Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [ switek3 ] Początki z makro

  1. #11
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [ switek3 ] Początki z makro

    Też korzystałem z soczewki, aparat był inny ( kompakt kodaka), ale efekty ciekawe. Najlepsze było ostrzenie butami

  2. #12

    Domyślnie Odp: [ switek3 ] Początki z makro

    Pierwsza przygoda z "dziką" naturą:

    2.
    3.
    4.
    5.

  3. #13

    Domyślnie Odp: [ switek3 ] Początki z makro

    Co do dedykowanych szkieł. Znam wielu fotografów, którzy cudeńka wykonują manualami szerokokątnymi. Takie szkło to koszt ok 100-150zł. Do tego pierścienie pośrednie i pierścień odwrotnego mocowania i adapter systemowy. I hulaj dusza... 5 - najmniej mi odpowiada. Fotografia wykonana od góry, nie ostra i ptak widać że uwięziony i do tego taki "przybity". Ciekawa jest trójka. Tylko jak i przy makro. Jeśli robisz na płytkiej GO, to ostrość łap na "oczach". Tak lepiej odbiera się fotografie. Oczywiście są wyjątki od reguły, ale zacznijmy właśnie od reguł.

  4. #14
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [ switek3 ] Początki z makro

    Nie jestem zwolennikiem fotografowania zwierząt, ptaków w niewoli. Nie krytykuję cię, nie znalazły się tam z twojej winy, tym niemniej jestem na nie fotografii w takich miejscach. Trudno dokonać oceny takiego zdjęcia ( mz), techniczne ( tylko i wyłącznie) 2. Pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie Odp: [ switek3 ] Początki z makro

    No rozumiem wszystkie cenne uwagi. Niestety nie mam jak obserwować i focić takich ptaków na wolności - a to byłoby moje marzenie. Brak zarówno odpowiedniego miejsca, jak i obiektywu No i umiejętności (pewnie). Na razie "biorę" to co mam i to co mi wpada w ręce. Po prostu chciałem zacząć uczyć się na "takich" ptakach. Wyszedłem z założenia, że lepszy rydz - niż nic

  6. #16
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [ switek3 ] Początki z makro

    Rozumiem cię, ale nie na tym polega fotografia przyrodnicza, to zresztą bardzo szerokie pojęcie. Najpierw musisz być przyrodnikiem, czuć naturę, jej rytm. Obserwować to, co wielkie i całkiem małe. Natura to wiele zagadnień, to krajobrazy, makro ( a tu masz potężny wybór), zjawiska przyrodnicze, oraz wszelkiej maści ssaki i ptaki. Drapieżniki są bardzo wymagające i sprzęt to jedno, a umiejętność tropienia, wabienia, maskowania czy anielska cierpliwość to druga, niemniej ważna sprawa. Nie wiem jak u ciebie z dostępem do lasu, ale warto bywać w nim jak najczęściej. Musisz poznać temat od podszewki. Mógłbyś zapytać czy nie można bez znajomości tematu po prostu robić zdjęcia. Można. Zakładając oczywiście że znasz na tyle dobrze podstawy fotografii, że jesteś świadomy tego co robisz, tzn wiesz jak uzyskać ładny, dobrze naświetlony kadr. Ale bez znajomości tego, co chcesz focić nie uzyskasz zadowalającego efektu. Nie pomyśl, że cię zniechęcam, wręcz cię zachęcam. Ale zrób to porządnie, nie na skróty. Jeżeli koniecznie chcesz cykać ptaki, spróbuj z wróblowatymi, wiele z nich jest łatwa do ogarnięcia. Za ładne zdjęcie mojej ulubionej modraszki stawiam ci browca

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 175

    Domyślnie Odp: [ switek3 ] Początki z makro

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Rozumiem cię, ale nie na tym polega fotografia przyrodnicza, to zresztą bardzo szerokie pojęcie. Najpierw musisz być przyrodnikiem, czuć naturę, jej rytm. Obserwować to, co wielkie i całkiem małe. Natura to wiele zagadnień, to krajobrazy, makro ( a tu masz potężny wybór), zjawiska przyrodnicze, oraz wszelkiej maści ssaki i ptaki. Drapieżniki są bardzo wymagające i sprzęt to jedno, a umiejętność tropienia, wabienia, maskowania czy anielska cierpliwość to druga, niemniej ważna sprawa. Nie wiem jak u ciebie z dostępem do lasu, ale warto bywać w nim jak najczęściej. Musisz poznać temat od podszewki. Mógłbyś zapytać czy nie można bez znajomości tematu po prostu robić zdjęcia. Można. Zakładając oczywiście że znasz na tyle dobrze podstawy fotografii, że jesteś świadomy tego co robisz, tzn wiesz jak uzyskać ładny, dobrze naświetlony kadr. Ale bez znajomości tego, co chcesz focić nie uzyskasz zadowalającego efektu. Nie pomyśl, że cię zniechęcam, wręcz cię zachęcam. Ale zrób to porządnie, nie na skróty. Jeżeli koniecznie chcesz cykać ptaki, spróbuj z wróblowatymi, wiele z nich jest łatwa do ogarnięcia. Za ładne zdjęcie mojej ulubionej modraszki stawiam ci browca

    Mówiłem, że masz zacięcie literackie słowiczek, tylko tak dalej.
    Takie podejście do przyrody jest mi jak najbardziej bliskie.
    Prawie codziennie jestem rowerem w "swoim" lesie nad jeziorem.

  8. #18

    Domyślnie Odp: [ switek3 ] Początki z makro

    Słowiczek -byłem w parko-lasku (bo na razie nie mam dostępu do innego) i niewiele udało mi się złapać. Na razie mniej dzikie rzeczy/obiekty. Zapraszam do tamtej galerii
    http://www.canon-board.info/galerie-...49/index3.html

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •