Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Profesjonalny steadicam ! Zrób to sam.

  1. #1

    Domyślnie Profesjonalny steadicam ! Zrób to sam.

    Witam,
    Poniżej prezentuje link do steadicamu wykonanego przeze mnie. Cały projekt zostal umieszvzony na amerykańskiej stronce ponieważ tam zdobędzie wieksze zainteresowanie niż na spryciarzach... Jeśli znajdę troszkę czasu w najbliższych dniach to wykonam polską wersję z dokładniejszym opisem i szczegółowy opis miejsc gdzie co i za ile można kupić do wykonania takiego steadicam'u. Dodam, że projekt zdobyl w ciągu jednego dnia bardzo duże zainteresowanie na stronce gdzie zostal przeze mnie umieszczony. Po 1 moderator umieścił go w polecanych. Koszt wykonania wraz z malowaniem proszkowym wyniósł mnie poniżej 60 zł to bardzo nie wiele patrząc na jakość wykonania i funkcjonalność. Pytania, propozycje zmian, ulepszenia i opinia na temat steadicamu mile widziana.

    Dodatkowo zamieszczam poniżej zdjęcie poglądowe.


    Solid Steadicam / steadycam below $20 GoPro , dslr, vdslr The cheapest and best steadicam on Instructables




    Canon 50D + BG-E2 + S 8mm + T 17-50mm f2,8 VC + C 430 EX II| Dużo chęci, mało czasu, wiele planów, mało kasy... klik - - - - > GALERIA

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Tczew
    Wiek
    42
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Profesjonalnt steadicam ! Zrób to sam.

    Obiecanej polskiej wersji widzę, że jednak nie ma?

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Profesjonalny steadicam ! Zrób to sam.

    Fajne
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Profesjonalny steadicam ! Zrób to sam.

    Fajny pomysł.
    Jaka jest grubość płaskownika ? 2 mm ?
    Wzorki jako tło pod kształt , troche rozpraszają .
    Najwiekszy problem to wyciecie szczeliny,w warunkach domowych niemożliwe.
    Jakaś podpowiedź ?
    Można by tę część zrobić z 2 kawałków równoległych ,ale wpłynie to fatalnie na estetykę.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Profesjonalny steadicam ! Zrób to sam.

    2 mm to za mało, myślę że z 5 to minimum żeby zachować jakąś sztywność. Wycięcie szczelin możnaby zlecić ślusarzowi. Zresztą da się to IMHO zrobić fleksem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Profesjonalny steadicam ! Zrób to sam.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wycięcie szczelin możnaby zlecić ślusarzowi. Zresztą da się to IMHO zrobić fleksem
    Raczej nie, 4 mm w rekach nie da rady równo,na taką szerokosc trzeba mocny ,ciezki sprzęt.
    Trzeba by budowac/spawać prowadnicę dla flexa.
    A z tymi ślusarzami,to dziś nie taka prosta sprawa.Szczególnie z taką pierdoła.
    Technologicznie ,cięcie metalu to żaden problem. Problem to wykonanie jednej ,pojedynczej drobniutniej usługi.

    Własnie wróciłem z garażu.
    Pewnie jestem kiepski majster,ale estetyczne wykonanie homemade steadicam nie bedzie proste.
    -3mm płaskownik stalowy o szerokosci 20 mm nie chciał sie ładnie zamieniać na krzywizny,
    tylko zębate wygiecia o mały kat.Znów potrzeba zrobenia przyrzadu.
    I już to wyglada paskudnie.Chyba łatwiej będzie zrobić stelaż z 2 pretów gładkich zbrojeniowych 5,5 mm,
    zespawanych równolegle.To da sie zrobić ładnie.
    Ostatnio edytowane przez zysk ; 21-11-2014 o 00:04
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Profesjonalny steadicam ! Zrób to sam.

    Jak pisałem, zrobienie takich szczelin nie jest wielkim problemem (piszę to bo robiłem). Co do wyginania to palnik i gniesz jak chcesz. Generalnie to pomysł mi się podoba i jak znajdę chwilę to zrobię .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Profesjonalny steadicam ! Zrób to sam.

    Na powyższym zestawie zdaje się, że lustrzanka będzie "uciekać" na bok gdyż przy tym steadicam-ie nie widzę regulacji nachylenia (prawo, lewo).

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Profesjonalny steadicam ! Zrób to sam.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Co do wyginania to palnik i gniesz jak chcesz. Generalnie to pomysł mi się podoba i jak znajdę chwilę to zrobię
    Daj znać jak będzie gotowy,chętnie zmałpuję technologię.Giąć mozna na zimno(palnik niepotrzebny),przecież wiesz -tylko potrzebny profil i do ładnego gięcia.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Profesjonalny steadicam ! Zrób to sam.

    Palnik jest potrzebny żeby nie było naprężeń i kruchych pęknięć. Jak tylko coś zrobię to dam znać, póki co nie mam czasu .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •