Strona 4 z 21 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 209

Wątek: Nowe DPP

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    47
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Jak sama nazwa programu wskazuje DPP - Canon kieruje go dla Profesjonalistow wiec moze zaklada ze ponizej 5tki to aparaty amatorskie i ludzie fotografuja glownie w jpg :-)

  2. #32
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Jeżeli kwestia pieniędzy (droższych puszek) to wyznacznik między amatorem a profesjonalistom to faktycznie tak może być. :-D
    Z drugiej strony stary poczciwy DPP też jest dla profesjonalistów ale działa z plikami z 40d. :-)

  3. #33
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    47
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Mam takie pytanko: Orientuje się ktoś czy jest jakaś opcja presetów do DPP? Pracuję w llightroomie już tylko tylko dlatego, że mam tam właśnie te presety i to mnie jeszcze trzyma przy sofcie Adobe. to co wypluwa nowe DPP podoba mi się bardziej. No właśnie tylko te presety....

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez esensja Zobacz posta
    Mam takie pytanko: Orientuje się ktoś czy jest jakaś opcja presetów do DPP? Pracuję w llightroomie już tylko tylko dlatego, że mam tam właśnie te presety i to mnie jeszcze trzyma przy sofcie Adobe. to co wypluwa nowe DPP podoba mi się bardziej. No właśnie tylko te presety....
    Chodzi Ci o gotowy zestaw przepisów (recipe), zamianie automatycznej presetów na recipe czy jak samemu tworzyć owe przepisy ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-07-2014 o 20:43
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #35
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    47
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Chodzi mi o zapisane informacje o*poszczególnych ustawieniach modułu develop, a*mówiąc kolokwialnie – zapisane informacje o*suwakach i*innych elementach, które po połączeniu w*określony sposób przynoszą konkretny efekt.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez esensja Zobacz posta
    Chodzi mi o zapisane informacje o*poszczególnych ustawieniach modułu develop, a*mówiąc kolokwialnie – zapisane informacje o*suwakach i*innych elementach, które po połączeniu w*określony sposób przynoszą konkretny efekt.
    To z instrukcji DPP

    All the adjustment contents (recipe) made using the tool palette can be saved as an individual recipe file (extension ".vrd") and loaded and applied to another image. You can edit images efficiently by selecting and adjusting one image from images shot with the same shooting environment and batch applying the adjustment results to a large number of images

    czyli, wszystkie ustawienia które wykonałeś przy obróbce zdjęcia mogą być zapisane jako recipe/przepis i zastosowany może być cały przepis automatycznie do następnego zdjęcia.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #37
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    jan pawlak = czyli, wszystkie ustawienia które wykonałeś przy obróbce zdjęcia mogą być zapisane jako recipe/przepis i zastosowany może być cały przepis automatycznie do następnego zdjęcia.

    owszem, ale tylko w obrebie jednego programu,
    działa to w obu wersjach DPP 3 i zarówno DPP 4, jest to bardzo wygodne i często z tego korzystam
    ale zapisując pewne ustawia/zmiany/krzywe zdjecia w DPP 3 i powtórnie owierając je w DPP 4, nowy program tego nie widzi, zdjecie jest nie tknięte
    to samo w drugą stronę
    DPP 4 ma mozliowści importu fotki do Ps, ale z Lr do DPP zachowując presety nie wiem, a nawet wątpie by się to udało
    niestety nie posiadam Lr by to sprawdzić

  8. #38
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    47
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Mam taki problem - w dpp jest opcja save a tam resize. Zależy mi na 1440px na krótszym boku. Po zaznaczeniu lock apect ratio drugi rozmiar jest automatycznie dobierany ale nie widzę żadnej opcji dla zdjęć pionowych i jeśli wywołujemy serię to poziome są ok ale pionowe rozciąga na wymiar poziomych. Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć?

  9. #39
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez esensja Zobacz posta
    Mam taki problem - w dpp jest opcja save a tam resize. Zależy mi na 1440px na krótszym boku. Po zaznaczeniu lock apect ratio drugi rozmiar jest automatycznie dobierany ale nie widzę żadnej opcji dla zdjęć pionowych i jeśli wywołujemy serię to poziome są ok ale pionowe rozciąga na wymiar poziomych. Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć?
    Wywoływać osobno pionowe i osobno poziome?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez esensja Zobacz posta
    Mam taki problem - w dpp jest opcja save a tam resize. Zależy mi na 1440px na krótszym boku. Po zaznaczeniu lock apect ratio drugi rozmiar jest automatycznie dobierany ale nie widzę żadnej opcji dla zdjęć pionowych i jeśli wywołujemy serię to poziome są ok ale pionowe rozciąga na wymiar poziomych. Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć?
    Tam są 2 pola, szerokość i wysokość.
    Wpisuj swój wymiar albo do jednego pola albo do drugiego, będziesz miał go albo jako szerokość albo jako wysokość

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 4 z 21 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •