Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

  1. #11
    Coś już napisał Awatar kuba1961
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    To kryterium jest najważniejsze i oczywiste . Ale ja mawiał Kobuszewski "A mnie nie jest obojętnie" szukam takiego który robi lepsze zdjęcia lub ma ciekawsze (praktyczniejsze ) funkcje. Zoom nie decyduje o wyborze.
    20D SIGMA 18-50 EX Canon 50/1,4

  2. #12

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Tutaj: Canon IXUS 265 HS vs SX600 HS - Our Analysis zwyciężył SX600 ale tylko dwoma punktami.
    To dalej: Canon PowerShot SX600 HS vs Canon Ixus 265 HS - Aparaty Fotograficzne Porównanie Specyfikacji też trudno rozstrzygnąć.

    Matryca ta sama, a że w jednym ciut większy zoom, to się mało przy takim aparacie przyda, bo 12x już trudno wykorzystać. Poszukaj w necie, jak wyglądają zdjęcia przy takim zoomie. No chyba, że na rejs następczynią Concordii płyniecie, to znaczenie ma. Jak taki kolos podpływa kilometr od brzegu, to każde przedłużenie zoomu ma znaczenie ;-)

  3. #13

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Używany SX 10 IS? Może warto się nim zainteresować ;]

  4. #14
    Coś już napisał Awatar kuba1961
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    SX 10 jest duży. Przyznam że rozważałem coś takiego. Super zooom w FZ72 ma kilka ciekawych filmików w necie. Canon ma podobne aparaty.
    Ostatnio edytowane przez kuba1961 ; 11-03-2015 o 16:50
    20D SIGMA 18-50 EX Canon 50/1,4

  5. #15

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Na marginesie.

    Nie wiem, czemu ludzie napalają się na superzoomy. Zdjęć robię sporo, ale 300 mm (przeliczone do klatki 24x36) jak dla mnie zawsze wystarczało. Nie wiem, w jakiej sytuacji mógłbym wykorzystywać dłuższy obiektyw. Samolotów, ani z trybun stadionów dzjęć nie robię.

    Chyba każdy się ze mną zgodzi, że im dłuższa ogniskowa, tym gorszy obraz. Zoom może całkowicie poprawnie rysować w zakresie średnich ogniskowych, natomiast na krańcach, mimo mocnego wspomagania programowego wychodzi słabo. Szczególnie, jeśli mówimy o zoomach z tej grupy cenowej, która interesuje autora postu. To samo dotyczy rozdzielczości matryc, zdecydowanie za dużych, zarówno do normalnego fotografowania (zdjęcia z fotolabów 10x15, czy 18x24), jak również do wykorzystania zdjęc w internecie.

    Stąd te droższe kompakty zoomy mają dość skromne, bo tam o jakość właśnie chodzi.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Witam,
    jestem na etapie kupna nowego aparatu. Niestety nie znam się na tym, dlatego proszę o fachową radę Szukam czegoś godnego polecenia do kwoty 650zł. Wielkość sprzętu nie gra roli, głównie zależy mi na jakości zdjęć.
    Dzięki za pomoc

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 032

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Cytat Zamieszczone przez biedronka0308 Zobacz posta
    Witam,
    jestem na etapie kupna nowego aparatu. Niestety nie znam się na tym, dlatego proszę o fachową radę Szukam czegoś godnego polecenia do kwoty 650zł. Wielkość sprzętu nie gra roli, głównie zależy mi na jakości zdjęć.
    Dzięki za pomoc
    W tej klasie sprzętu dołóż kasy i kup telefon/smartfon z dobrymi funkcjami zdjęciowymi - w obecnych czasach smartfony zaczynają pokonywać jakością aparaty kompaktowe.
    1DX + 50L

  8. #18

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Fajny pomysł, tylko że z aparatu nie będę tylko ja korzystała. A nie wymienię telefonów reszcie domowników

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    obecnych czasach smartfony zaczynają pokonywać jakością aparaty kompaktowe.
    serio? są takie z obiektywem np. f 1.8? 24mm, z możliwością ustawień A, S, M? No i RAW? Jeśli są to chętnie kupię. Nawet mogłoby być f 2.8 byleby był RAW i tryb AV. Znajdzie się coś za 600zł?

  10. #20
    Coś już napisał Awatar kuba1961
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?

    aptur - masz absolutnie rację. Dużo telefonów ale dobrego aparatu brak. Ja długo szukałem telefonu 4 cale z dobrym aparatem fotograficznym. I lipa brak. Jest tylko jeden iphone.
    20D SIGMA 18-50 EX Canon 50/1,4

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •