Strona 2 z 56 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 559

Wątek: 16-35mm F4L IS już oficjalnie

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: 16-35mm F4L i 10-18mm F4.5-5.6 już oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    dokładnie tak...
    IS w takim szkle to miód na serce filmujących lustrzankami + to co wyszczególnił akustyk. Gwarantuje, że będzie się sprzedawał jak ciepłe bułeczki Ja ciągle czkam na odświeżenie 28, 50 i 85 - coś na wzór C35IS, bo wersje 2.8 to nieporozumienie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale uzyszkodnikom, mam wrazenie ze w pierwszej kolejnosci kotleciarzom (o najwiekszej awersji do statywow), zawsze trudniej wychodzi zaakceptowanie niedostatecznej dyscypliny fotografowania.
    zwalenie na sprzet jest duzo wygodniejsze niz przyznanie sie przed soba do niechlujstwa
    Kotleciarze i tak będa woleli kupić 16-35/f2.8 albo jasną szeroką stałkę. Co do statywu...nie wyobrażam sobie wykorzystania go w reportażu ślubnym. Często są sytuacje, w których AF nie zdąży a co dopiero ustawianie statywu i kadrowanie z niego. To nie krajobrazy
    Miłego dnia
    moja www

  2. #12

    Domyślnie Odp: 16-35mm F4L i 10-18mm F4.5-5.6 już oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    (...........) a patrzac na te MTF-y, to optyka 16-35 jest nie z tej ziemii...
    Patrząc na MTF to samymi rogami na F4 będzie można ogolić Conchite Wurst ...

  3. #13
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: 16-35mm F4L i 10-18mm F4.5-5.6 już oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Kotleciarze i tak będa woleli kupić 16-35/f2.8 albo jasną szeroką stałkę. Co do statywu...nie wyobrażam sobie wykorzystania go w reportażu ślubnym. Często są sytuacje, w których AF nie zdąży a co dopiero ustawianie statywu i kadrowanie z niego. To nie krajobrazy
    ale ja sie zgadzam i w pelni to rozumiem.

    tego czego nie rozumiem, to dlaczego tak wielu kotletowych traktuje swoje osobiste opinie jak wzdecie, z ktorym musza sobie radzic puszczajac publicznie baki ani 17-40 ani 16-35/4 to nie byly i nie sa szkla do kotleta. tak jak nie jest nim np. 70-300L czy 24-105/4. tudziez z korpusow np. 6D. przy kazdej z tych premier jest zmasowany atak doswiadczonych "slubnych", ktorzy z uporem maniaka dowodza, jak to "mnie nie odpowiada, wiec to jest szklo/korpus dla nikogo". tak jakby kotleciarstwo to byla jedyna sluszna dzialka fotografii...

    tu akurat jeszcze sie obylo, bo mloda godzina ale nie mam zludzen, ze predzej czy pozniej nieprzydatnosc tych szkiel do kotleta spowoduje ich zmieszanie z blotem
    www albo tez flickr

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: 16-35mm F4L i 10-18mm F4.5-5.6 już oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Patrząc na MTF to samymi rogami na F4 będzie można ogolić Conchite Wurst ...
    no wlasnie mam watpliwosci, czy to jest prawdziwe, bo nie widzialem jeszcze takiej konstrukcji optycznej (ultraszeroki zoom od +/- 17mm do +/- 35mm,
    i nie mowie o 14-24, bo to zupelnie inna bajka!), gdzie rogi w szerokim kacie bylyby dobre. nawet nie znakomite, co po prostu dobre, bo w wiekszosci
    przypadkow nawet przy f/11 sa raptem znosne.

    te MTF-y sa dla mnie wiarygodne w przypadku stalki, ewentualnie zooma o umiarkowanym zakresie (pokroju 28-70). ale nie dla ultraszerokiego zooma.
    musieliby chyba jakies kompletnie nowe soczewki wykminic chyba. albo to jest jakis bardzo mocno teoretyczny pomiar.

    czekam na pierwsze testy. nie spodziewam sie kolosalnej roznicy miedzy tym szklem a 17-40, tak realnie. na pewno mniejszej niz by sie z tych MTF-ow
    moglo wydawac. mam cicha nadzieje, ze 16-35/4 bedzie mial dobre rogi, ale poki co sceptycznie nie nastawiam sie na niewiadomo co.

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    A dlaczegóż to? Canon zaleca przytulny stolik w rogu restauracji.
    Ja takie zdjęcia robię coirazto.
    w zasadzie to masz racje. to landszafciarski nawyk, zeby w cropie domyslnie f/8 a pelnej klatce f/11, szczegolnie w szerokim kacie
    pardon, lata uzytkowania 17-40 swoje robia!
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 13-05-2014 o 11:32
    www albo tez flickr

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: 16-35mm F4L i 10-18mm F4.5-5.6 już oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez chrislab Zobacz posta
    ale po co komu IS w takim szerokim kącie jak 16-35? (Canonowi potrzebne do podbicia ceny) - ciekawe, czy będzie ostrość jak w nowym 24-70/2.8 II...
    Po to żebym ja miał poważny problem czy zostać przy 17-40 czy kupić to nowe .
    Dla mnie w górach IS w takim szkle to bardzo kusząca perspektywa .

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale ja sie zgadzam i w pelni to rozumiem.

    tego czego nie rozumiem, to dlaczego tak wielu kotletowych traktuje swoje osobiste opinie jak wzdecie, z ktorym musza sobie radzic puszczajac publicznie baki ani 17-40 ani 16-35/4 to nie byly i nie sa szkla do kotleta. tak jak nie jest nim np. 70-300L czy 24-105/4. tudziez z korpusow np. 6D. przy kazdej z tych premier jest zmasowany atak doswiadczonych "slubnych", ktorzy z uporem maniaka dowodza, jak to "mnie nie odpowiada, wiec to jest szklo/korpus dla nikogo". tak jakby kotleciarstwo to byla jedyna sluszna dzialka fotografii...

    tu akurat jeszcze sie obylo, bo mloda godzina ale nie mam zludzen, ze predzej czy pozniej nieprzydatnosc tych szkiel do kotleta spowoduje ich zmieszanie z blotem
    Dokładnie tak samo na to patrzę .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: 16-35mm F4L IS i 10-18mm F4.5-5.6 już oficjalnie

    jeszcze podkleje dla porownania suche MTF-y Nikkora 16-35:

    Nikkor

    Canon

    konia z rzedem temu, kto podpowie ktore linie Canona to czerwone, a ktore maja odpowiadac niebieskim Nikkora


    EDIT: znalazlem tez pierwsza szacunkowa cena w eurozonie: 1100 EUR
    http://www.kamera-express.nl/product...-82-zonnekap-/
    http://www.cameranu.nl/nl/p502022/ca...-usm-objectief
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 13-05-2014 o 12:19
    www albo tez flickr

  7. #17
    Uzależniony Awatar ARN
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    wieś pod Warszawą
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: 16-35mm F4L i 10-18mm F4.5-5.6 już oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Patrząc na MTF to samymi rogami na F4 będzie można ogolić Conchite Wurst ...
    Jeżeli nawet są trochę naciągane (tylko jak?) to i tak to wygląda dobrze...

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: 16-35mm F4L IS i 10-18mm F4.5-5.6 już oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    konia z rzedem temu, kto podpowie ktore linie Canona to czerwone, a ktore maja odpowiadac niebieskim Nikkora

    Nikon pokazuje tylko na pełnej dziurze, więc niebieskie linie Canona pomijamy.
    Grube czarne to "kontrast" (czerwone Nikona) a cienkie czarne to "ostrość" (niebieskie Nikona).

    Nikon też niezły z tych linii....

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: 16-35mm F4L i 10-18mm F4.5-5.6 już oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Chcę kupić 200/2.8 - dość stare szkło i nie wiem czy zaraz nie będzie wersji IS. Na razie nie widziałem patentu na jego następcę, więc chyba zaryzykuję.
    Myślę, że to szkło będzie wycofane po wprowadzeniu, któregoś z długich macro 180/200.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: 16-35mm F4L IS i 10-18mm F4.5-5.6 już oficjalnie

    Następca 17-40 za 4500 zł ? Dziękuję, postoję
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 2 z 56 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •