Zobacz wyniki ankiety: Jakie 2 obiektywy najczęściej używasz?

Głosujących
227. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92

Wątek: 2 obiektywy, które najczęściej używacie na ślubie - ankieta

  1. #21
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: 2 obiektywy, które najczęściej używacie na ślubie - ankieta

    Cytat Zamieszczone przez jajo_antipo Zobacz posta
    A swoją drogą najczęściej wybierane ogniskowe to 24, 35, 85, 135 i tutaj każdy ma wolną rękę co dla niego będzie najlepsze.
    wielu jeszcze używa UWA pokroju 16,17, 20... lub rybki....
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  2. #22
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: 2 obiektywy, które najczęściej używacie na ślubie - ankieta

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Dziękuję Veox. Ja miałem na myśli momenty (szczególne), w dobrych warunkach oświetleniowych, np jakieś osobliwe zbliżenia z pięknym rozmyciem itp.
    Jasne obiektywy są niezbędne w bardzo słabych warunkach a widzę, że Sigma pięknie daje radę
    Twoje zdjęcie podoba się mojej żonie... Mam pytanie, czy te kolory (nasycenie), to jakiś wypracowany styl, czy coś innego??

    Pozdrawiam
    Robert
    Hehe to fajnie, pozdrowienia dla małżonki. Kolory - obróbka, taki już mam styl chyba, lubię kolory :-) Powiedzmy że skorzystałem z kontry którą dawał mi kamerzysta naprzeciwko swoją mini lampką na kamerze. Z lewej miałem palenisko z grilla które dawało żółte światło jako główne na twarzy młodej. Zjechałem balansem bieli żeby twarz była mniej żółta a z białej kontry zrobiła się niebieska. Ciężko się to wyciąga na takich czułościach, dużo szumu się pojawia w kolorach a to już zło.

    W dobrym świetle staram się poruszać w f/2.0 - f/2.8. Przy kadrowaniu centralnym i przekadrowywaniu na f/1.4 możesz mieć dużo pudeł, szczególnie przy dynamicznym repo. Do portretów mam 85mm gdzie jest wiadomo zupełnie inna perspektywa.
    Ostatnio właściwie nie schodzę poniżej f/2 na tej sigmie. Na pełnej dziurze jest ostra jak żyletka ale są dla mnie ważniejsze rzeczy, wieloplany, kadr, kompozycja. Ale kiedyś się uparłem i zrobiłem krótkie repo z jakiegoś zlotu aut wszystko na f/1.4, fajnie wyszło :-)
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  3. #23

    Domyślnie Odp: 2 obiektywy, które najczęściej używacie na ślubie - ankieta

    To chodzi o obiektywy czy ogniskową, bo zumów nie widzę... Mojego kompletu nie ma:
    35mm i 70-200mm

    --- Kolejny post ---

    To chodzi o obiektywy czy ogniskową, bo zumów nie widzę... Mojego kompletu nie ma:
    35mm i 70-200mm
    Ludzie listy noszą...

  4. #24
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: 2 obiektywy, które najczęściej używacie na ślubie - ankieta

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    wielu jeszcze używa UWA pokroju 16,17, 20... lub rybki....
    Używam 17, czy to źle? Rybkę też zawsze mam przy sobie, ale od kilku lat używam ją tylko do wirtualnych spacerów

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    wielu jeszcze używa UWA pokroju 16,17, 20... lub rybki....
    Używam 17, czy to źle? Rybkę też zawsze mam przy sobie, ale od kilku lat używam ją tylko do wirtualnych spacerów

  5. #25
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: 2 obiektywy, które najczęściej używacie na ślubie - ankieta

    Najczęściej używam 24-70II, którym zastąpiłem 24II i 35L. Do tego 85LII. Brakuje mi 50tki. Ciągle rozważam 50L vs S50 Art vs Zeiss 50 1.4...
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  6. #26

    Domyślnie Odp: 2 obiektywy, które najczęściej używacie na ślubie - ankieta

    Jak wesele takie, że wszystko się dzieje bardzo szybko to 24-70 i 70-300 lub 16-28 i 24-70 na dwóch aparatach. Jak jest czas to 50 i 100mm głównie. Znajomy jedzie na 35 i 85mm.

  7. #27

    Domyślnie Odp: 2 obiektywy, które najczęściej używacie na ślubie - ankieta

    U mnie zabawnie bo patrząc po ilości zdjeć to wychodzi ze najcześciej używam najciemniejszego szkła: 17-40/4 ale to ze względu na wesele. Kościół, przygotowania głownie 35/1.4
    ...

  8. #28

    Domyślnie Odp: 2 obiektywy, które najczęściej używacie na ślubie - ankieta

    2.0 IS jest dobry bo bardzo dużo zdjęć można zrobić na pełnym otworze.... bynajmniej w moim przypadku
    z resztą... nie kumam tego podejścia że kupuje się stałkę i nie używa jej max otworu ??? Dla mnie to chyba jakaś kpina :P

    Jak można zastąpić 85mm obiektywem 100 ? ktoś chyba musiał się mocno uderzyć w głowę przy wstawaniu takie porady to lekka kpina.. chyba że miał być to sarkazm, to co innego.

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: 2 obiektywy, które najczęściej używacie na ślubie - ankieta

    u mnie, jak widzę, trochę mniej standardowo Najczęściej C 28 1.8 i C 50 1.4. 28mm fajna ogniskowa, ale czasami troszkę jest za szeroko, trzeba uważać. 35mm, na które się szykuje, będzie zapewne odpowiedniejsze. Oczywiście mowa o FF. 28mm fajnie się sprawdzało przy cropie.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: 2 obiektywy, które najczęściej używacie na ślubie - ankieta

    akcja ze ślubu z wczoraj. 2 body zapięte na szelkach, na jednym 35 na drugim 85. w plecaku a tako zabrane 50mm i 17-35 sigmy oba te obiektywy spisałem na sprzedaż, gdyż ostatnie zlecenia jak leci strzelam 35 i 85 tylko. sprawdzam miejsce slubu, biuro (slub cywilny), wielka hala, to samo impreza, fajny bar w hotelu, poszaleje. przyjezdzam na miejsce a tam zabieraja na do pokoju wielkosci 15m2 i 85 do portretu odpadła, 35 nie dała rady całości objąć, wiec w ruch 17-35 i 50, na szcześćie. To samo w barze... niby sporo miejsca ale wszystko długie i wąskie więc 85 w tłumie strzelałem jak snajper do igły, bez szans, za to z 50 już o wiele lepiej.
    Tak więc pomimo tego ze 35 i 85 pokrywa większość zleceń nie oznacza ze nie warto mieć czegoś innego.

    Ps. jest to moje luźnie spostrzeżenie aka GM
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •