Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [canon g3]soft

  1. #1
    gall
    Guest

    Domyślnie [canon g3]soft

    WItam. Mam problem z softem do canona g3. Problem polega na tym, ze jak podpinam aparat do kompa poprzez usb to w ekploratorze windows nie widzi go jako dysk i zdjecia moge pobrac jedynie przy pomocy PS import. Jednak kiedys normalnie bylo go widac. Czego to moze byc wina ? Moze mam jakis badziewny soft ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Moze wystraczy przeczytac instukcje do aparatu!

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gall
    Czego to moze byc wina ?
    Tego ze nie masz czytnika kart CF - szybciej, zero problemow ze sterownikami niezaleznie od systemu operacyjnego.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Kingston, ON, Canada
    Wiek
    46
    Posty
    266

    Domyślnie

    Przelaczyc aparat w tryb PTP
    EOS 30D | EOS 30V + grip | G3
    EF 50 f/1,4 USM | EF 17-40 f/4L USM | EF 70-200 f/4L IS USM | Speedlite 580 EX

  5. #5
    Początki nałogu Awatar marabut199
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    London (UK)
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Tego ze nie masz czytnika kart CF - szybciej, zero problemow ze sterownikami niezaleznie od systemu operacyjnego.
    Nie bylbym az tak stanowczy... W przypadku duzych plikow z DSLR to absolutna prawda, ale male pliki bezposrednio z aparatu to juz nie taki problem. A nie przerzucajac kart co chwila zmniejsza sie ryzyko uszkodzenia stykow w kaerze. Takie przypadki niestety byly juz opisywane (ktos mial nawet taki problem tu na forum).

    Wyglada ze kolega mial najpierw ustawiony PTP a pozniej wylaczony.
    Zaczynalem DRUHEM...teraz tez mam plastikowy aparat.:rolleyes:

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marabut199
    Nie bylbym az tak stanowczy... W przypadku duzych plikow z DSLR to absolutna prawda, ale male pliki bezposrednio z aparatu to juz nie taki problem.
    Chodzilo mi glownie o problem ze sterownikami. Jak sie cos zle zainstaluje albo windowsy sie zkaprysza to potem powstaja takie watki.

    A nie przerzucajac kart co chwila zmniejsza sie ryzyko uszkodzenia stykow w kamerze.
    Uszkodzenie stykow powstaje z proby wkladania karty odwrotnie - takie wrazenie odnosze po przeczytaniu wielu opisow tego typu uszkodzen. Hmmm... dla tak nieostroznych osob moze rzeczywiscie czytnik to nienajlepsze rozwiazanie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •