Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    strzanka cyfrowa zawsze będzie się kojarzyła z pro aparatem. A tylko wąska grupa modeli spełnia to kryterium.
    Canon oficjalnie przyznaje się do 3 obecnie produkowanych modeli: 5D mkIII, 1DX i 1DC. A że zawodowcy lubią czasem inne modele, np 6D lub 7D to już inna sprawa. Wg firmy to body dla entuzjastów .
    Bardziej niż deklaracje Canona co Canon zyczyłby dobie żeby fotografowie kupowali do wykonywania zawodu, liczy się choćby punktacja tegoż Canona do zaszczytnego członkostwa w CPS.
    A tam 5d3 to 7 punktów, 6d i 7d to 5 punktów, a 1dx to 10 punktów. Wszystke dwucyfrowe i pomniejsze korpusy, z wyjatkiem 60da, to zero punktów.

    Czyli 1dx jest dwa razy bardziej profesjonalne od 6d, a 5d3 jest tylko o 40% profesjonalniejsze.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Bardziej niż deklaracje Canona co Canon zyczyłby dobie żeby fotografowie kupowali do wykonywania zawodu, liczy się choćby punktacja tegoż Canona do zaszczytnego członkostwa w CPS.
    A tam 5d3 to 7 punktów, 6d i 7d to 5 punktów, a 1dx to 10 punktów. Wszystke dwucyfrowe i pomniejsze korpusy, z wyjatkiem 60da, to zero punktów.

    Czyli 1dx jest dwa razy bardziej profesjonalne od 6d, a 5d3 jest tylko o 40% profesjonalniejsze.
    Nie wiem, czy 2x bardziej profesjonalne, ale na 100% 2x szybsze.
    Oczywiście jest też 2x droższy.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Jeżeli uważasz średnie i statystyki za jedyną właściwą i bezbłędną wykładnię - twoja sprawa i twoje zdanie.
    A gdzie ja takie coś napisałem?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A gdzie ja takie coś napisałem?
    Dosłownie rzecz ujmując, to nie napisałeś.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Jest ten sam brak znajomości tematu, wszystko opiera się na danych statystycznych, które tak na prawdę są oderwane od rzeczywistości. Podobnie jak w artykule ze sznurka
    Statystyka jest bardzo silnym narzędziem.
    Aby wyniki miały sens wymagana jest uczciwości i rzetelna wiedza zarówno z obszaru badanego jak i analizy statystycznej. Dotyczy to zarówno projektowania, tworzenia jak i interpretacji.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-09-2014 o 08:48
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 176

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Statystyka matematyczna jest niezwykle przydatnym narzędziem do pozyskania wielu danych.
    Ale wiarygodność badania opiera się reprezentacji próbki, liczebności, odchyleniu, rozkładzie i wielu różnych parametrach.
    Niestety słowiczek, moim zdaniem nie masz racji. Twierdzenie, że doświadczenie życiowe jest dobrym odniesieniem może był błędne, bo wielu może mieć inne doświadczenia niż Twoje.

    Nie negowałbym przydatności statystycznych metod, sam z nich korzystam. Tylko, że trzeba sprawdzać z jakiego badania wyniki są osiągnięte, jak liczna była próba i kilka innych danych wejściowych.

    Statystycznie - ja z psem na spacerze mamy po trzy nogi
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 08-09-2014 o 09:03

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 410

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Bajka o psie i właścicielu to koronny argument sceptyków metod statystycznych. Jednak tak naprawdę, Ty i pies to za mała populacja, żeby stosować metody statystyczne.

  8. #28
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Statystyka matematyczna jest niezwykle przydatnym narzędziem do pozyskania wielu danych.
    Ale wiarygodność badania opiera się reprezentacji próbki, liczebności, odchyleniu, rozkładzie i wielu różnych parametrach.
    Niestety słowiczek, moim zdaniem nie masz racji. Twierdzenie, że doświadczenie życiowe jest dobrym odniesieniem może był błędne, bo wielu może mieć inne doświadczenia niż Twoje.

    Nie negowałbym przydatności statystycznych metod, sam z nich korzystam. Tylko, że trzeba sprawdzać z jakiego badania wyniki są osiągnięte, jak liczna była próba i kilka innych danych wejściowych.

    Statystycznie - ja z psem na spacerze mamy po trzy nogi
    Statystyki wyrażone w cyfrach są jak najbardziej prawdziwe, chyba że dane są nieprawdziwe, lub ktoś nie umie liczyć. Należy jednak zwrócić uwagę na kontrasty społeczne, które na dobrą sprawę też wyraża się w cyfrach, a które tworzą wynik końcowy, który zawsze będzie taki sam. Np.to, że na stu fotografów przypadać będzie 100 obiektywów klasy L nie oznacza, że każdy statystyczny fotograf ma jeden z nich w zestawie
    A propo: statystycznie wraz z psem macie po trzy nogi. Ale czy to prawda?
    Ostatnio edytowane przez słowiczek ; 08-09-2014 o 13:17

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    A propo: statystycznie wraz z psem macie po trzy nogi. Ale czy to prawda?
    Jak najbardziej. Kazdy ma 3 z dokladnoscia +/- 1

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •