Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [Isabelle] Konie i dodatki, czyli nędzne amatora początki

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    30

    Domyślnie [Isabelle] Konie i dodatki, czyli nędzne amatora początki

    Dzieńdobry
    Od zakupu aparatu bardzo dużo "pracuję" nad zdjęciami i robię ich niebywałe ilości. Brakuje mi rzetelnej oceny "jak to wygląda", bo niestety mąż twierdzi, że wszystko co zrobię jest śliczne chciałabym się rozwijać i robić ciekawsze zdjęcia, stąd prośba o ocenę i rady co mogę zmienić, by podszkolić swój warsztat. to może kilka ostatnich :

    1.

    2.

    3.

    4.

    za każde słówko krytyki będę bardzo wdzięczna, proszę lać ile wlezie, bo to najlepiej motywuje do samodoskonalenia.

    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [Isabelle] Konie i dodatki, czyli nędzne amatora początki

    Hejka, fajnie, że jesteś i że robisz użytek z aparatu, więc zdaniem amatora:
    1 piękne ujęcie konia, ale mogłaś dać więcej tła z prawej, tam jest za ciasno, z lewej za dużo miejsca i ciut za ciemno.
    2 i 3 z pomysłem, ale nie powala
    4 mz trochę za jasno ( koń), stojąc" na przekątnej" konia i cykając z niższej perspektywy miałabyś lepszy kadr, pracuj dalej, pozdrówka

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: [Isabelle] Konie i dodatki, czyli nędzne amatora początki

    1) Z lewej zbyt ciemno, z prawej lekkie przepalenia. Popracuj suwaczkami w RAW-ie.
    Bariera moim zdaniem psuje tło. Tematem miał być koń, a jest go zbyt mało na zdjęciu, a zbyt dużo ciemnych drzew.

    2) Fajny pomysł, ale kadrowanie i krzywe - do poprawki. Niebo zbyt szare.

    3) Dobry kadr, tylko konik zamrugał i wyszedł "śpiący". Ładne niebo, jakiś "paproch" z prawej ?

    4) Kolory do poprawki, jakieś takie wyblakłe.

    P.S. Nie przejmuj się zbytnio moimi uwagami, sam jestem amatorem i popełniam masę błędów , a to tylko moje luźne spostrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 14-08-2014 o 20:45

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: [Isabelle] Konie i dodatki, czyli nędzne amatora początki

    Cytat Zamieszczone przez Isabelle Zobacz posta
    mąż twierdzi, że wszystko co zrobię jest śliczne
    Widocznie Ciebie kocha .
    1-wymiotuje ?
    2-chodziło o konia !
    3-co jest tematem głównym ?
    4-koń niekompletny: bez stóp i ogona(szczątki się nie liczą)
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: [Isabelle] Konie i dodatki, czyli nędzne amatora początki

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Hejka, fajnie, że jesteś i że robisz użytek z aparatu, więc zdaniem amatora:
    1 piękne ujęcie konia, ale mogłaś dać więcej tła z prawej, tam jest za ciasno, z lewej za dużo miejsca i ciut za ciemno.
    2 i 3 z pomysłem, ale nie powala
    4 mz trochę za jasno ( koń), stojąc" na przekątnej" konia i cykając z niższej perspektywy miałabyś lepszy kadr, pracuj dalej, pozdrówka
    1. dziękuję. starałam się nie kadrować centralnie, bo podobno lepiej lekko bocznie.
    2 i 3 to zdjęcia typowo "dla koniarza", bardziej dla znajomej na zdjęciu, niż jako "wielki zamysł artystyczny"
    4. chciałam uzyskać "jasny" kadr. często jeszcze przesadzam i "przepalam", bo boję się uzyskać za "brudny" efekt. fakt, kąt mógłby być lepszy, masz zupełną rację.





    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    1) Z lewej zbyt ciemno, z prawej lekkie przepalenia. Popracuj suwaczkami w RAW-ie.
    Bariera moim zdaniem psuje tło. Tematem miał być koń, a jest go zbyt mało na zdjęciu, a zbyt dużo ciemnych drzew.

    2) Fajny pomysł, ale kadrowanie i krzywe - do poprawki. Niebo zbyt szare.

    3) Dobry kadr, tylko konik zamrugał i wyszedł "śpiący". Ładne niebo, jakiś "paproch" z prawej ?

    4) Kolory do poprawki, jakieś takie wyblakłe.

    P.S. Nie przejmuj się zbytnio moimi uwagami, sam jestem amatorem i popełniam masę błędów , a to tylko moje luźne spostrzeżenia.
    1. nie robię zdjęć w RAWach. wkleję Ci oryginał prosto z aparatu tego zdjecia:
    staram się jednocześnie uczyć obróbki zdjęć. Akurat tutaj chciałam uzyskać efekt wydobycia świateł. taki "oświetlony koń w ciemnym zagajniku", jako zabawę ze światłem przenikającym przez drzewa. Widać niezbyt mi wyszło, cholibka, a byłam z siebie zadowolona fakt, barierka psuje mocno efekt, ale niestety przy koniach jest duży kłopot w pogodzeniu dobrego ujęcia z dobrym tłem, bo w większości konie... są w ogrodzeniach. muszę koniecznie posiąść wiedzę na temat wymazywania takich dodatków ze zdjęć.
    2. Obsesyjnie prostuję zdjęcia, ale to zostawiłam krzywe celowo. Chciałam nadać taki "śmieszny" charakter całej scenie, taki z przymrużeniem oka. niebo jest brzydkie, masz rację.
    3. o, paproch mi umknął, dziękuję. Tu akurat "śpiący" konik wyszedł specjalnie. to... taki dość leniwy konik, więc zdjęcie miało oddawać jego charakter i więź między tą parą.
    4. wyblakłe? wydaje mi się, że tu byłam dosłownie ciut ciut przed przesadzeniem z suwaczkiem nasycenia i lada moment zrobiłabym kuku zbyt mocno nasycając kolory.





    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Widocznie Ciebie kocha .
    1-wymiotuje ?
    2-chodziło o konia !
    3-co jest tematem głównym ?
    4-koń niekompletny: bez stóp i ogona(szczątki się nie liczą)
    ano kocha dlategoż proszę o opinię tych kochających mnie zdecydowanie mniej

    1. nie, niestety konie nie wymiotują. nigdy. podczas otrzepywania się z much koń rzucał szyją, majtając "fałdą tłuszczu" w wyzszej partii szyi, tzw grzebieniem tłuszczowym, przez co pas grzywy ułożył się tak fikuśnie, co wydawało mi się dość ciekawym efektem, ale skoro powoduje takie pytania, to znaczy, że byłam z siebie zadowolona zbyt mocno i kompletnie mi się to zdjęcie nie udało.
    2. chodziło o koński ogon i kobietę, mam wrażenie, że szerzej kadrując straciłabym to, czego oczekiwałam.
    3. sądziłam, że relacje między parą i ukazanie charakteru zwierzaka.
    4. fakt, dysponowałam tylko trawą. następnym razem postaram się skompletować konia


    bardzo dziękuję za opinie

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: [Isabelle] Konie i dodatki, czyli nędzne amatora początki

    Cytat Zamieszczone przez Isabelle Zobacz posta
    bardzo dziękuję za opinie
    Czuję te zaciśnięte zęby .
    To mniej więcej wiesz ,że koń dla nas jest coś takiego co robi "ihhaaaa"", anie obiekt bezwarunkowego uwielbienia.
    Nie przejmuj się takimi opiniami ,może masz jakieś bydlę w locie ?
    nad przeszkodą ?
    Ostatnio edytowane przez zysk ; 14-08-2014 o 22:37
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  7. #7
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [Isabelle] Konie i dodatki, czyli nędzne amatora początki

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Czuję te zaciśnięte zęby .
    To mniej więcej wiesz ,że koń dla nas jest coś takiego co robi "ihhaaaa"", anie obiekt bezwarunkowego uwielbienia.
    Nie przejmuj się takimi opiniami ,może masz jakieś bydlę w locie ?
    nad przeszkodą ?
    A nie za wcześnie na takie wyzwanie?
    Btw koń jako model inspirował ludzi jeszcze przed tym, jak powstało pierwsze zdjęcie, czyli w 1826 roku. Powstało wiele pięknych obrazów przedstawiających konie zarówno same jak i z jeźdźcami, tak więc dla jednych będzie to " ihhaaa", dla innych model, dla jeszcze innych przyjaciel taki sam jak pies, tylko większy
    Isabelle, poczytaj o RAWach i rób zdjęcia w tym formacie. Zyskasz na jakości i będziesz miała o wiele więcej możliwości w obróbce, co przełoży się na lepszy efekt końcowy. Canonowski DPP jest prostym i jednocześnie dobrym programem do obróbki plików RAW, z powodzeniem używany przez wielu fotografów. Cykając jpg nie wykorzystasz możliwości 40d, a te są spore
    Ostatnio edytowane przez słowiczek ; 15-08-2014 o 12:22

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: [Isabelle] Konie i dodatki, czyli nędzne amatora początki

    Isabelle ,wrzuć następne fotki.pierwsze konie za płoty .
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •