Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Pierwsza lampa błyskowa - pomocy - mam dość

  1. #1

    Domyślnie Pierwsza lampa błyskowa - pomocy - mam dość

    Witam. Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o lampę błyskową.. i zostałam zmuszona stworzyć kolejny wątek jeżeli o to chodzi.. Przekopałam różne fora i strony internetowe i tak naprawdę nic w 100% nie odpowiedziało na moje pytanie.

    Muszę zakupić lampę błyskową gdyż przede mną pierwszy reportaż - ślub i wesele. Osobiście bardziej skupiam się na fotografii portretowej działając na Canonie 450d + 50mm f/1.8 i Sigma 18-250mm.

    Szukam w miarę taniej do 300-350zł lampy błyskowej z TTL. Taniej, ponieważ nie mam budżetu aby szaleć z jakimiś Nissinami itd. Szukałam coś z lamp YONGNUO, ale opinie różne.. pierwszym moim planem był YN-560 ale okazuje się, że brak TTL - a spełniałby moje wymagania.. Jedną z najtańszych trafiłam na YN460II .. i też opinie różne, brak TTL itd..
    Szukając dalej trafiłam na mało znaną, ale stosunkowo tanią Lampę błyskowa TTL VK-320.. niestety o niej w sieci nie dowiedziałam się nic.

    Proszę, jestem na skraju załamania, bo nie znam się na sprzętach tego typu, a potrzebuję szybko lampy, która spełni się jeżeli chodzi o zdjęcia w kościele bądź na weselu i innych reportażach gdzie lampa będzie na aparacie przyczepiona a nie gdzieś z boku (a na takie wątki trafiałam wcześniej, dlatego polecenia lamp były różne)

    A więc co polecacie, taniego, dobrego i odpowiedniego dla sprzętu który mam i rzeczy które będę fotografować? Bo z tego co przeczytałam TTL jest raczej niezbędny, na pewno dla osoby początkującej.. chyba, że już za bardzo się oczytałam i mącę.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Pierwsza lampa błyskowa - pomocy - mam dość

    W tym budżecie tylko Lampa reporterska YongNuo YN-468 II do Canon LR-YN-468IIC - sklep Fripers.pl
    Bez TTLa na weselu można, ale będzie walka. Potrzebujesz TTL + HSS [optymalnie]

  3. #3
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Pierwsza lampa błyskowa - pomocy - mam dość

    Kolega wyżej przedstawił ci konkretną lampę. Od siebie dodam , że nie ma co się bać YN. Sam korzystam z tej firmy mam wyzwalacze i lampy. Dostają ostro w ciery i nic im nie jest.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Pierwsza lampa błyskowa - pomocy - mam dość

    Mam 4 wyzwalacze YN, i lampę tej firmy. W ciemno kupie kolejne ich produkty

  5. #5

    Domyślnie Odp: Pierwsza lampa błyskowa - pomocy - mam dość

    Czyli YN 468II to jedyna, najtańsza i najlepsza opcja dla mnie jeżeli chodzi o lampy?

  6. #6
    Coś już napisał Awatar kalatos
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Żyrardów
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Pierwsza lampa błyskowa - pomocy - mam dość

    Ja zrobiłem jeszcze inaczej, troszkę ryzykując ale jednak. Kupiłem dwie używki 430EXII i 580EX, obie póki co działają bardzo dobrze i jednak to Canon. Często można znaleźć używkę jeszcze na gwarancji, też się warto nad tym zastanowić. Proponuję poprzeglądać portale z ofertami (olx, allegro, gumtree).
    kalfilm.pl - Fotografia okolicznościowa

    Fotografując staraj się pokazać to czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył... - Robert Bresson

  7. #7
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie Odp: Pierwsza lampa błyskowa - pomocy - mam dość

    Można spróbować z Metz'em 44AF - używka może w tej cenie będzie. Może stara canonowska 420ex... ?
    Yongnuo to porządny sprzęt i raczej nie należy się go bać. Nie używam ich lamp bo sam mam lampy Canona i Metza, ale przewiduję wkrótce zmianę na YN co najmniej jednej z nich. Poczytaj tu na CB, nie jedno o tych lampach napisali już

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Pierwsza lampa błyskowa - pomocy - mam dość

    420ex jest fajną lampą, jednak jest małe "ale"
    Ale za jakiś czas zacznie brakować możliwości - ręczne ustawienia.
    Używane to jest sensowne rozwiązanie, jednak warto pamiętać, że używany sprzęt może mieć mniejszą niezawodność.
    Niedawno widziałem używaną 430ex na all..., która się sprzedała chyba za 330zł.
    Są tez podobnej klasy lampy Metz (48AF-1), ceny w okolicy 400zł (używane), to może być o tyle ciekawa propozycja, że (chyba jako jedyne) te lampy mają dostępny dla użytkownika "licznik błysków", to może pomóc w weryfikacji zapewnień sprzedawcy "używana tylko przez emeryta po drodze do kościoła, w jedną niedzielę w miesiącu"

  9. #9

    Domyślnie Odp: Pierwsza lampa błyskowa - pomocy - mam dość

    Dziękuję bardzo za wszelkie opinie Wybór padł na YN 468 II w cenie 350zł na allegro. zobaczymy jak przejdzie próby przed weselem po przybyciu do mojego domu ;p

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Pierwsza lampa błyskowa - pomocy - mam dość

    Cytat Zamieszczone przez izuu0 Zobacz posta
    zobaczymy jak przejdzie próby przed weselem po przybyciu do mojego domu ;p
    Tak na wszelki wypadek polecę foto.jasiu.pl
    (a jak to tez spowoduje ból głowy, to w skrócie: M, ISO 800, f: 1.8 - 2.8, t: 1/30-1/125, palnik w górę)
    Pomyśl też o młodych, jak się będą czuli, gdy dopadnie Cię "złośliwość przedmiotów martwych" i np. aparat odmówi posłuszeństwa po pierwszych kilku zdjęciach w tym dniu...
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 06-08-2014 o 21:56

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •