Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: [Dragomint] Po mojemu.

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    61
    Posty
    2 182

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Może nie idź na ilość, a na jakość. Poczytaj o kompozycji, GO i wykorzystaniu sprzętu, obróbce.
    Życzę powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 18-08-2014 o 09:51

  2. #22

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Kaczki w kolorze lepiej się prezentują, bo BW jakiś taki mało kontrastowy.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #23

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Nom teraz jak rzuciłem okiem na te czarno białe na fonie to patrze i reakcja w stylu "Jezu ja dodałem kleksa ?" xD, więc fakt natura czarno-biała trochę nie bardzo wypada, przynajmniej w tym przypadku . Robert przeczytam na pewno , ogólnie czytam co jakiś czas, ale prawdę mówiąc dopiero po 10 przeczytaniu dochodzę do tego jak to zastosować a potem dopiero zaczynam ćwiczyć ^^, na pewno będę ćwiczył i czytał, niby fakt, że ciągle czytam to samo, ale za każdym razem tak jakbym czytał co innego bo mam troszku większe pojęcie . Pozytywne jest dla mnie, że zacząłem robić zdj praktycznie z samej ziemi (dzięki ci obracany wyświetlaczu ) i z kolana. Na pewno wg mnie są dużo ciekawsze i inne, mniej sztampowe od tych, które się robi na wyprostowanych nogach idealnie naprzeciw biorąc kogoś lub coś w centralnym punkcie xD. Ja wiem, że nie robię jakichś mega zdjęć, ale powiem Wam, że zrobienie każdego zdjęcia powoduje u mnie uśmiech i na pewno z tego nie zrezygnuje nawet jak przyjdzie wymienić puszkę . Mam dla Was jeszcze parę zdjęć ze wczorajszej podróży ^^, jutro jak się uda dodam z dzisiejszej nocnej sesji, którą planuje, ale to będzie coś okropnego od razu ostrzegam xD.

    21.22.23.24.25.

  4. #24

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Parę starych zdjęć:

    26.27.28.29.30.

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    zdjecia 21-24 za ciemne i mało ciekawe kadry
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  6. #26
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    763

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Dobre bw jest trudniejsze do uzyskania w efekcie końcowym od koloru. Nie wystarczy konwersja z puszki lub" na goło" z softu.

  7. #27

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Ogólnie co do czarno-białych to bawię się w to na lr, ale ja tam lubię ciemne i smutne, więc robię tak, żeby to dla mnie fajnie wyglądało xD, więc trudno mi robić inaczej bo mnie się akurat to podoba , ogólnie wole kolorek, ale jak jest za brzydki to idę wtedy w czernie.
    31.32.33.34.35.
    Ostatnio edytowane przez Dragomint ; 31-08-2014 o 13:18

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Może trochę dodam od siebie, co mnie lekko razi na Twoich zdjęciach - nowy set:

    31. Dobra, co ten kadr wnosi? Co jest tematem tego zdjęcia? Czy połowa samochodu czy to, że fotograf robi zdjęcie samochodu na lawecie pomocy drogowej?
    32. Nie mieści się w kadrze furka... Boki poucinane i koła też.
    33. Lewa strona zdjęcia - ucięty błotnik.
    34. Powtórka z 31, i dużo chodnika na dole zdjęcia.
    35. Przeszkadza mi całe tło - przechodnie po czerwonego fiata 125p - furka całkiem fajna nie znam się. Panowie w żółtych koszulkach wyglądają jak dodatkowe migacze

    To tyle odnośnie technicznych spraw, wcześniejsze kadry też lekko krzywe pozdrawiam!

  9. #29
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    763

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Obiekty tak, ale kadry nie. Za dużo bałaganu, zbędnych elementów. Na zdjęciach masz fotografa robiącego zbliżenia, mogłeś zamienić z nim kilka słów, zawsze to jakieś informacje. A detale też dobrze wyglądają na zdjęciach. Odnośnie zdjęć bw jest na forum w poradach dobry poradnik jak to zrobić, pozdrawiam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •