Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Kalibracja w serwisie sigmy - jak długo trzymają sprzęt?

  1. #1
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Kalibracja w serwisie sigmy - jak długo trzymają sprzęt?

    Nie wiem czy w dobrym dziale zakładam ten temat, czy raczej powinno to trafić do tego ząbek niżej

    Wiem, że pewnie spora część użytkowników wysyłała swoje puszki razem z obiektywami do serwisu sigmy na kalibracje. Czy ktoś może mi powiedzieć ile mniej więcej czasu trwa taki zabieg? Generalnie chodzi mi bardziej o to, żeby zaktualizowali mi firmware w jednym ze szkieł ale przy okazji jak już tam będzie to podeśle oba szkła i niech zerkną czy wszystko jest ok (nigdy nie może być tak dobrze żeby nie mogło być lepiej?). Szkoda, że ta aktualizacja nie pojawiła się chociaż ze 2 tydz. temu, wtedy nie miałbym problemu i spokojnie bym wysłał, ale w tej chwili troche zaczyna gonić mnie czas.

    Przy okazji zapytam też jak wygląda wysyłka do nich? Ładuje cały sprzęt (z gwarancjami i dowodami zakupu?), dzwonie po kuriera i tyle ? W 2 strone odsyłają to na mój koszt czy oni to pokrywają?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Kalibracja w serwisie sigmy - jak długo trzymają sprzęt?

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    ...
    Wiem, że pewnie spora część użytkowników wysyłała swoje puszki razem z obiektywami do serwisu sigmy na kalibracje. Czy ktoś może mi powiedzieć ile mniej więcej czasu trwa taki zabieg? ...
    Wysyłałem 2x najpierw z 500D potem z 50D. Pierwszym razem wysłałem w czwartek, a odebrałem od kuriera we wtorek, natomiast drugi raz czekałem 1,5 tygodnia. Do kalibracji (na gwarancji) wysyłka na koszt własny, a odsyłają na ich koszt. Wysyłałem przez "strefę paczki" (DPD). Ubezpieczenie mają na max. 5000zł. Wysyłka kosztowała mnie coś koło 24zł. Była to najtańsza i jedyna paczka z tak wysokim ubezpieczeniem jaką udało mi się znaleźć (choć może źle szukałem), choć szczerze to nie znam dokładnych warunków tego ubezpieczenia.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  4. #4

    Domyślnie Odp: Kalibracja w serwisie sigmy - jak długo trzymają sprzęt?

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    ...nigdy nie może być tak dobrze żeby nie mogło być lepiej...
    To prawda, ale "lepsze jest wrogiem dobrego".

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    ... Do kalibracji (na gwarancji) wysyłka na koszt własny, a odsyłają na ich koszt....
    Tamron na gwarancji. Zamawiałem przesyłkę przez firmę kurierską na koszt serwisu. Odesłali mi też na ich koszt. Wysyłka w poniedziałek do południa. Powrót w piątek w tym samym tygodniu. Przeprowadzono aktualizację softu i kalibrację 17-50/2,8 VC.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #5
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Kalibracja w serwisie sigmy - jak długo trzymają sprzęt?

    Napisz do farmera z naszego forum, on niedawno wysyłał nową sigmę do kalibracji, będziesz miał info z pierwszej ręki co i jak.

  6. #6
    Bywalec Awatar ds74
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Suchedniów
    Posty
    241

    Domyślnie Odp: Kalibracja w serwisie sigmy - jak długo trzymają sprzęt?

    Mnie trzymali 3 dni.

  7. #7
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Kalibracja w serwisie sigmy - jak długo trzymają sprzęt?

    Już się spakowałem, pozaklejałem... i tak pomyślałem czy warto zrobić film z pakowania tego sprzętu ? Wysyłam body + 2 szkła z czego jedno warte prawie tyle co moje auto :P

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie Odp: Kalibracja w serwisie sigmy - jak długo trzymają sprzęt?

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    ...Tamron na gwarancji. Zamawiałem przesyłkę przez firmę kurierską na koszt serwisu. Odesłali mi też na ich koszt...
    Sigma także pokrywa koszty przesyłki w obie strony, za wyjątkiem kalibracji...

    "* UWAGA! Informacja dotycząca kalibracji obiektywu względem korpusu, z którym występuje błąd "front focus / back focus".

    Od dn. 01.04.2010 roku koszt wysyłki sprzętu nadanego do serwisu celem kalibracji ponosi użytkownik."
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  9. #9

    Domyślnie Odp: Kalibracja w serwisie sigmy - jak długo trzymają sprzęt?

    Serwis trzyma sprzęt bardzo krótko, do tego gdyby nie naklejki i ledwo widoczne ryski na dekielku, to można odnieść wrażenie, że w ogóle nie jest wyjmowany z paczki.
    Tu wielki plus dla serwisu.
    Co z tego, skoro jest nieskuteczny?
    2x wysyłałem S17-50 do kalibracji i usunięcia rozmycia lewej części kadru.
    Za drugim razem napisali, że nic nie trzeba robić i jeśli wyślę im obiektyw jeszcze raz to mnie obciążą kosztami przesyłki i ekspertyzy.
    Sprzedałem to cudo.
    Sprawdzałem niedawno inną S17-50, w tym porównaniu moja miała ewidentną nieostrość kadru i chimeryczny AF.
    Serwis z Gdyni stwierdził na piśmie, że obiektyw jest optycznie skorygowany prawidłowo a telefonicznie zapewniali, że jest po prostu super.
    Dla mnie nie mają już żadnej wiarygodności.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Kalibracja w serwisie sigmy - jak długo trzymają sprzęt?

    Niestety z kalibracją zoomów sobie najwyraźniej nie radzą

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •