Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Nowe body + szkła

  1. #1

    Domyślnie Nowe body + szkła

    Na początku chciałbym powitać wszystkich bardzo serdecznie i od razu proszę o radę.
    Z fotografią mam do czynienia już ponad 1.5 roku i stwierdziłem, że nadszedł czas na wymianę mojego Canona 550d na coś innego. Prosiłbym was o rady związane z wyborem nowego body, które będzie odpowiednie dla mnie. Co fotografuje? Najczęściej jest to reportaż, sport, portrety, koncerty i ulice miast.
    Jeśli chodzi o wymagania to chciałbym szybki AF i małe szumy(jeśli to możliwe). Może być używka. Sam rozglądałem się na razie za cropami, ponieważ mam do rozporządzenia 4k.
    Moje typy to 7d albo 60d.
    7D był by dla mnie idealny, gdyby nie te szumy przy 1600 iso a może być to uciążliwe zwłaszcza w jakimś klubie. Natomiast 60d jest trochę tańszy co pozwoli mi zainwestować w jakieś szkła. Sam nie wiem co poczynić ...
    Drugą sprawą są obiektywy. Wiem już, że będę potrzebował zooma i coś szerokiego. Jeśli chodzi o zoom to miałem okazję robić zdjęcia Tamronem 70-200 /f 2.8 i powiem szczerze, że byłby idealny ale przy moich funduszach muszę go chyba sobie odpuścić i poszukać czegoś innego. A obiektyw szerokokątny wybrałem już sam - Sigma 10-20 f/4-5.6.
    Na razie wziąłbym body + sigma + kit albo 50mm 1.8 (portrety itp) a teleobiektyw kupiłbym w swoim czasie.

    Bardzo prosiłbym o jakąkolwiek pomoc )

  2. #2
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: Nowe body + szkła

    Co do body to dobrze typujesz - 7D i 60D wydają się być najrozsądniejszą propozycją do Twoich potrzeb. AF lepszy w 7D, mniej szumi 60D. Poza tym trochę inna "guzikologia". Sam będziesz musiał zadecydować, na czym ci bardziej zależy. Aha, 7d ma jeszcze jedną przewagę - mikroregulację, która jest w wielu przypadkach bardzo pomocna.
    Co do szkieł to przydałoby się jakieś jasne tele do koncertów i sportu - na cropie mogłoby być 85 1.0 lub 100 2.0. Natomiast na ulicę, do reportażu i klubu kupiłbym c 28 1.8. Światła nigdy za mało, choć 28 na cropie wcale nie jest aż tak bardzo szerokie. Cały czas poruszam się w budżecie ok. 4k, o którym wspominałeś na początku. Pomijając kwestie finansowe, to pozostając przy cropie rozważ tokinę 11-16 2.8 lub 16-28 2.8 ewentualnie canona 16-35 2.8,a z teleobiektywów canona 70-200 2.8. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez poszukiwacz2006 ; 28-05-2014 o 21:20
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Nowe body + szkła

    550D ma tą podobnie szumiącą matrycę co 60D, więc jaki jest sens zmiany skoro szumy będą praktycznie takie same ?!

    Masz 4k, kup sobie 18-35 Sigmy + 85 1.8 Canona i będziesz bardzo happy
    / Canon /

  4. #4

    Domyślnie Odp: Nowe body + szkła

    Dzięki bardzo za rady ) na pewno wezmę je pod uwagę.

    Mike, bardziej brałem pod uwagę 7d którego nie ma co porównywać z 550d :d

  5. #5
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Nowe body + szkła

    szumy to rzecz bardzo względna, najlepiej użyć "porównywaki szumów" Imaging Resource "Comparometer" ™ Digital Camera Image Comparison Page i oczywiście jak zawsze zachęcam aby przy wyższych ISO wypracować w sobie pozytywny nawyk focenia w rawach i inteligentnie jej wywołać np w ACR, poniżej przykład rawu z podobno szumiącego 650d przy iso 6400 przy dośc podłym świete, obrobiony w dosłownie 2 min.

    Ostatnio edytowane przez centur ; 28-05-2014 o 22:42
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  6. #6
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: Nowe body + szkła

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    oczywiście jak zawsze zachęcam aby przy wyższych ISO wypracować w sobie pozytywny nawyk focenia w rawach i inteligentnie jej wywołać np w ACR, poniżej przykład rawu z podobno szumiącego 650d przy iso 6400 przy dośc podłym świete, obrobiony w dosłownie 2 min.

    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/12/550x.jpg
    Co masz na myśli mówiąc o inteligentnym wywoływaniu?

  7. #7
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Nowe body + szkła

    dokładnie to aby mądrze i z umiarem używać suwaków...
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Nowe body + szkła

    Nie wiem gdzie ta inteligencja bo szum nawet i w 1300x867. Aczkolwiek jakoś bardzo to nie przeszkadza.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Nowe body + szkła

    Cytat Zamieszczone przez jellyeater Zobacz posta
    Nie wiem gdzie ta inteligencja bo szum nawet i w 1300x867. Aczkolwiek jakoś bardzo to nie przeszkadza.
    Aha, czyli szum jest, ale "nie rzuca się w oczy". Więc nie można powiedzieć, ze brak szumu rzuca sie w oczy.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Nowe body + szkła

    Cytat Zamieszczone przez Marcel Zobacz posta
    Na początku chciałbym powitać wszystkich bardzo serdecznie i od razu proszę o radę.
    Z fotografią mam do czynienia już ponad 1.5 roku i stwierdziłem, że nadszedł czas na wymianę mojego Canona 550d na coś innego. Prosiłbym was o rady związane z wyborem nowego body, które będzie odpowiednie dla mnie. Co fotografuje? Najczęściej jest to reportaż, sport, portrety, koncerty i ulice miast.
    Jeśli chodzi o wymagania to chciałbym szybki AF i małe szumy(jeśli to możliwe). Może być używka. Sam rozglądałem się na razie za cropami, ponieważ mam do rozporządzenia 4k.
    Moje typy to 7d albo 60d.
    7D był by dla mnie idealny, gdyby nie te szumy przy 1600 iso a może być to uciążliwe zwłaszcza w jakimś klubie. Natomiast 60d jest trochę tańszy co pozwoli mi zainwestować w jakieś szkła. Sam nie wiem co poczynić ...
    Drugą sprawą są obiektywy. Wiem już, że będę potrzebował zooma i coś szerokiego. Jeśli chodzi o zoom to miałem okazję robić zdjęcia Tamronem 70-200 /f 2.8 i powiem szczerze, że byłby idealny ale przy moich funduszach muszę go chyba sobie odpuścić i poszukać czegoś innego. A obiektyw szerokokątny wybrałem już sam - Sigma 10-20 f/4-5.6.
    Na razie wziąłbym body + sigma + kit albo 50mm 1.8 (portrety itp) a teleobiektyw kupiłbym w swoim czasie.

    Bardzo prosiłbym o jakąkolwiek pomoc )
    Na początku kwietnia zmieniłem 650D na używkę 7D. Teraz taki aparat kupisz za jakieś 2 500zł z przebiegiem około 20 000 wyzwoleń migawki (a może i taniej). Do reportażu sportowego jest idealny. Szumy przy braku światła w ciemnych pomieszczeniach mogą pojawić się już od ISO 200. Łatwo można je usunąć, ale to słaby punkt 7D. Rozpiętość tonalna mogłaby być trochę lepsza, ale nie ma dramatu. Pucha jest uszczelniona - co sprawdziłem już 2 razy podczas deszczu.
    Oczywiście matryca FF da lepszy obrazek. Ale chyba za 4 000zł nie kupisz nic sensownego. Jak masz kogoś zaufanego w USA, to może kupić 6D w cenie około 4 500zł. O pudełku i gwarancji oczywiście zapominamy . Nie będzie to atutem przy sprzedaży aparatu.
    Canona 60D (do sportu) daruj sobie, przy 7D wymięka - 9 punktów AF, wizjer z pokryciem tylko 96%, brak mikroregulacji AF.

    Co do wykorzystania Tamrona 70-200 w sporcie to nie polecam. Ale już Canona 70-200/2,8 L USM jak najbardziej.
    Szerokie szkło - miałem Tokinę 11-16/2,8 wer. II. Moim zdaniem jest OK.
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 29-05-2014 o 07:53
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •