Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: [kajtek19891] Zlepek wszystkiego.

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: [kajtek19891] Zlepek wszystkiego.

    szkoda ze te drzewa na dole zasłaniają bloki bo zdjęcie wyszło by rewelacyjnie...troche bym wyprostował
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  2. #12
    Coś już napisał Awatar Boogie
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [kajtek19891] Zlepek wszystkiego.

    Wyprostować tak, drzewa mi nie przeszkadzają. Strzał aż nieerealny. Gratuluję

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: [kajtek19891] Zlepek wszystkiego.

    4 jest ektra.
    Jeśli nie mozna dołu odczernić,zmniejszybym go .
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  4. #14

    Domyślnie Odp: [kajtek19891] Zlepek wszystkiego.

    Ja bym w 4 tylko jakas ramke dodal, zeby bylo widac gdzie sie konczy

  5. #15
    vatan
    Guest

    Domyślnie Odp: [kajtek19891] Zlepek wszystkiego.

    Jak możesz to popraw numerację bo są dwa zdjęcia numer 4.
    1 - ładne, chociaż chyba trochę dosunąłbym bacę do prawej krawędzi kadru.
    2 - za mało kontrastowe dla mnie
    3 - fajna, płyciutka głębia ostrości. Jak już sie do czegoś doczepić to szkoda, że akurat uchwyciłeś rozmowę przez telefon.
    No i późniejsze czwarte rewelacja. Próbowałeś wersji z przyciętym dołem zdjęcia? Albo z ramką jak tu hudy85 sugerował?
    Jak robiłeś to zdjęcie? Rozumiem, że długie naświetlanie(bulb?), a jak z pozostałymi parametrami? Mi nigdy jakoś takie burzowe nie chcą wychodzić i nie wiem co robię źle.

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [kajtek19891] Zlepek wszystkiego.

    Przede wszystkim dziękuję za rady. Jak tylko będę przy komputerze wszystko przetestuję
    Faktycznie 4(5) leci trochę na bok. Zmyliło mnie to, że to osiedle jest na górce i szczerze mówiąc tam teren leci mocno w lewo, ale na próbę przedłużyłem sobie ścianę bloku i faktycznie jest krzywo (albo budowlańcy byli kiepscy ).

    Cytat Zamieszczone przez vatan Zobacz posta
    Jak robiłeś to zdjęcie? Rozumiem, że długie naświetlanie(bulb?), a jak z pozostałymi parametrami? Mi nigdy jakoś takie burzowe nie chcą wychodzić i nie wiem co robię źle.
    Nie, nigdy nie używam bulb przy burzach bo to loteria gdzie i jak uderzy a tak długich czasów nie potrzeba Wszystko zależy jak daleko jest burza i jakie są warunki atmosferyczne. Dla przykładu jeżeli burza jest daleko i wyładowania są słabsze, do tego leje deszcz iso 200 f/10 i 15s da ledwo widoczne zarysy błyskawic a jak rypnie blisko to przy tych samych parametrach zdjęcie będzie totalnie prześwietlone, trzeba popróbować.
    Jeżeli mam coś doradzić to naświetlaj niebo tak aby nie było totalnie żadnych szczegółów (przy braku wyładowań) a przy lekkich błyskach gdzieś wewnątrz chmury widoczne były lekkie szczegóły, jak uderzy gdzieś w okolicy na pewno matryca to zarejestruje.
    Gdzieś chyba mam jeszcze rawa z jednego wypadu na burze. Strasznie mocne wyładowanie jakieś 30-40m przede mną. Iso200, 5s, f/8. efekcie ze zdjęcia nie da się nic odratować, totalnie prześwietlone. Wiem, że jeżeli chodzi o burze to było moje zdjęcie życia, do tej pory pluję sobie w brodę, że nie przymknąłem bardziej przysłony przy niższej czułości.
    Powyższe zdjęcie to iso200, 13s, f/11 z tego co pamiętam. Niestety z dołu zdjęcia nic nie wyciągnę, przed tym osiedlem nie ma żadnego oświetlenia. Mam jedną klatkę mocniej naświetloną, ale zieleń u dołu zdjęcia to rozmyta papka - efekt silnego wiatru i długiego czasu.
    W przyszłości wrzucę jeszcze coś burzowego bo trochę już tego nazbierałem.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •