Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: PDA jako pilot do 300D

  1. #1
    Spytko
    Guest

    Domyślnie PDA jako pilot do 300D

    Witam

    Poszukuje pilnie jakiegoś softu który przekształci moje mda2 w pilota do 300D.

    Samego pilota nie mam zamiaru kupować, bo rzecz jest potrzebna sporadycznie, a wiem, ze programy typu Omniremote, Naviremote, Tv remote etc. do pocket pc potrafia sie nauczyć sygnału z każdego urządzenia.
    Może ktoś z grupowiczów nauczył swoje ppc udawać sygnał pilota? Ewentualnie ma pod reka link do pobrania z netu odpowiedniej bazy sygnałów?

  2. #2

    Domyślnie

    Dla Noviiremote (w wersji dla PalmOS) bazę kodów masz tutaj:

    http://www.novii.tv/up/forum/viewtopic.php?t=45

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    W-wa
    Posty
    214

    Domyślnie

    mda2 ma Winde raczej też chętnie bym swojego starego Acera albo jeszcze lepiej Nokie 6230i nauczył tej pozytecznej funkcji

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    razem ze swoim HP dostalem programik http://www.mynevo.com/ do sterowania wszystkimi urzadzeniami domowymi przez IR, mozna go tez "nauczyc" z innego pilota dowolnych funkcji...

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Gród Kraka
    Wiek
    51
    Posty
    91

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Może ktoś poda konkretne namiary na jakiś darmowy programik do sterowania IR jednocześnie z bazą kodów emulujących Canon RC-1 (RC-5) do tego programu. Bardzo by się przydały.

    Wiadomo, że każdy tego typu program można nauczyć udawać dowolny pilot IR, ale żeby go nauczyć to trzeba mieć oruginalny pilot, a jak się go ma to nie ma potrzeby uczyć PDA czego kolwiek, bo obsługa z PDA jest mniej wygodna - więc po co.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomsarz
    Wiadomo, że każdy tego typu program można nauczyć udawać dowolny pilot IR, ale żeby go nauczyć to trzeba mieć oruginalny pilot, a jak się go ma to nie ma potrzeby uczyć PDA czego kolwiek, bo obsługa z PDA jest mniej wygodna - więc po co.
    Wiadomo ze lepiej miec kody emulacyjne, ale nie wiem czy sa gdzies w internecie? pewnie tak google.com ;-) ale dl mnie latwiej by bylo znalesc kogos z takim pilotem i sobie skopiowac te sygnaly IR niz to wygooglac...

    Programow do emulacji IR pozszukaj na pdaclub.pl, powinno cos tam byc w dziale download, lub na forum

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Wyspa Uznam
    Wiek
    57
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spytko
    Witam

    Poszukuje pilnie jakiegoś softu który przekształci moje mda2 w pilota do 300D.

    Samego pilota nie mam zamiaru kupować, bo rzecz jest potrzebna sporadycznie, a wiem, ze programy typu Omniremote, Naviremote, Tv remote etc. do pocket pc potrafia sie nauczyć sygnału z każdego urządzenia.
    Może ktoś z grupowiczów nauczył swoje ppc udawać sygnał pilota? Ewentualnie ma pod reka link do pobrania z netu odpowiedniej bazy sygnałów?
    To ja jeszcze dodam takie info.
    Można popróbować z pilotem od innych sprzętów.
    Mi raz pilot telewizora wyzwalał migawkę.
    Fakt, że nie było to powtarzalne. Ja sam nie próbowałem jaki guzik czy ich kombinacja jest zgodna z tym od aparatu.
    Jednak mi się to przytrafiło.

    Może Ci się uda.
    Czytam. Czytam.
    Robert
    Kalibrajce na Wyspach

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Wiek
    43
    Posty
    59

  9. #9
    Spytko
    Guest

    Domyślnie

    Zasadniczo, jak to bywa na forach o dużym ruchu, łatwo przeoczyć to co już było. Niemniej w tych tematach nie znalazłem rowiązania Rzecz rozbija się ciągle o to nieszczęsna mda2 (xda, qtek 2020 itd.) rzecz na windzie i przynajmniej na tym forum odpowiedzi nie znalazłem.

    Zainstalowalem noviiremote w wersji na ppc, wgrałem tą baze pod palma do r1. Nawet udało się kilka razy tym uruchomić migawkę. Znacznie częściej powodowało zawieszenie całego aparatu - pomagało mu dopiero wyjęcie baterii i ponowne włożenie nie sądziłem, że kiedykolwiek uda się zawiesić 300D w końcu nie chodzi na windowsie hehe

    Do Navo nie mam dostępu.

    Liczyłem, że ktoś dorwał tego pilota, nauczył swoje ppc jego języka i podzieli się plikiem

    Znalazlem jeszcze cos takiego: http://www.remotecentral.com/index.html ale do 300D nic tam nie ma ;(
    Ostatnio edytowane przez Spytko ; 28-03-2006 o 22:29

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spytko
    Zasadniczo, jak to bywa na forach o dużym ruchu, łatwo przeoczyć to co już było.
    Zasadniczo to potrzeba dwoch rzeczy: umiec i CHCIEC poszukac, poczytac i dopiero potem pisac.

    No i moze jeszcze trzeba umiec przyjmowac takie uwagi jak moja powyzej i nie napisac "ale forum jest po to by pytac" bo to nie do konca prawda .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •