Canonem 60D niektórzy robią sport, ale ja wolę używanego 7D. Jest szybszy w serii i mam mniej spóźnionych (albo nietrafionych czasowo) zdjęć.
Ten Tamron nie nadaje się do sportu, a do piłki nożnej już kompletnie - AF nie nadąża za biegnącym zawodnikiem.
Obiektyw z którym można spokojnie wyjść na stadion to Canon 70-200/2,8 L USM z f/4,0 jest znacznie gorzej. Jak ktoś robi tylko na 200mm to najlepiej kupić Canona 200/2,8 L II USM jest tańszy i optycznie lepszy niż zoom 70-200.
5 000zł do sportu to żadna kasa. Nie poszalejesz. Znam ten ból sam rodziłem (7D - 2 500zł + 70-200/2,8 - 3 500zł = 6 000zł). Jak ktoś ma duże doświadczenie w temacie zdjęć sportowych, to ogarnie zagadnienie i Canonem 50D. Wtedy będzie taniej.
C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
www.cobalt.fr.pl
Lata temu mój sąsiad robił piłkę kopaną na krakowskiej wiśle (jakby na to nie patrzeć ekstraklasa i puchary), kupił na dzień dobry 70-2002.8LIS i używał jej z moim 350D który wtedy miałemrobił tym chyba z rok (bo się wystukał z kasy na tą elkę i na korpus już nie starczyło) i zupełnie dobre zdjęcia robił, potem kupił 400D, a jeszcze później 40D i jakoś takie kaprawe korpusy mu wystarczyły i nawet za Zinedinem Zidanem nadążały - widziałem zdjęcia
(miał akredytację i robił zdjęcia dla klubu, często zawodników i do prasy), przed zakupem canona robił nikonem D70 i sigmą 70-200.
Jestem szumofobem
S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień
Wielkie dzięki za posty
Co myślicie o tym ?
obiektyw CANON EF 70-200 mm f/4L USM (4528612257) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Myślę że to bardzo dobry obiektyw o bardzo dobrych właściwościach optycznych i najlepszym współczynniku jakości segmentu L do ceny. Oczywiście w posiadanych parametrach. O tym z aukcji nie wiem co myśleć, jeżeli jest bez wad ukrytych, to jak wyżej. Cena jak za używkę obecnie na rozsądnym minimum.
Ostatnio edytowane przez słowiczek ; 28-08-2014 o 10:43
Za mało masz pieniędzy żeby stworzyć dla siebie sensowną konfigurację bazującą na wyłącznie nowych komponentach. Na używany zestaw 7D plus obiektywy, pozostałe akcesoria oraz oprogramowanie jakie wymieniłeś też piąteczka nie starczy.
Tu masz zestawienie 13 konfiguracji sprzętowych w różnych kategoriach przeznaczonych dla osób chcących rejestrować wydarzenia sportowe:
</title> <meta name="Keywords" content="tamron, sony , lens , Lens advice , sports photography , Sports Illustrated , Panasonic , sigma , action photography , action , sports , sportsshooter , action sports , Sony NEX , Nikon J1 " /> <meta name="desc
W podpowiedzi jeżeli chodzi o obiektyw do Nikona D3100 popełnili błąd ale ktoś to zauważył i podał poprawne modele w komentarzu.
Canon Rebel T3i = EOS 600D
Podpowiedzi dla chcących fotografować imprezy sportowe:
The Perfect Camera Settings for Action and Sports Photography | Photography Mad
Propozycje obiektywów używanych do filmowania dla aparatów Canona z matrycą APS-C:
videoDSLR.pl | filmowanie lustrzankami Canon 5D, 7D, 60D, 550D, wideo filmowanie ⢠[FAQ] Obiektywy do filmowania - sensor APS-C (550D, 60D, 7D) : Obiektywy i filtry
Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 31-08-2014 o 22:57