Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 209

Wątek: Nowe DPP

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Tak to wygląda
    musisz zaznaczyć:RESIZE i wpisać żądane przeskalowanie .
    Ostatnio edytowane przez zysk ; 25-07-2014 o 21:04
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Kilka uwag odnośnie nowego DPP v4:

    - wreszcie nie gubi szczegółów w światłach przy rozjaśnianiu. Krok milowy w rozwoju DPP
    - ciągle nie można normalnie ustawić balansu bieli, bo brakuje suwaka "tint". Niby jest "fine-tune", ale tam skok "magenta-green" tylko od -10 do +10. (Mimo wszystko bardzo mnie cieszy, to że jednak to "fine-tune" jest )
    - stary interface dużo bardziej mi się podobał
    - straszna lipa z tym wsparciem tylko dla nowych puszek
    - kolory ciągle te same, charakterystyczne dla DPP, czyli bardzo dobrze
    - wcześniej "saturation" było w zakładce z krzywymi. Teraz w nowej zakładce o rozszerzonych możliwościach. Niestety trzeba bardziej skakać między zakładkami.
    - nie wiem dlaczego nie działa mi "Transfer to photoshop". Komunikat "Failed to start photoshop" nawet z włączonym PS-em.

    Miło, że program jest ciągle rozwijany. Bardzo go lubię i używam (chociażby sporadycznie) od zakupu pierwszego lustra canona wiele lat temu

    PS.
    Czy ktoś ma pomysł jak wywołać wielokrotnie jeden plik z różnymi ustawieniami? np. zdjęcie krajobrazowe - chcę oddzielnie ustawić jasność dla nieba i ziemi a potem połączyć w PS. Przy "batch process" nie można kolejny raz wywołać pliku, bo jest konflikt nazwy. Pozostaje tylko "Transfer to photoshop" (który mi niestety nie działa w nowej wersji), ale takie rozwiązanie ma kilka wad - nie można wybrać folderu do którego wywołuje pliki robocze, wywołanie tylko do tiff-a a ja potrzebuję jpg.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #43
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Ja bym rozwiazł to poprez połączenie 3 zdjec w HDR, ale bez hadeerowych udziwnień
    niestety, ale to robie w poprzedniej wersji DPP 3.14...

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Dzięki,ale nie o to pytałem.
    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Czy ktoś ma pomysł jak wywołać wielokrotnie jeden plik z różnymi ustawieniami?
    Miłego dnia
    moja www

  5. #45
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    47
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Jinks mi tez nie dzial transfer do Psa ale jak wpiszesz w google komunikat ktory sie pojawia to znajdziesz strony z rozwiazaniem (po ang) trzeba lekko pogrzebac w rejestrze. Wczoraj to robilem i dziala

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    jinks

    Najprościej chyba z jednego pliku xxxxx.CR2 zrobić (przekopiować ze zmianą nazwy) np. 3 pliki xxxxxA.CR2, xxxxxB.CR2, xxxxxC.CR2

    U mnie transfer do PS CC działa (działało w 8.0 (64), działa w 8.1 (64), mam dużo pamięci więc może o to chodzi)
    Wczoraj zrobiłem pierwszy swój styl (*.pf3) "w świetle księżyca", trochę bardziej rozbudowany sposób niż w świecie Adobe, ale nic trudnego.

    Porównałem wywołanie w CR z DPP4, w obu ustawienie odszumiania i ostrości na 0, styl neutral.
    Przy dużych powiększeniach obraz z DPP4 ostrzejszy i zdecydowanie mniejsza aberracja chromatyczna (mam obiektyw wspierany przez DPP4) o ile w ogóle jest, szum przy ISO 10000 mniejszy i bardziej "bezkolorowy"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 26-07-2014 o 03:20
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    jinks
    Najprościej chyba z jednego pliku xxxxx.CR2 zrobić (przekopiować ze zmianą nazwy) np. 3 pliki xxxxxA.CR2, xxxxxB.CR2, xxxxxC.CR2
    Dzięki! To chyba jedyne rozwiązanie. Myślałem o tym wcześniej, ale uznałem, że będzie to bardzo upierdliwe. Zapomniałem, że można to zrobić bardzo szybko skrótem "ctrl+c" "ctrl+v". Nazwa nowego pliku tworzy się sama przez dodanie przyrostka "kopia" (zupełnie jak w windowsie). Mała wada - niepotrzebnie tracimy przestrzeń na dysku dublując pliki. No, ale nie jest źle
    Miłego dnia
    moja www

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Dzięki! To chyba jedyne rozwiązanie. Myślałem o tym wcześniej, ale uznałem, że będzie to bardzo upierdliwe. Zapomniałem, że można to zrobić bardzo szybko skrótem "ctrl+c" "ctrl+v". Nazwa nowego pliku tworzy się sama przez dodanie przyrostka "kopia" (zupełnie jak w windowsie). Mała wada - niepotrzebnie tracimy przestrzeń na dysku dublując pliki. No, ale nie jest źle
    Te kopie nie zawierają żadnej nowej informacji, po wykorzystaniu (innym potraktowaniu w wywoływarce by osiągnąć jakiś "w sumie" efekt w pliku *.tif lub *.jpg) możesz swobodnie usunąć. Zawsze, mając tylko oryginał, możesz sytuację powtórzyć.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #49
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    47
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    DPP nie ma historii obróbki tak jak Lightroom prawda i można się cofnąć tylko o ostani krok? Lub jest a tego nie znalazłem?

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Jest nowe DPP 4.1 - wraz z wejsciem 7D2.

    W sumie wsparcie dla: EOS 7D Mark II, EOS-1D X, EOS-1D C, EOS 5D Mark III, EOS 6D.

    Chyba już nie ma co liczyć że cofną się ze wsparciem dla starszych puszek :-(

Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •