Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 109

Wątek: [Yavanna] Psia galeria

  1. #11
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    418

    Domyślnie Odp: [Yavanna] Psia galeria

    Ilość fotografii trafionych zależy również od szybkości szkła (jak szybko ostrzy) i aparatu jak szybko znajdzie punkt na tyle kontrastowy żeby złapać ostrość
    AI Servo sprawdza się dobrze przy szybkim sprzęcie
    Przy wolniejszym również się sprawdzi ale w określonych warunkach.
    Trudniej będzie sfotografować psa biegnącego w kierunku aparatu, ze względu na wciąż zmieniająca się odległość, (tu musi być włączona seria i tryb one shot o ai servo może nie dać rady i sprzęt musi być dość szybki, punkt centralny af, jest trochę szybszy od pozostałych.)
    Łatwiej z ostrością będzie przy panoramowaniu biegnącego psa wzdłuż określonej linii, - powiedzmy.

    Możesz używać również bocznych punktów AF, aranżując scenę.
    nie ma co się nastawiać że będzie większość ostra, niech wyjdzie 70 proc to będzie dobrze.

    balans bieli, rób fotografie w rawie, owego problemu nie będzie, a nawet jakby się pojawiał, masz możliwość skoryowania. LR może na początek sobie odpuść, ACR da radę, DPP również.

    jeżeli używasz szybkich szkieł (usm) AI servo się sprawdzi, jak masz troche wolniejsze, to seria i one shot
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: [Yavanna] Psia galeria

    Dziękuję za wskazówki. Panoramowanie mi się bardzo podoba, ale to dla mnie na razie za trudne. Jak się o tym czyta, to nie wydaje się takie skomplikowane, ale konfrontacja teorii z własnymi możliwościami nie wypada u mnie za korzystnie.

    Co do psa, to trenujemy z nim agility i tam ma całą procedurę startową, która działa. Ale w tzw międzyczasie nie klikam mu. Jak słyszy migawkę, to niestety leci jak głupi. Ale i to się wytrenuje, to szczeniak jeszcze, dopiero 10 miesięcy ma. A ja w tym czasie popracuję nad własnym refleksem.

    Edit,

    mam Canona 550D, Tamrona 17-50 2.8 i Canona 85mm 1.8. Nie wiem czy to szybkie, czy wolne szkła, bo aparat pewnie wolny skoro nie z serii dla profesjonalistów. Aha, mam jeszcze Canona 10-22, ale to nie do focenia psa. 70% ostrych to byłby super wynik. Póki co przy zdjęciach w ruchu statystyka dużo gorsza.

    ACR, to wtyczka do PSa Adobe Camera Raw?
    Ostatnio edytowane przez Yavanna ; 06-06-2014 o 10:54

  3. #13
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    418

    Domyślnie Odp: [Yavanna] Psia galeria

    Cytat Zamieszczone przez Yavanna Zobacz posta
    ACR, to wtyczka do PSa Adobe Camera Raw?
    Tak
    Tamron może się okazać szybszy od 85 canona jeśli to nie usm
    Postaraj się potrenować z centralnym punktem i one shot.
    Rób w trybach AV i TV, postaraj się ręcznie dopasować iso.
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: [Yavanna] Psia galeria

    Canon ma usm, ale mam wrażenie że Tamron jest szybszy. Ale to jedyna przewaga Tamrona

    Czyli następna sesja RAW + AV + one shot + centralny punkt.

  5. #15

    Domyślnie Odp: [Yavanna] Psia galeria

    Cytat Zamieszczone przez tomphoto Zobacz posta
    Tak
    Tamron może się okazać szybszy od 85 canona jeśli to nie usm
    Postaraj się potrenować z centralnym punktem i one shot.
    Rób w trybach AV i TV, postaraj się ręcznie dopasować iso.
    A jaki Canon 85/1,8 nie jest USM?
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  6. #16
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    418

    Domyślnie Odp: [Yavanna] Psia galeria

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    A jaki Canon 85/1,8 nie jest USM?
    popsuty
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: [Yavanna] Psia galeria

    Efekty początków testowania RAWów i możliwości późniejszej obróbki. Tak patrzę i sporo tu centralnych kadrów. To chyba kwestia tego, że przy łapaniu psa w ruchu odruchowo tak aparat ustawiam, żeby była jak najmniejsza szansa "obcięcia" mu łapek czy ogona. Ale przymknijcie na to oko, za to co reszty to krytykujcie śmiało.

    11.
    12.
    13.
    14.
    15.
    16.

  8. #18

    Domyślnie Odp: [Yavanna] Psia galeria

    Yavanna, ja z zasady nie krytukuje zadnych fotografii ale pozwole sobie na maly komentarz. Moim zdaniem jedynym tak naprawde problemem z twoimi zdjeciami, ale za to takim, ktory sie pojawia na kazdym z nich, jest brak ostrosci. 85mm f/1.8 potrafi lepiej, wiec poniewaz nie widze EXIF, moge tylko zgadywac, ze jest to efektem zbyt malej predkosci migawki. Druga sprawa, to to, ze wcale nie latwo jest fotografowac czarno-biale obiekty, i choc dosc dobrze ci to wychodzi, to mozna by to jeszcze troche poprawic w obrobce, podbijajac cienie itd. Na przyszlosc, sprobuj tez podejsc blizej do psa, a w takich ujeciach jak na fot. 12,14&16, jeszcze bardziej obnizyc aparat. Poza tym, masz przepieknego pieska i fajne tereny, wiec mysle, ze po wprowadzeniu tych paru poprawek, bedziesz robic naprawde fajne zdjecia.

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: [Yavanna] Psia galeria

    Fakt, z ostrością mam duży problem. Nawet jak pies siedzi, to zdjęcie nie jest do końca ostre. Sporo zdjęć przeglądałam robionych tym obiektywem i widzę, że moje są ewidentnie słabsze. Nie wiem czemu nie widać EXIF, pewnie google je wycina, bo teraz sprawdziłam i u mnie na dysku te zdjęcia mają pełen EXIF. W każdym razie jeśli chodzi o czas naświetlania, to wygląda to tak: zdjęcie 13 i 14 f/2: 1/125s, 15: 1/400 f2 (tryb półautomatyczny - priorytet przysłony), 16: 1/640 f1.8 - tu tryb tematyczny sport. Czy te 1/125s to zbyt mało? Pełnego trybu manualnego raczej póki co przy psie nie ogarnę. Tak jeszcze spojrzałam w EXIFy moich ślubnych zdjęć i żadne nie było robione na manualu, a są piękne i ostre.

    Fakt, pies jest piękny i zawsze fotogeniczny. Plus mieszkam przy lesie, więc mam gdzie z psem spacerować. Spróbuję podejść bliżej do psa. A z tą uwagą, żeby aparat był niżej, to chodzi o to że za dużo podłoża ucinam?
    Ostatnio edytowane przez Yavanna ; 30-06-2014 o 02:06

  10. #20

    Domyślnie Odp: [Yavanna] Psia galeria

    Nie osłabiaj mnie tryb (M) to nic innego jak:
    - przysłona,
    - czas,
    - ISO.
    Kontroluj wskaźnik poziomu ekspozycji. Powinien być w okolicach zera. A jak będzie jedną działkę na + lub - to nie ma wielkiego dramatu.
    Nie wiem z jakiego pomiaru światła korzystasz. Ja używam najczęściej skupionego (nie mylić z punktowym).
    AF - wystarczy na początek tylko centralny.
    W ustawieniach wyświetlania na LCD włącz alarm prześwietleń, bo czasami ciężko ocenić jakość foty na ekranie 3". Minimalnymi przepałami się nie przejmuj, tylko raczej dbaj o to żeby zwierzak był dobrze doświetlony.
    Pies w biegu to oczywiście Al Servo i zdjęcie seryjne. Jak bandzior dobrze się rozpędzi, to czas około 1/640÷1/800s powinien go zamrozić, a 1/1000s na bank. Długie czasy j tez dobrze oddają ruch .

    Ogarniesz to tylko musisz się trochę wysilić. Ale jak już się nauczysz to zapomnisz o programie typu "sport", który do sportu kompletnie się nie nadaje.
    Jak idziesz na sesję zdjęciową z czworonogiem, to warto mieć pomocnika. Czyli ktoś, kogo komendy pies wykonuje. Wtedy możesz skoncentrować się tylko na fotografowaniu.
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 30-06-2014 o 08:24
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •