Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Witam,

    dziękuję za zainteresowanie się moim tematem.
    Chciałbym kupić aparat Canona żonie który będzie mogła zabierać ze sobą na co dzień.

    Czy możecie mi doradzić do można kupić ok. 500zł max. 700zł?
    Pkt 8 regulaminu forum

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    canona g12

  3. #3

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Znalazłem tylko używany na allegro:
    Canon G12 aparat + ładowarka + bateria (4215015494) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    ale cena używanego jest w tym przedziale. Czy możesz zaproponować coś w cenie max. do 700zł?
    Pkt 8 regulaminu forum

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    ale chodzi o byle co, byle tanie ?
    :P


    W podanym zakresie cenowym MZ warto rzucić okiem na Fujifilm FinePix XF1 za 779 zł, bo trudno będzie za tą cenę znaleźć coś równie dobrego, małego i zgrabnego http://allegro.pl/fujifilm-finepix-x...197541114.html
    --- Kolejny post --- tutaj test -> http://www.optyczne.pl/206.7-Test_ap...sumowanie.html

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    canona g12
    A ja nie polecam serii G Canona, bo noszenie dużej i ciężkiej cegły na co dzień (bo takie jest założenie) jest złym wyborem dla każdego (można i lepiej kupić mniejsze bezlusterkowce z naleśnikami)

    BTW - Miałeś kiedykolwiek jakiegoś canona serii G ? bo ja tak i nie polecam

    a dlaczego canon niestety nie postrzegam dobrze canona w przedziale kompaktów i evili na tle konkurencji

    ps.
    do czegoś dobrego niestety trzeba dołożyć np. do SONY DSC-RX100: http://allegro.pl/aparat-cyfrowy-son...223923484.html
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-05-2014 o 15:34
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    miałem serie g w ręku i Ty miałeś więc oboje wiemy, że to porządny sprzęt Jeśli żona zainteresowanego wymaga czegoś solidnego i czegoś co wypluwa ładnej jakości foty to jak najbardziej będzie zadowolona

    /oczywiście zgadzam się z Tobą, że jeśli to ma być taki po prostu aparat "byle tani byle był" to pewnie wszystko w tym przedziale cenowym jest zbliżone jakością wypluwanych zdjęć i raczej nic nie będzie miało RAWów
    Ostatnio edytowane przez salas ; 11-05-2014 o 15:19

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Cytat Zamieszczone przez GarfiGROM Zobacz posta
    Znalazłem tylko używany na allegro:
    Canon G12 aparat + ładowarka + bateria (4215015494) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    ale cena używanego jest w tym przedziale. Czy możesz zaproponować coś w cenie max. do 700zł?
    z opisu aukcji wynika, że to zlom - sorry ale opis stanu aparatu dyskwalifikuje MZ jego dalszą "użyteczność".

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    miałem serie g w ręku i Ty miałeś więc oboje wiemy, że to porządny sprzęt Jeśli żona zainteresowanego wymaga czegoś solidnego i czegoś co wypluwa ładnej jakości foty to jak najbardziej będzie zadowolona

    /oczywiście zgadzam się z Tobą, że jeśli to ma być taki po prostu aparat "byle tani byle był" to pewnie wszystko w tym przedziale cenowym jest zbliżone jakością wypluwanych zdjęć i raczej nic nie będzie miało RAWów
    No i nie czytasz uważnie :P Podany przeze mnie Fujifilm FinePix XF1 za 779 zł zapisuje również RAWy http://www.optyczne.pl/206.6-Test_ap...3%B3w_RAW.html

    To raz a dwa, że zarówno seria G canona, jak i P (np. P7000) Nikona - to mało użyteczne obecnie cegły pod względem wyposażenia i możliwości
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-05-2014 o 15:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    czytam uważnie - w cenie 500zł chyba nie ma nic nowego co zapisuje RAW a i używek mało.
    Aparat który zaproponowałeś przekracza budżet, nawet jego maksymalną granicę
    Na dzisiejsze czasy może i seria G nie jest tak super wypasiona jak nowe aparaty, ale w tej cenie nadal jest świetnym wyborem.
    Jest jeszcze panasonic lx3 (też używki i ciężko dostępne, ale też powinien być w tej cenie)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    czytam uważnie - w cenie 500zł chyba nie ma nic nowego co zapisuje RAW a i używek mało.
    Aparat który zaproponowałeś przekracza budżet, nawet jego maksymalną granicę
    Na dzisiejsze czasy może i seria G nie jest tak super wypasiona jak nowe aparaty, ale w tej cenie nadal jest świetnym wyborem.
    Jest jeszcze panasonic lx3 (też używki i ciężko dostępne, ale też powinien być w tej cenie)

    xd

    No nie wiem, czy polecanie komuś używanych aparatów wypuszczonych na rynek cztery (G12) i sześć (LX3) lat temu to taki dobry pomysł

    Dorabianie jeszcze do tego teorii, że "w tej cenie nadal jest świetnym wyborem" również mnie nie przekonuje

    Nie chodzi tylko o stan techniczny aparatu po tylu latach (pomijam mało wyszukane wyposażenie pokładowe), pod rozwagę należy brać również pod uwagę proces "starzenia" się matrycy. Matryca po pewnym czasie się "wypala" (mam wiekowy kompakt nieużywalny już z tej przyczyny) i pojedyncze piksele przestaja dzialac lub dzialaja nieprawidlowo (czyli slynne deadpiksels i hotpiksels).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-05-2014 o 09:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Coś już napisał Awatar kuba1961
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Odświeżam temat. Szukam czegoś małego do kieszeni lub niedużego do torebki żony do codziennego pstrykania. Cena max 550zł (tylko nowy) i ani grosza więcej. Co myślicie o IXUS 265 czy IXUS SX600.
    20D SIGMA 18-50 EX Canon 50/1,4

  10. #10

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Bez znaczenia, z jednego i drugiego będzie zadowolona, weź ten, który jej się bardziej podoba.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •