Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

  1. #11
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    763

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A wystarczyło powiedzieć że generalizowanie jest drogą donikąd ale skoro taka samokrytyka...... .
    Czemu uważasz że to co piszę to samokrytyka? Pytam z ciekawości. Owszem, jestem samokrytyczny wobec siebie w różnych sytuacjach oceniając siebie, swoją pracę itp., nie wiem z czego wynika to co napisałeś...

  2. #12

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Artykuł "uroczy". A najlepiej podoba mi się jak gamoń poucza profesjonalistów (bo zgodnie z tytułem o nich mówimy) jakie kryteria zastosować przy zakupie.
    Myślałem, że profesjonał dobrze wie, czego oczekuje od aparatu. A wizyta w sklepie to tylko formalność, bo wcześniej już przetestował puchę wśród kolegów.
    Niestety niektórym pismakom, podobnie jak ochronie lustrzanka cyfrowa zawsze będzie się kojarzyła z pro aparatem. A tylko wąska grupa modeli spełnia to kryterium.
    Canon oficjalnie przyznaje się do 3 obecnie produkowanych modeli: 5D mkIII, 1DX i 1DC. A że zawodowcy lubią czasem inne modele, np 6D lub 7D to już inna sprawa. Wg firmy to body dla entuzjastów .
    I na koniec, o zgrozo zostaną na rynku tylko 3 firmy. Obstawiam: Hasselblad, Leica i Pentax .
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Czemu uważasz że to co piszę to samokrytyka? Pytam z ciekawości. Owszem, jestem samokrytyczny wobec siebie w różnych sytuacjach oceniając siebie, swoją pracę itp., nie wiem z czego wynika to co napisałeś...
    Dlatego, że wypisywaniem takich ogólnikowych truizmów nikogo do niczego nie przekonasz.

    BTW: Zawsze mnie też interesuje skąd osoby negujące dane statystyczne posiadają wiedzę pozwalającą im na tę negację.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    763

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dlatego, że wypisywaniem takich ogólnikowych truizmów nikogo do niczego nie przekonasz.

    BTW: Zawsze mnie też interesuje skąd osoby negujące dane statystyczne posiadają wiedzę pozwalającą im na tę negację.
    A skąd ci przyszło do głowy że mam zamiar przekonywać kogokolwiek do swojego zdania? Statystyki i średnie nigdy nie były dla mnie wiarygodną wartością zarówno ze względu na tzw.błąd statystyczny jak i sposób obliczania i uzyskiwania efektu końcowego. Dla przykładu: jak podał Eurobarometr spożycie alkoholu w Polsce w roku 2009 było niższe niż w pozostałych państwach UE. Ciekawy był wiek badanych - 15+. Równolegle prowadzono podobne badania na temat spożycia alkoholu wśród młodzieży, a wyniki " wlano" do jednej butelki. I nie jest to przykład odosobniony.
    Swoje zdanie ogólnie ujmując zawsze opieram na doświadczeniu swoim lub ludzi mądrzejszych ode mnie i nigdy nie przekonywałem do niego innych.

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Statystyki i średnie nigdy nie były dla mnie wiarygodną wartością zarówno ze względu na tzw.błąd statystyczny jak i sposób obliczania i uzyskiwania efektu końcowego. Dla przykładu: jak podał Eurobarometr spożycie alkoholu w Polsce w roku 2009 było niższe niż w pozostałych państwach UE. Ciekawy był wiek badanych - 15+. Równolegle prowadzono podobne badania na temat spożycia alkoholu wśród młodzieży, a wyniki " wlano" do jednej butelki. I nie jest to przykład odosobniony.
    Czyli reasumując najlepszym źródłem informacji jest własne "zdaje mi się" .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    763

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Czyli reasumując najlepszym źródłem informacji jest własne "zdaje mi się" .
    Jeżeli pytasz mnie o moje zdanie, napiszę, że nie. Jakie jest twoje - ty sam wiesz najlepiej

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Jeżeli pytasz mnie o moje zdanie, napiszę, że nie. Jakie jest twoje - ty sam wiesz najlepiej
    Ja w wielu kwestiach nie mam zdania albo jestem poszukujący ale zastanawia mnie po prostu to co już wyżej pisałem gdzie płynie ta krynica niezamierzonej wiedzy pozwalająca negować wyniki badań.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    763

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja w wielu kwestiach nie mam zdania albo jestem poszukujący ale zastanawia mnie po prostu to co już wyżej pisałem gdzie płynie ta krynica niezamierzonej wiedzy pozwalająca negować wyniki badań.
    Książki, internet, rozmowy ,korespondencja to już kilka źródeł, jeżeli masz ochotę poczytać to proszę:Co to jest statystyka?
    tekst raczej techniczny nie zawierający wielu odniesień do sytuacji społecznych, ale wiele mówiący o statystykach.

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Książki, internet, rozmowy ,korespondencja to już kilka źródeł.
    Czyli jednak "zdaje mi się" nic więcej nic mniej .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    763

    Domyślnie Odp: Aparaty cyfrowe tylko dla profesjonalistów?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Czyli jednak "zdaje mi się" nic więcej nic mniej .
    Każdy ma prawo do własnej interpretacji faktów. Jeżeli uważasz średnie i statystyki za jedyną właściwą i bezbłędną wykładnię - twoja sprawa i twoje zdanie. Ja mam swoje i tym między innymi się różnimy. I dobrze. Wspólne idee na dłuższą metę nie zdają egzaminu

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •