Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: [Dragomint] Po mojemu.

  1. #11

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Z 2 mogę się wybronić brakiem sprzętu, ponieważ nie mam statywu ani monopodu xD. Ogólnie rozumiem Twoją opinię i mogę się z tym zgodzić, ale nie wiem o co chodzi w pkt 5 ? Tzn, chodzi o to, że za mało zbliżyłem i widać niepotrzebnych ludzi z prawej? Z prostowaniem jest trudno, ja sam nie potrafię xD, zdaje się na program i robię click "auto" przy prostowaniu i tylko na to się w sumie zdaje xD. Ale z tym dodaniem musisz spojrzeć na to w taki sposób, gdybym nie dodał to bym nie wiedział co robię źle, co mogę poprawić i jak, więc każde zdjęcie bym robił z przekonaniem, że "ahh dobrze jest, mnie się podoba to pewnie jest wszystko ok ", a tak to się dowiem co jest źle i będę dodawał z biegiem czasu mam nadzieję, że dużo ciekawsze i lepsze technicznie =).

    A co do 10 to daj spokój xD, ja się cieszyłem, że będę miał fajne zdj koni, bo nigdy nie zrobiłem wcześniej zdjęcia koniom, a tu w domu patrze i takie "WTF" na każdym zdjęciu ten ..... składaczek xd. Ktoś tak go sobie dał fajnie, że złapałem lekkiego focha, bo konie już odjeżdżały, więc zrobiłem na szybko nie widząc nawet tego składaka xd.
    Ostatnio edytowane przez Dragomint ; 17-08-2014 o 10:25

  2. #12

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Dragomint: Panoramowanie (panning), to najkrocej opisujac jednoczesne sledzenie i naswietlanie obiektu w ruchu, w celu rozmycia tla. Do tego uzywa sie nieco dluzszych czasow naswietlania. Ty ruch zamroziles, wybierajac odpowiednio krotki czas.
    Tutaj masz mniej wiecej efekt, jaki mogles uzyskac.
    [youtube]http://youtu.be/ZnSdmQ2IGYE[/youtube]

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    61
    Posty
    2 182

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Cytat Zamieszczone przez Dragomint Zobacz posta
    Z prostowaniem jest trudno, ja sam nie potrafię xD, zdaje się na program i robię click "auto" przy prostowaniu
    Znakomite efekty prostowania architektury możesz uzyskać przy wołaniu RAW-a w sofcie DxO Optics Pro. Program w wersji 7 był za free do końca lipca.
    A tak pozostaje PS/PSE - metoda - Ctrl+T, z wciśniętym Ctrl myszą łapiemy narożniki i korygujemy co trzeba.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 258

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Widać że cieszy Cię robienie zdjęć i że ...długa droga przed Tobą.
    To dobrze, to może być fajna droga.
    Aby zostać solistą trzeba długo terminować, poznawać reguły i zasady fachu aby w końcu wypracować swój sposób wypowiedzi

    Zdjęcie jest :
    - Twoim sposobem powiedzenia sobie/nam czegoś
    - Twoją interpretacją

    Na razie widać że są to wprawki typu ... to może aparat,...tak było

    Ja wieszam u siebie na ścianach zdjęcia które mają mi wywoływać te same (przybliżone) wrażenia które miałem będąc "tam".
    Bardzo często nie jest to zgodne z tym co tam zarejestrował aparat (światło, kolory, wykadrowanie, .....)

    Dużo frajdy !

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-08-2014 o 13:31
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #15

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Wrzucaj w jednym secie kilka zdjęć (np 3÷5) w podobnym temacie. Np ludzie, sport (kolarstwo), architektura itd. Jak dajesz dużo i każde z innej beczki, to robi się chaos.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  6. #16

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Ps Kadry z zachowanymi proporcjami mi sie bardziej podobaja pokusze sie nawet stwierdzic, ze innym tez

  7. #17

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Z zachowaniem proporcji to chodzi o co dokładnie, bo aż mnie zaciekawiłeś ? Ogólnie dzięki za komentarze o dziwo są bardzo budujące i w sumie przydatne. Spodziewałem się, że będzie dużo krytyki, ale chyba aż tak źle nie ma, albo ludzie po prostu chcą być mili xD.. Tak, wiem że zrobiłem chaos ale powiem tak, na pierwszy rzut oka nie pomyślałem w ogóle o tym, że może być taki chaos w nich, teraz będę się starał bardziej dodawać w jeden temat i podpisywać je takim mniej więcej wspólnym tematem dla posta . Ogólnie po tym jak się przesiadłem z kompakta i telefonu zrobiła się taka przepaść w jakości i możliwościach jakie daję lustrzanka, fakt jest taki, że dużo trudniej jest to ogarnąć jednocześnie mając dzięki temu naprawdę dużo dużo większe możliwości. Na ten moment jestem na takim etapie "łał to robi zdjęcia" xD, ale odczuwam po prostu już bardziej czego chce i wydaje mi się, że każde zdjęcie jest lepsze. Tzn np. za moje najlepsze mam jedno zdjęcie, ale po pewnym czasie uważam już, że wszystkie zdjęcia które od tego czasu zrobiłem mogą być lepsze, czyli chyba się uczę po prostu. Mam o tyle problem, że nie potrafię się do jednego typu fotografii ograniczyć i chyba nie będę nigdy potrafił, bo wszystko jest takie ciekawe . Dziś byłem porobić parę leśnych zdjęć i nad jeziorem, jeżeli jakieś ze 160 wyszło to zapodam, może akurat jakaś poprawa będzie , starałem się "nadać" im temat, ale czy ktoś go odczyta to nie wiem . I w fotografii cyfrowej bardzo podoba mnie się to, że mogę zrobić 40 zdjęć jednego ujęcia a potem sobie wybrać najlepsze , w tym wypadku mam tylko jedno stwierdzenie "Cyfra górą !!".


    Pozdrowienia .

  8. #18

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Ponieważ nie umiem edytować poprzedniego posta dodam nowego .
    Mam parę zdjęć i chciałem, żeby były w miarę w jeden temat w poście, więc teraz dam temat: Kaczki
    15.16.17.18.19.20.

  9. #19

    Domyślnie [Dragomint] Po mojemu.

    Zachowac proporcje = ciac bok proporcjonalnie do wysokosci
    Kaczki calkiem spoko, tylko ostrosc Ci uciekala. Albo nie wycelowales (chyba ze trafiales w badyla), albo zbyt dlugi czas. Nie ograniczaj sie tez do pelnej dziury (calkowicie otwartej przyslony), pobaw sie troche ta glebia
    Ps podobaja Ci sie te krzaki u gory w 15 ?

  10. #20

    Domyślnie Odp: [Dragomint] Po mojemu.

    Te z przodu dwa patyczki i gałąź są naprawdę wkurzające, ale te chaszcze z tyłu uznałem za dobre tło xD, więc nie wiem, o które chodzi ? Ogólnie ja kończę właściwie na f/11 i raczej poza to nie wychodzę, podobno obiektywy wtedy najlepsze jakościowo zdjęcia robią i dosyć ostre xD, wcześniej miałem trochę gorsze ograniczenie się. Albo f/3.5-5.6 albo f/22-32 i nic pomiędzy xD... Co do ostrości mogłem trafić faktycznie w kijek, bo stałem na takim dużym pniaczku prawie, że w wodzie a miałem ogniskową 135 i z ręki robiłem xD, więc i tak jestem dumny z "ostrości" .

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •