Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Photobank - gdzie kupić?

  1. #11
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Odświeżam wątek. Czy ktoś z Was kupił może niedawno takie urządzenie, pozwalające bez laptopa zgrać zdjęcia z kart SD i CF na photobank? Kiedyś były dostępne całkiem ciekawe opcje (nawet z podglądem rawów), ale ich pojemnośći nie pasują do dzisiejszych realiów...

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Karty pamięci zrobiły się bardzo tanie i chyba pomysł na foto bank się definitywnie skończył.
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  3. #13
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Niedawno znalazłem taki w jakimś niemieckim sklepie, ale był bardzo drogi, a ja potrzebuję fakturę/rachunek.

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 970

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Odświeżam wątek. Czy ktoś z Was kupił może niedawno takie urządzenie, pozwalające bez laptopa zgrać zdjęcia z kart SD i CF na photobank? Kiedyś były dostępne całkiem ciekawe opcje (nawet z podglądem rawów), ale ich pojemnośći nie pasują do dzisiejszych realiów...
    i predkosci dzialania tez nie


    mam takie cos: https://www.ravpower.com/rp-wd03-fil...ss-router.html i sobie osobiscie bardzo chwale.
    to jest czytnik SD/USB, router wifi, powerbank w jednym, wiec oprocz tego wymagac bedzie jeszcze dysku badz pendrive'a (do backupu SD) badz czytnika + pojemnej karty SD (do backupu CF lub innych kart) i oczywiscie urzadzenia androidowego/jablkowego lub komputera do jego obslugi (kontrolera)

    zaleta jest bardzo niska cena, niezawodnosc i szybkie transfery (bo wewnetrzne, bez przesylania danych do/z kontrolera). z tego ostatniego wynika plus w postaci niezaleznosci od kontrolera o tyle, ze mozna z niego (komorki, tabletu, kompa) tylko odpalic transfer katalogu, przelaczyc sie na publiczne wifi, pojsc z ta komorka na spacer a po powrocie tylko skontrolowac, ze cale kopiowanie przeszlo.

    wada jest obsluga z poziomu www (firmowy app byl testowany chyba na telefonach z Androidem 4, na moim niemlodym S5 nie bangla), wiec raczej zbyt skomplikowane dla wiekszosci jablkowej sekty, ale i "humanisci" wsrod niejablkowych moga sie nie polapac poza tym to jest kompaktowe i bezpieczne wylacznie w przypadku backupu SD na malutenkiego pendrive'a, bo wtedy wszystko siedzi sztywno i w terenie mozna wrzucic w plecak i isc dalej. w przypadku dyskow zewnetrznych czy czytnikow CF dochodza wystajace elementy i kabelki, wtedy to raczej wylacznie do backupu stacjonarnego, tak wieczorem w pokoju, po calym dniu zdjeciowym.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 16-01-2018 o 09:54
    www albo tez flickr

  5. #15
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    A propos phtobanków - nie czytujcie optycznych...:
    https://www.optyczne.pl/11921-news-L...w_z_drona.html
    nawet wersja SSD jest:
    https://www.optyczne.pl/11908-news-N...af%C3%B3w.html

    Dając powyższe linki moją intencją nie jest reklamowanie czegokolwiek.

  6. #16
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Akustyk - Ciekawe urządzenie, ale niestety nie sprawdzi się w moim przypadku. Na kilka wypraw zabierałem specjalnie kupionego do tego, najlżejszego używanego netbooka, jakiego znalazłem (by codziennie tworzyć kopie zapasowe na zewnętrznym dysku zdjęć z 2 aparatów - stąd też potrzeba i CF i SD), ale to zawsze dodatkowy kilogram do targania w bagażu podręcznym... A mi chodzi o urządzenie samowystarczalne, które nie potrzebuje komputera/smartphona itd.
    Ostatnio edytowane przez Macios ; 16-01-2018 o 10:16

  7. #17
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 970

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A propos phtobanków - nie czytujcie optycznych...:
    https://www.optyczne.pl/11921-news-L...w_z_drona.html
    nawet wersja SSD jest:
    https://www.optyczne.pl/11908-news-N...af%C3%B3w.html
    do tego to i wczesniejsze modele Wireless Passport wystarcza, ale oczywiscie pomysl jest dobry, w tym wypadku nawet lepszy niz ww. Ravpower
    www albo tez flickr

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Ciekawe! Nawet nie wiedziałem, że pomysł Photobanków nie upadł
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    telefon z usb otg + czytnik. Dodatkowe noszenie to tylko czytnik, bo telefon i tak się nosi.

  10. #20
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Michalab - do jakiego telefonu można podpiąć dysk przenośny 2.5 i czytnik kart jednocześnie?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •