Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Wątek: Praca na 2 lampy - kościół

  1. #11
    Bywalec Awatar Wojtko
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Okolice Gorzowa
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Osobiście nie wyobrażam sobie, aby nie błyskać w kościele, nawet w celu delikatnego doświetlenia twarzy, ale każdy ma swój sposób pracy. Mając nawet lepsze korpusy, od tych które mam obecnie, to rzadko przekraczam ISO 1000 i tak czy inaczej wymaga to czasem błyśnięcia. PS. Te kursy liturgiczne uważam, za duże nieporozumienie, u nas (zachodniopomorskie) otrzymałem takie zaświadczenie na rok, następnie przesyłano mi na wyraźną moją prośbę jakieś zaświadczenia o przedłużeni ważności certyfikatu, a tak poważnie to jak ktoś nie ma wyczucia, to żaden kurs mu nie pomoże; inna sprawa to to błyskanie przeszkadzające księdzu... po prostu ręce opadają.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    No dobra panowie, czyli nie błyskamy w świątyni. Hmmm...no a jeśli będę chciał wykonać kilka zdjęć Canonem 40D i Sigmą 18-35 1.8, bo planuję tym setupem sfotografować część z przysięgą, to co?? Bo mnie marzy się właśnie delikatne dobłyśniecie, takie tylko muśnięcie, aby zrównoważyć troszkę światło i pomóc temu zastanemu, czy to coś złego?
    Zapytaj księdza, jak pozwoli ci błyskać rób tak jak uważasz. Dodatkowo pomyśl że jeżeli kościół jest mega wysoki to jak chcesz to odbić od sufitu czy nawet ściany to musisz dość mocno palnikiem grzać żeby to co wróciło odbite wyglądało całkiem ok.
    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Chciałem tak po prostu sobie spróbować i zobaczyć co i jak, bo to będzie dopiero 2 ślub, który będę fotografował. No ale fakt, ksiądz może sobie tego nie życzyć.
    Po pierwsze warto mieć kursy bo co jeżeli wejdziesz na ślub ksiądz poprosi o papier ze zrobiles kurs liturgiczy i powiesz ze go nie masz? Nie zdażyło mi się żeby ksiądz wyprosil ale kto wie... Myśle że eksperymenty podczas ceremoni daruj sobie, zwłaszcza takie które mogą zakłucić spokój ceremoni czyli błyskanie lampą, jest to niewygodne dla księdza ,gości oraz pewnie samej pary młodej.
    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Chociaż wczoraj u nas były śluby i poszedłem sobie do kościoła celem popatrzenia sobie na fotografa, no i on doświetlał na jednym aparacie a drugi miał bez lampy.
    Jeżeli ksiądz na to pozwolił a fotograf musiał ( bo nie chce mówić ze nie umiał wykorzystać światła zastanego) doświetlać lampą to cóż...
    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Z kolei podczas spaceru podszedłem sobie pod kościół, że by zobaczyć jak zachowuje się kolejny fotograf, bo akurat wychodzili młodzi, no i też doświetlał na zewnątrz, chociaż było jasno.
    Może ma taki styl, przyciemnia niebo i tło gdyż foci na HSS , doświetla pare i tak to wygląda. Albo poprostu jest jednym z januszy (bez obrazy dla imienia) którzy wzieli dofinansowanie na fotografiie , gdzie wcześniej focili komórkami i teraz błyskają gdzie trzeba.

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Hmm...Trzeba sobie chyba samemu wypracować styl a nie oglądać się na innych
    Tak
    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    No i jeszcze jedna sprawa...Podczas zabawy weselnej, korzystaliście kiedykolwiek z dwóch aparatów na których zapęte były lampy??
    Tak, cały czas.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Wojtko Zobacz posta
    Osobiście nie wyobrażam sobie, aby nie błyskać w kościele, nawet w celu delikatnego doświetlenia twarzy, ale każdy ma swój sposób pracy. Mając nawet lepsze korpusy, od tych które mam obecnie, to rzadko przekraczam ISO 1000 i tak czy inaczej wymaga to czasem błyśnięcia. PS. Te kursy liturgiczne uważam, za duże nieporozumienie, u nas (zachodniopomorskie) otrzymałem takie zaświadczenie na rok, następnie przesyłano mi na wyraźną moją prośbę jakieś zaświadczenia o przedłużeni ważności certyfikatu, a tak poważnie to jak ktoś nie ma wyczucia, to żaden kurs mu nie pomoże; inna sprawa to to błyskanie przeszkadzające księdzu... po prostu ręce opadają.
    Też uwazam ze te kursy to jedna wielka bujda, ale kościół gdzieś musi kase brać... W UK nie spotkałem się z czymś takim jak "pozwolenie" na fotografowanie w kościele. Co rusz wspominam o tym młodym to się dziwnie patrzą...
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #13
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Bo mnie marzy się właśnie delikatne dobłyśniecie, takie tylko muśnięcie, aby zrównoważyć troszkę światło i pomóc temu zastanemu, czy to coś złego?
    Słodko..
    Szacuję że na 80% nie będziesz musiał użyć lampy z tym Twoim zestawem.
    Ja nie błyskałem podczas ceremonii od jakiś 5-ciu lat, a byłem już naprawdę w ciemnych kościołach
    Sens błyskania w kościele to jak się ma max użyteczne ISO800 i obiektyw typu zoom 17-50/3.5-5.6

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Propo kursow. U nas nie bylo nic o fotografi. Czym jest wiara, jak sie modlic i inne takie madrosci. Jakby ktos wszedl z ulicy to stwierdzilby ze seminarium.
    Blyskac czy nie. Na komuni raz mielismy takiegi ziutka. Centralnie lampa po oczach. Efekt. Kazde dziecko bez faktury skory, tla zero, czarna plama. Artyzm w pelnej postaci. Ja jako jedyny odmowilem zaplaty za taka prace a inni sie zachwycali. Moze jestem dziwny jakis..

  5. #15
    Bywalec Awatar Wojtko
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Okolice Gorzowa
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Osobiście lubię błysk i związane z tym kombinacje. Co do kursów, u nas nawet były modły, czułem się mocno zażenowany, bo przecież nie każdy fotograf ślubny musi być katolikiem, za to ciekawym elementem kursów były zagadnienia omawiane przez prawnika dotyczące publikacji wizerunku, logotypów, znanych budowli, etc. To mnie po prostu zainteresowało, ale nie byłem szczęśliwy, że muszę za to zapłacić.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Też preferuję światło zastane. Szczególnie w kościele, ale...jest ciemno więc włączają światło górne, czasami bardzo skupione (typu spot), pod oczami pojawiają się czarne "pandy"...bardzo dobre wysokie ISO nie zawsze wystarczy. W tej kwestii rozumiem co ma na myśli Wojtko. Wbrew pozorom nie każdy umie też błyskać. To, że chce użyć lampy nie oznacza, że muszę walić pełną mocą z głowicą "na wprost". Trzeba odbijać od dużych powierzchni np. ścian a korekcję dać nawet na -2. Zdarzyło mi się to kilka razy pomimo 5dmkII i jasnych szkieł f1.4-1.8. Oczywiście czasami gra świateł i cieni jest ciekawa szczególnie przy świetle bocznym. Nie trzeba też błyskać przy każdym zdjęciu. może to być np. 30% wszystkich fot. Warto czasami poeksperymentować
    Miłego dnia
    moja www

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Ok, dziekuję za zainteresowanie tematem. Ocenię szybko jakość światła w tym kościele i podejmę decyzję. Do 40D i Sigmy 18-35 1.8 najprawdopodobniej podłączę lampę, no chyba że w tym kościele będzie ładne światło, ale wątpie w to.

    Jeszcze na koniec pytanie. Rozumiem, że podczas ceremonii ślubnej wypada wyłączyć wspomaganie AF (czerwona wiązka), a na sali weselnej już niekoniecznie??
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Jeszcze na koniec pytanie. Rozumiem, że podczas ceremonii ślubnej wypada wyłączyć wspomaganie AF (czerwona wiązka), a na sali weselnej już niekoniecznie??
    Nigdy tego nie wyłączaj
    Miłego dnia
    moja www

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Nigdy tego nie wyłączaj
    Ale poważnie piszesz, czy żartujesz sobie ze świeżaka
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Poważnie. Zawsze mam wspomaganie z lampy na ślubie (przez cały dzień). Swoją drogą to podejrzewam, że 90% ujęć oblecisz 6d+35/2IS i problem 2 obijających się lamp nie wystapi
    Miłego dnia
    moja www

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •