Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 121

Wątek: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

  1. #41
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Miasto Słońca
    Wiek
    41
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    kaman! a instrukcje przeczytales do aparatu???
    W sumie tak, choć bardzo rzadko mi się zdarza, że zagłębie się w taką literaturę
    Czy na pewno piszesz o tym co ja? Mi chodziło o koło trybów, a Ty chyba o kole nastaw piszesz.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    co do 30D na pewno bym sie nie upieral. bo chyba dawno w recen miales...
    co do 5D mkII - niewatpliwie 6D jest zauwazalnie mniejsze i lzejsze, a plastik po wierzchu (niezbedny dla GPS/Wifi wlasnie) nie robi az tak dobrego wrazenia. z drugiej strony - 5D mkII po 5D mkI tez nie robil. ani ww. 30D po 10D (tym akurat mozna bylo cegly wbijac)
    30D jest w ciągłym użyciu wraz z 70-200 i podtrzymuje to co napisałem, jest bardziej pancerne.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no do kotleta tak, ale dla docelowego targetu 6D (podrozni, landszafciarze) - juz zdecydowanie nie.
    Być może target Canona jest inny, ale autor wątku pytał jednak o zastosowanie dla kotleciarzy.

  2. #42
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Koper Zobacz posta
    Czy na pewno piszesz o tym co ja? Mi chodziło o koło trybów, a Ty chyba o kole nastaw piszesz.
    a to nie bylo oczywiste, sorki. kolko trybow w 5D mkII, faktycznie, mialo wpieniajaca tendencje do przestawiania sie przy wkladania aparatu do plecaka nie mialem tego wczesniej ani w 5D mkI ani w zadnej dwucyfrowce...

    Cytat Zamieszczone przez Koper Zobacz posta
    30D jest w ciągłym użyciu wraz z 70-200 i podtrzymuje to co napisałem, jest bardziej pancerne.
    a to w takim razie mnie sie wydawalo. ze 3 lata temu ostatni raz w lapie mialem

    Cytat Zamieszczone przez Koper Zobacz posta
    Być może target Canona jest inny, ale autor wątku pytał jednak o zastosowanie dla kotleciarzy.
    zgoda. i tu IMHO pies pogrzebany - do zarobku na eventach jest 5D mkIII. 6D tez mozna, jak najbardziej, ale ta puszka jest uszyta przede wszystkim na miare podroznika (bo do kotleta itp. jest wlasnie 5D mkIII). w swojej dziedzinie 6D nie ma slabych stron, co najwyzej do braku kukulki mozna sie przyczepic i nieudolnosci software'owej Canona (wbudowac wifi i nie dac uzytkownikowi tak czy siak sensownie z tego korzystac)...
    www albo tez flickr

  3. #43
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Miasto Słońca
    Wiek
    41
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    zgoda. i tu IMHO pies pogrzebany - do zarobku na eventach jest 5D mkIII. 6D tez mozna, jak najbardziej, ale ta puszka jest uszyta przede wszystkim na miare podroznika (bo do kotleta itp. jest wlasnie 5D mkIII). w swojej dziedzinie 6D nie ma slabych stron, co najwyzej do braku kukulki mozna sie przyczepic i nieudolnosci software'owej Canona (wbudowac wifi i nie dac uzytkownikowi tak czy siak sensownie z tego korzystac)...
    Niewątpliwie 5DIII jest lepszą puszką i chętnie bym takową przytulił, rozumiem też politykę Canona i pozycjonowanie tych body.
    Z punktu widzenia kotleciarza, cieszę się jednak, że Canon wypuścił taką szóstkę, bo może dla podróżnika to strzał w 10, ale i dla mnie to mocne 9,5
    W cenie jednej 5DIII można mieć prawie dwie 6, a to już naprawdę silna pokusa, żeby jednak pochylić się nad tym korpusem.

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    w swojej dziedzinie 6D nie ma slabych stron, co najwyzej do braku kukulki mozna sie przyczepic i nieudolnosci software'owej Canona (wbudowac wifi i nie dac uzytkownikowi tak czy siak sensownie z tego korzystac)...
    mnie też to wi-fi w$%^$# ale wygląda że jak się już raz przejdzie tą dziwną konfigurację to przy kolejnych podłączeniach działa idealnie samo z siebie, nie potrzeba żadnych ingerencji - włączam wi-fi w aparacie i pyk - działa - używam z dużym telefonem (xperia z ultra) na 6.5 cala przeglądanie, powiększanie po sesji szczególnie jak trzeba coś pokazać jest znacznie wygodniejsze.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #45
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    mnie też to wi-fi w$%^$# ale wygląda że jak się już raz przejdzie tą dziwną konfigurację to przy kolejnych podłączeniach działa idealnie samo z siebie, nie potrzeba żadnych ingerencji - włączam wi-fi w aparacie i pyk - działa - używam z dużym telefonem (xperia z ultra) na 6.5 cala przeglądanie, powiększanie po sesji szczególnie jak trzeba coś pokazać jest znacznie wygodniejsze.
    jas...
    jesli wykorzystanie wifi jako zamiennika kabla (bo wszystko to mozna bylo juz robic przy spieciu aparatu kablem) jest szczytem wyobrazni firmy Canon, to mnie rece opadaja. a obawiam sie, ze mi wlasnie owszem opadaja

    pomijam chwilowo ergonomie EOS Viewera - w ktorym jesli chcesz odpalic 2-minutowa ekspozycje, to musisz przez te bite 2 minuty trzymac palucha na ekranie (bo na pomysl stalej software'owej blokady spustu Canon nie wpadl - po co?). a to i tak dziala wylacznie wtedy, gdy juz sciagniesz sobie dodatkowy app pokroju "Keep Screen On". normalnie EOS Viewer nie jest tak zaimplementowany, zeby utrzymywac aktywnosc telefonu, wiec moze sie zdarzyc ze komorka wylaczy ekran i przerwie ekspozycje.

    walic glowa w mur to malo.


    a wracajac do zasadniczego tematu - aparat wyposazony w wifi moze sie laczyc z androidem czy ajfonem i dostarczac mu na biezaco badz periodycznie albo pelne foty (RAW/JPEG) albo odpowiednio juz zmniejszone wersje (to Digic robi lepiej niz proc w komorce). a na tym telefonie moze byc software (rowniez firm trzecich*), ktory korzystajac z bogactwa systemu mobilnego, moze z tymi zdjeciami zrobic co sie tylko uzytkownikowi (programiscie) podoba - wrzucac na socjalne kolchozy, automatycznie backupowac na Dropboksa czy cos podobnego, wrzucac na flickra czy blogaska, automatycnie geotagowac foty z kordynatami GPS, sciagac sobie kordynaty GPS z komorki (wiec wylaczyc wlasny GPS i oszczedzac akumulator) itd. itp. mozliwosci sa praktycznie nieskonczone. tylko do tego trzeba byc firma software'owa i miec pojecie o uzytkowaniu aparatu w ogole i jakims fotograficznym workflow. tak daleko Japonce jeszcze nie dotarli - oni mentalnie nadal sa na poczatku XX wieku i etapie "karta pamieci to taki film" (wyjac z aparatu i zaniesc do wywolania)

    * - w przypadku Canona, nie mam watpliwosci, bylby to przede wszystkim software firm trzecich
    www albo tez flickr

  6. #46

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Jest taki darmowy program EOS Remote wypuszczony przez canona i dostepny na Droid i. Iphone. Mozna nim controlowac wiele funkcji oraz przegladac zdjecia. 6d jest wspnialym aparatem.

  7. #47
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez flipflap Zobacz posta
    Jest taki darmowy program EOS Remote wypuszczony przez canona i dostepny na Droid i. Iphone. Mozna nim controlowac wiele funkcji oraz przegladac zdjecia.
    a wez sobie tym programem zrob 2 minutowa ekspozycje. jak juz Ci sie uda to wrocimy do dyskusji

    bo widelcem tez mozna zjesc zupe, ale nie da sie ukryc, ze mozna to zrobic sensowniej...
    www albo tez flickr

  8. #48

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a wez sobie tym programem zrob 2 minutowa ekspozycje. jak juz Ci sie uda to wrocimy do dyskusji

    bo widelcem tez mozna zjesc zupe, ale nie da sie ukryc, ze mozna to zrobic sensowniej...
    No niestety EOS SDK nie zawiera API do WIFI z 6D. Ostatni update (chyba w marcu) tego też nie zmienił...

  9. #49

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a wez sobie tym programem zrob 2 minutowa ekspozycje. jak juz Ci sie uda to wrocimy do dyskusji

    bo widelcem tez mozna zjesc zupe, ale nie da sie ukryc, ze mozna to zrobic sensowniej...
    Nie jest to program idealny tyle ze darmowy. Z drugiej strony jak czesto przecietny uzytkownik ma potrzebe na dwu minutowa ekspozycje. Zgadzam sie ze mozna byloby zrobic to lepiej. Z Mark5D III i Ipod ja uzywam Camranger. Calkiem niezly interface tyle ze juz za to trzeba zaplacic.

  10. #50
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Używam w reportażu parkę 5dmk2 i 6d. 6d ma przewagi wyżej opisane, dla mnie głównie w słabych warunkach oświetleniowych - lepszy środkowy AF, lepsze ISO. Zwłaszcza jak ktoś prosi o zrobienie fot praktycznie przy świeczce, ISO8000 po odszumieniu jest ok. Wifi i EOS Remote przydaje się w studio.

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •