny AF oraz kompaktowe rozmiary.

    Gdybym robił zawodowo dzień w dzień foty portretowe i gabaryty by mi nie przeszkadzały byłbym skłonny kupić Sigmę.
    Ale ponieważ aparatu używam na wycieczkach, w terenie, rozmiar ma znaczenie i wolę Canona.

    Nikt Ci nie doradzi, gdyż każdy ma inne cele. Idź do sklepu, zobacz oba i sam zdecyduj.
    Canon 50D, Canon 350d, Tamron 28-70 2.8, Tamron 17-50 2.8, Canon 85 f1.8, Canon 50 f1.8, Canon 18-55, flash 550EX + masa dodatków

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon 50 mm 1.4 USM czy Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM do CANONA 550D

    Cytat Zamieszczone przez thedoc Zobacz posta
    Halo, chciałem odgrzać tego kotleta
    Czy miał ktoś doświadczenia z tą sigmą i 5d mk I? Przeznaczenie: portret, stabilny, w bezruchu
    Macie jakieś doświadczenia?
    Moim zdaniem na 5D mk I wystarczy Canon f1.4 - jest naprawdę ostro na tych niecałych 13MPixach.

  3. #23

    Domyślnie Odp: Canon 50 mm 1.4 USM czy Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM do CANONA 550D

    550 nie ma mikrokalibracji !

  4. #24

    Domyślnie Odp: Canon 50 mm 1.4 USM czy Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM do CANONA 550D

    Chyba ma właśnie.

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 50 mm 1.4 USM czy Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM do CANONA 550D

    Cytat Zamieszczone przez Glosikx00 Zobacz posta
    Chyba ma właśnie.
    Z całą pewnością jej nie ma.

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Canon 50 mm 1.4 USM czy Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM do CANONA 550D

    Żona rok temu chciała mi pokazać że sama wybierze i kupi obiektyw no i to zrobiła (wersja ART).

    Po pierwszym podpięciu AF w kosmosie. 9/10 nie trafionych.
    Jak sobie kupiłaś to sobie teraz miej.

    Po roku czasu nieużywania (mam Canona 50 tą najtańszą) stwierdziłem że może dam mu szansę i sprawdziłem jeszcze raz, dokładniej celność AF.

    Całe szczęście że 70D ma mikroregulację - użyłem w sumie tylko do sprawdzenia:

    Na bliskiej odległości ostro na -20
    Na odległości około 1,5m ostro na -10
    Na większych odległościach, powyżej 3m ostro na +20.

    Rozstrzał moim zdaniem za duży.
    Napisałem do serwisu Sigmy i kazali przysłać body i obiektyw na kalibrację.

    Generalnie jakość wykonania Sigmy jest naprawdę rewelacyjna, jednak co z tego jeśli nie trafia AF.
    W przyszłym tygodniu będę dzwonił do serwisu bo jeśli kalibracja jaką zrobią będzie zrobiona za pomocą USB DOCK to mam 2 opcje:
    1- wysyłka
    2- zakup USB Dock i przeprowadzenie kalibracji we własnym zakresie

    Nie wyobrażam sobie sytuacji że w przypadku strzelania, nawet rodzinnych zdjęć, będę skakał po menu i zmieniał mikrokalibrację jeśli zmienię odległość od przedmiotu lub osoby.

    Generalnie to byłem zawsze zwolennikiem systemowych produktów jednak jakość wykonania Sigmy, jeśli ją się dobrze uda skalibrować sprawia że poważnie zastanawiam się nad kolejnymi obiektywami Sigmy z nowych lini ART lub Sport.

    Jedynie jak na razie co mi przeszkadza to to , że Sigma inaczej rejestruje kolory.
    Przyzwyczaiłem się do kolorystyki Canona i to co rejestruje Sigma jest moim zdaniem za bardzo nasycone. Zieleń jest bardziej zielona itd.
    Inaczej również jest rejestrowany kolor biały. Ustawienie WB ani na auto ani na szarą kartę nie daje tego samego koloru białego w Sigmie co i Canon.

    Dopiero po przepuszczeniu przez Lightrooma kolory bieli są zbliżone. Pozostałe jednak lekko przesycone względem tego co rejestruje Canon.

    Jeśli faktycznie w Twojej puszcze nie ma mikrokalibracji to bez dokupienia USB Dock się nie obejdzie.
    Ostatnio edytowane przez adamm ; 12-05-2018 o 14:58
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •