Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Filmowanie 6d podstawy.

  1. #1
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Filmowanie 6d podstawy.

    Witam serdecznie.
    Nowy temat bo chcę odpowiedzi na moje konkretne pytania i przedstawić sytuację w jakiej się znalazłem.
    Sytuacja wygląda następująco:
    Robie zdjęcia na weselach jestem zwykłym kotleciażem, który nie ma pojęcia nic a nic o filmowaniu. Mój dobry znajomy kamerunek poprosił mnie o przysługę. Mam nagrywać jako drugi kamerunek ślub w kościele i pierwszy taniec na weselu. Jestem w komfotrowej sytuacji bo nawet jak cos zepsuje to nic sie nie stanie. Po mimo to chiał bym że by kolega był zadowolony z tego co mu oddam na karcie ( sam będzie wszystko montował) .Dostałem dvd z ujęciami jakich oczekuje. mam robić same szerokie plany 6d plus 16-35IIL . Do dyspozycji mam jakiś konkretny monopod z głowica olejową od manfrotto który kosztował jakieś 1000zł. Skorzystam na pewno. Ale do sedna bo klepie i klepie żadnych konkretów. wiem tyle:

    1.Będę ostrzyl manualnie. (trenowałem na psie i dziewczynie).
    2.Nagrywam w Full hd ale w wysokiej kompresji ponieważ w mojej 6 jak ustawie na małą przy fhd zacina mi po 8 sekundach nagrywanie prawdopodobnie za słabe karty pamięci.
    3.Nie umiem i nie lubie filmować , ale mus to mus znajomy w potrzebie a i dobra flaszka będzie.
    4. nie mam zamiaru wgrywać ML na ten jeden raz kiedy bede coś nagrywał ( 1 i ostatni w życiu)
    Pytania ( proszę bez złośliwości odpowiedzieć .. jak osłowi wytłumaczyć co i jak.. )
    1. ustawić balans bieli do sytuacji np kościół żarówkowy czy automat?
    2. Jak regulować jasność nagrywania ? zakładam że przysłona będzie cały czas 2,8. Bawiąc się nagrywaniem zauważyłem że regulując kółkiem zmieniam czas otwarcia migawki :O i zmienia mi się jasność nagrywania . Nie wiem o co w tym chodzi. Podobnie działa to jak zmiana iso ale nie mam pojęcia co to ma wspólnego do nagrywania.

    Pozdrawiam
    Totalny laik odnośnie filmowania...
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  2. #2
    Coś już napisał Awatar kalatos
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Żyrardów
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Filmowanie 6d podstawy.

    Kolego ja filmuję lustrzankami od kilku lat postaram się swoimi best practise podzielić

    - balans bieli przy filmowaniu nigdy na auto bo kolega zabije Cię jak później będzie musiał to montować, zawsze manual, najlepiej postawić w nowy miejscu dwa aparaty na 30 sekund i ustawić manualnie kolegami Kelvinami

    - jasność regulujesz tylko i wyłącznie przesłoną i ISO, migawka powinna mieć zawsze wartość 1/50

    - Koniecznie przez pierwszymi kadrami powinniście obaj ustawić taki sam tryb (ten kolorystyczny, nigdy nie pamiętam jak to się nazywa). Ja używam trybu standard, gdzie tylko ostrość jest na +3 reszta na 0

    - pamiętaj, żeby podczas ostrzenia jeżeli tylko masz możliwość przybliżać sobie obraz, bez powiększenia może Ci się wydawać, że jest ostro a w rzeczywistości nie będzie

    - w 6D możesz ISO kręcić do wartości 6400 i będzie akceptowanie

    - kiedy będzie bardzo jasno na dworze możesz mieć w LiveView problemy z poprawnym ustawieniem ekspozycji bez lupki na ekranie, praktyka jest taka, że lepiej nagrać nieco za ciemno niż za jasno

    - jeżeli kolega kamerun ma statyw to zdecydowanie lepiej się sprawdzi, monopod sprawdza się przy dynamicznych ujęciach, nie nadaje się zupełnie do planów ogólnych, panoramowania i raczej statycznych ujęć w kościele

    o większości rzeczy kolega kamerun powinien wiedzieć Chyba tyle, powodzenia.
    kalfilm.pl - Fotografia okolicznościowa

    Fotografując staraj się pokazać to czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył... - Robert Bresson

  3. #3
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Filmowanie 6d podstawy.

    Super . Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Kolega będzie nagrywał kamerą soniacza jakiś konkretny sprzęt więc z synchronizacją kolorów będzie się bawił przy montażu .Ja tylko nagrywam swoje oddaje karty pamięci i tyle A odnośnie nagrywania na zewnątrz to tego nie będę robił. Mam nagrać tylko kościół i potem jedynie pierwszy taniec szeroki plan z góry. Kolega kamerunek wie o wielu rzeczach, ale filmuje kamerą a nie aparatem więc wolałem dla pewności zasięgnąć opinii u nas na forum. wiadomo, że są tu fachowcy od nagrywania canonami. Dziękuję jeszcze raz za pomoc. Lecę potrenować trochę filmowanie, akurat czas wyprowadzić psa na spacer
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  4. #4

    Domyślnie Odp: Filmowanie 6d podstawy.

    Wie ktoś jak działa autofocus w Canonie 6d? czy może być "ciągły", żeby np. zawsze ostrzył to co jest w środku (tam gdzie jest punk krzyżowy), bez mojej ingerencji. Przesuwanie prostokącika i klikanie af-on, to dosyć kiepska opcja, bardzo mało płynna. Da się inaczej?)

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Filmowanie 6d podstawy.

    AR-DZEJ da sie - manualnie .

  6. #6

    Domyślnie Odp: Filmowanie 6d podstawy.

    Ale czy w ogóle jest autofocus, automatycznie ostrzący na to co na pierwszym planie, albo w środku kadru, robiący to na czuja, bez mojego klikania na af-on? (canon 6D)
    Czyli kręcę pejzaż, ale kiedy przed aparatem pojawia się człowiek, aparat sam przenosi ostrość na niego.
    Czy może autofocus w Canonie 6D, polega tylko na tym, że 'nie gubi' on obiektu?
    Ostatnio edytowane przez AR-DZEJ ; 21-04-2015 o 18:03

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Filmowanie 6d podstawy.

    Naucz sie ostrzyc manualnie. To nie jest az takie trudne a w przypadku filmu pewniejsze niz automat.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Filmowanie 6d podstawy.

    Dzięki za rade, choć na ten temat słyszałem już różne zdania.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Filmowanie 6d podstawy.

    Ale ja pisze bardzo powaznie.

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Filmowanie 6d podstawy.

    Cytat Zamieszczone przez AR-DZEJ Zobacz posta
    Dzięki za rade, choć na ten temat słyszałem już różne zdania.
    A co chcesz kręcić tym aparet że ten AF taki ważny?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •