Strona 8 z 21 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 209

Wątek: Nowe DPP

  1. #71
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Porównywałem kolor skóry w oświetleniu błyskowym, DPP dawał jakieś dziwne przebarwienia w cieniach skóry.

    Profil kolorów Adobe Standard może nie jest najlepszy, ale ogólnie i tak jest lepiej od DPP.
    roznie z tym bywa .



    jakis czas temu najpierw wolalem raw w dpp
    po otrzymaniu zdjecia szukalem podobnych wynikow w LT.
    udawalo sie - byla to glownie sprawa nastaw kontrastow.
    Kolory " od reki" z DPP byly jakby lepsze od tych " od reki " z LT.
    Za to LT ma zdecydowanie lepsze odszumianie , ladniejesze wyostrzanie - w sumie wiecej mozliwosci , choc ergonomia DPP nieporownywalnie lepsza ( takze przez to , ze mniej mozliwosci).

    Generalnie to kazda wolarka dochodze do takich samych wynikow , z tym ze w jednej udaje sie uzyskac zadawalajacy wynik natychmiast , w innej trzeba poszukac , z kolei na innym zdjeciu jest odwrotnie.

  2. #72
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Generalnie to kazda wolarka dochodze do takich samych wynikow
    W wyciąganiu z cieni i świateł również (bo tu DPP kuleje)? Szacun!
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #73
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    W wyciąganiu z cieni i świateł również (bo tu DPP kuleje)? Szacun!
    w sumie staram sie nie wyciagac cieni zbyt intensywnie. + 1 to raczej jest normalne , staram sie nie wychodzic w ostatecznosci poza +2.

    LT ma lepsza ochrone swiatel , pozwala troche lepiej niwelowac przepaly - to ma dla mnie wieksze znaczenie niz wyciaganie cieni w przypadku canona, ktory ma raczej "waskawy" zakres tonalny " ku gorze" .

    Jesli lt nie pomaga na przepalenie swiatel , to sa inne metody.
    Rozumiem ludzi , ktorzy uzywaja DPP. Wprawdzie nie ma takich mozliwosci jak LT , ale tez nie zawsze sa wszystkie potrzebne.
    Silna strona LT jest odszumianie , ostrzenie , ochrona swiatel.
    W sumie jest lepszy , ale dpp tez jest wystarczajaco dobry.
    jak ktos zauwazyl - DPP potrafi dac dobre kolory.

  4. #74

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    choc ergonomia DPP nieporownywalnie lepsza
    Kwestia przyzwyczajeń, tak samo ja nie mogłem przestawić się z ACR na DXO (choć ten drugi wydaje mi się lepszy)

  5. #75
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Zawsze jak wychodzi nowa wersja DPP to instaluję włączam i żegnam się do następnej wersji interfejs mnie zawsze odrzucał, korzyści ze słynnych korekcji obiektywów są mniejsze niż reklamowane szczególnie na dobrych obiektywach (może na jakiejś budżetowej paści to pomaga ale im lepszy obiektyw tym mniej widać działanie), ale tym razem jest zdecydowanie lepiej, stabilność jakby się poprawiła, interfejs jest jaki był ale jakby trochę lepszy - używał nie będę ale tragedii nie ma.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #76
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    Zawsze jak wychodzi nowa wersja DPP to instaluję włączam i żegnam się do następnej wersji interfejs mnie zawsze odrzucał, korzyści ze słynnych korekcji obiektywów są mniejsze niż reklamowane szczególnie na dobrych obiektywach (może na jakiejś budżetowej paści to pomaga ale im lepszy obiektyw tym mniej widać działanie), ale tym razem jest zdecydowanie lepiej, stabilność jakby się poprawiła, interfejs jest jaki był ale jakby trochę lepszy - używał nie będę ale tragedii nie ma.
    Z tą "budżetową paścią", to się niekoniecznie zgodzę. Raz, że tania optyka Canona powoli przestaje ustępować tej z literką L w kategoriach stricte optycznych, a nie obudowy czy AF. Dwa, że wspomniane DLO daje fajne efekty np. dla 85/1.2 czy supertele w połączeniu z TC 2x. Trudno te obiektywy nazwać "budżetowymi"

  7. #77
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Po wykadrowaniu zdjęcia, nie mogę nigdzie tego zaakceptować. W starszej wersji był przycisk 'save' a tu nie widzę. Czy może mi ktoś podpowiedzieć?

  8. #78
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    91

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Wystarczy kliknąć na ikonkę kadrowania

  9. #79
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez set21 Zobacz posta
    Wystarczy kliknąć na ikonkę kadrowania
    Faktyzcnie albo przejść do innego okna. dzięki.

  10. #80
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    WROCLOVE
    Wiek
    43
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta

    Profil kolorów Adobe Standard może nie jest najlepszy, ale ogólnie i tak jest lepiej od DPP.
    Ja mam inne spostrzeżenia, mnie najlepiej wypada zmodyfikowany w HSL profil Camera Standard, skóra jest na nim jak z DPP, na innych profilach nie mogę dojść do ładu.

Strona 8 z 21 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •