Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Canon 6D możliwości filmowania

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Ostrów
    Posty
    130

    Domyślnie Canon 6D możliwości filmowania

    Nie wiem czy dobrze trafiłem z zapytaniem , jeśli nie to proszę o przeniesienie .

    Pytanie dotyczy możliwości nagrywania filmów Canonem 6d .

    W trybie filmowania zakładki ustawień LV zawierają opcje dotyczące nagrywania filmów:
    tryb AF (FlexiZone - Single, tryb Live z wykrywaniem twarzy, tryb szybki),
    ciche nagrywanie LV,
    timer pomiarowy,
    wielkość nagrywanego filmu – wybór rozdzielczości, liczby kl/s oraz rodzaju kodowania,
    nagrywanie dźwięku – opcje związane z rejestracją dźwięku podczas filmowania,
    kod czasowy – ustawienia dotyczące kodów czasowych dodawanych do nagrywanego filmu,
    migawka video – nagrywanie krótkich filmów składających się z kilku ujęć.

    Czy Canon 6d ustawia samoczynnie autofocus ( śledzi poruszającą się postać i ustawia idealną ostrość ) bez kręcenia pierścieniem na obiektywie ?

    Mogę prosić o pomoc jak poustawiać te wszystkie parametry do uzyskania jak najlepszego rezultatu finalnego .
    Materiał będzie montowany prawdopodobnie w Pinaccle .

    I tu kolejne pytanie .
    Jakie ustawienia końcowe ustawić przy renderowaniu filmu w programie by materiał finalny był wyświetlany poprawnie w jakości HD lub full HD

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar JaLe
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    KrK suburbia
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Canon 6D możliwości filmowania

    Cytat Zamieszczone przez robhary Zobacz posta
    Czy Canon 6d ustawia samoczynnie autofocus ( śledzi poruszającą się postać i ustawia idealną ostrość ) bez kręcenia pierścieniem na obiektywie ?

    Mogę prosić o pomoc jak poustawiać te wszystkie parametry do uzyskania jak najlepszego rezultatu finalnego .
    Materiał będzie montowany prawdopodobnie w Pinaccle .

    I tu kolejne pytanie .
    Jakie ustawienia końcowe ustawić przy renderowaniu filmu w programie by materiał finalny był wyświetlany poprawnie w jakości HD lub full HD
    Niestety Pinaccle nie używam od pięciu lat więc nie pomogę. W SV renderuje w mp4.
    Natomiast jak ognia wystrzegaj się ustawiania automatycznego ostrości. Do tego służy follow focus i tylko manual.

  3. #3
    Coś już napisał Awatar kalatos
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Żyrardów
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Canon 6D możliwości filmowania

    W aparatach tylko manual, tak jak wspomina przedmówca. Chyba jeszcze nie ma dobrego systemu, który automatycznie poprawnie ustawia ostrość w lustrzance przy filmowaniu.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 6D możliwości filmowania

    Cytat Zamieszczone przez kalatos Zobacz posta
    W aparatach tylko manual, tak jak wspomina przedmówca. Chyba jeszcze nie ma dobrego systemu, który automatycznie poprawnie ustawia ostrość w lustrzance przy filmowaniu.
    jest w sony ( nex i SLT + szkła systemowe )
    70D | C 10-18 STM | C 18-135 STM | C 50/1.8 | To 11-16/2.8 | Ta 150-600 VC | S 180/3.5 Macro
    A100 | A700 | nex7 | i inne cccp

  5. #5
    Coś już napisał Awatar kalatos
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Żyrardów
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Canon 6D możliwości filmowania

    Miałem na myśli sprzęcior Canona. Od 7 sezonów filmujemy lustrzankami i zawsze trzeba polegać na swoim oku

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon 6D możliwości filmowania

    Cytat Zamieszczone przez kalatos Zobacz posta
    Miałem na myśli sprzęcior Canona. Od 7 sezonów filmujemy lustrzankami i zawsze trzeba polegać na swoim oku
    powiem tak, 70D + 18-135 STM naprawdę daje rade ! ( ze szkłami nie STM porażka ! No i fo FF chyba nie ma STM szkieł )
    70D | C 10-18 STM | C 18-135 STM | C 50/1.8 | To 11-16/2.8 | Ta 150-600 VC | S 180/3.5 Macro
    A100 | A700 | nex7 | i inne cccp

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Ostrów
    Posty
    130

    Domyślnie Odp: Canon 6D możliwości filmowania

    Cytat Zamieszczone przez robhary Zobacz posta
    Nie wiem czy dobrze trafiłem z zapytaniem , jeśli nie to proszę o przeniesienie .

    Pytanie dotyczy możliwości nagrywania filmów Canonem 6d .

    W trybie filmowania zakładki ustawień LV zawierają opcje dotyczące nagrywania filmów:
    tryb AF (FlexiZone - Single, tryb Live z wykrywaniem twarzy, tryb szybki),
    ciche nagrywanie LV,
    timer pomiarowy,
    wielkość nagrywanego filmu – wybór rozdzielczości, liczby kl/s oraz rodzaju kodowania,
    nagrywanie dźwięku – opcje związane z rejestracją dźwięku podczas filmowania,
    kod czasowy – ustawienia dotyczące kodów czasowych dodawanych do nagrywanego filmu,
    migawka video – nagrywanie krótkich filmów składających się z kilku ujęć.

    Czy Canon 6d ustawia samoczynnie autofocus ( śledzi poruszającą się postać i ustawia idealną ostrość ) bez kręcenia pierścieniem na obiektywie ?

    Mogę prosić o pomoc jak poustawiać te wszystkie parametry do uzyskania jak najlepszego rezultatu finalnego .
    Materiał będzie montowany prawdopodobnie w Pinaccle .

    I tu kolejne pytanie .
    Jakie ustawienia końcowe ustawić przy renderowaniu filmu w programie by materiał finalny był wyświetlany poprawnie w jakości HD lub full HD


    A co z ustawieniami w korpusie aparatu ???

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon 6D możliwości filmowania

    Prosba o pomoc uzywam podczas filmowania tryby AF wykrywanie twarzy - wykrywa Twarz ale aparat nie ostrzy - pojawia sie na twarzy bialy kwadrat ktory po wcisnieciu migawki do polowy ostrzy i zamienia sie w zielony - ale po wlaczeniu nagrywania AF podaza zw twarza ale nie ostrzy

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Canon 6D możliwości filmowania

    Bo takie rzeczy to tylko w korpus ach z DPAF
    1DX + 50L

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon 6D możliwości filmowania

    czyli w 6d niby jest wykrywanie twarzy ale ono do niczego nie służy!!!!??

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •