Zobacz wyniki ankiety: Czy przy wyborze obiektywu brales pod uwage wykresy MTF

Głosujących
44. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Ile sa warte wykresy MTF

  1. #21
    Uzależniony Awatar Raff
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    49
    Posty
    778

    Domyślnie

    A tam dajcie spokój z tymi kreseczkami

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Raff
    A tam dajcie spokój z tymi kreseczkami
    wlasnie do tego zmierzam, czy sie ktos sugerowal MTF przed zakupem - przy porownywaniu szkiel i jakie to ma konsekwencje :-)

    EDIT: chyba dodam ankiete do watku...

  3. #23
    Uzależniony Awatar Raff
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    49
    Posty
    778

    Domyślnie

    Ja się nie sugerowałem wykresami. Patrzę na zdjęcia a i tak zakładam, że takich samych warunków jak w teście się nie odtworzy, egzemplarze różnią się między sobą, więc różnie bywa. Najlepiej byłoby porównać wykresy, fotki na super monitorze, odbitki, odsapnąć i... jak nam się podobały kupić egzeplarz testowy

    Dla mnie najważniejsze jest jak mi służy szkło (kit jest spoko, ale wnerwia mnie duża dystorsja beczkowa tam, gdzie jest ostry a mydło w okolicach 50 mm). Testy są potrzebne, ale najważniejszym testem są własne zdjęcia. I to czasem jest problem

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Gdzies (chyba nawet u nas na forum, jesli nie to gdzies na p.r.foto*) ktos pisal, ze jedynie zeiss publikuje mtf'y dla egzemplarzy szkiel ktore normalnie schodza z tasmy (pierwsza seria)...

    Czyli generalnie mtf sie liczy, ale to tak jak specyfikacja prototypu (czyli znowu porownanie samochodowe )... Do wersji produkcyjnej praktycznie zawsze wsadza gorsze swiatla (a nie piekne diodki), brzydsze zderzaki (czarny plastik "rzondzi") i pare innych brakow da sie dostrzec. No i oczywiscie "jakosc wykonania"
    ...

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Ja z testami i robieniem zdjec nie mam problemu ;-) i generalnie jestem jak najbardziej przeciw testom na ceglach, tutaj byla ciekawosc, ale chce ustrzec inych przed tymi testami zeby sie nimi nie sugerowali tak jak ja kiedys (tzn wiadomo ze nie 100% wagi na wykres) ale bylo to dla mnie wazne zrodlo wiedzy o obiektywie... teraz jest to rowne 0 (zero)

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    Coś w tym jest - może badali niesamowicie dopracowany egzemplarz 70-200
    Przy zakupie szkieł chyba nikt nie kierował się tylko samymi wykresami, aczkolwie był to na początek poszukiwań pewien odnośnik. Potem szuka się opinii na forach, przykładowych fotek.
    Ja też zrobiłem sobie wykresy moich skromnych szkieł (aż dwóch ) i też nie pokryły mi się z wykresami z internetu - użyłem jeszcze do tego dwóch różnych programów m.in. IMATEST.

  7. #27

    Domyślnie

    Przedstawione wykresy porownawcze 135L i 70-200 sa ok.
    Zoom przy ogniskowej 135 osiaga swoj peak. To jest jego sweet spot. Bardzo dobry spot... Na innych, krancowych ogniskowych jest juz slabszy.

    Zwroccie uwage ze MTF na wykresie dla 135L jest podany przy f2, dla zooma przy f.2.8.
    Gdy przymkniemy 135 do 2.8, daje lepszy MTF niz zoom (0.83 vs. 0.80)
    Przy dalszym przymknieciu, wyrownuja sie.

    Tak, 135L jest lepsza optycznie od 70-200, i to pokazuje mtf z photodo.

    Natomiast nie wiem skad wzielo sie takie mydlo na zdjeciu z 70-200 2.8 (non IS) przy 200 mm. Mozliwe ze faktycznie jakis nie najlepszy egzemplarz.

    pozdrawiam

    amber
    Wind i ...ciągłe wydatki...

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amber
    Przedstawione wykresy porownawcze 135L i 70-200 sa ok.
    wszystkie wykresy sa OK, tylko ze nie bardzo maja sie do rzeczywistosci ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Amber
    Zoom przy ogniskowej 135 osiaga swoj peak. To jest jego sweet spot. Bardzo dobry spot... Na innych, krancowych ogniskowych jest juz slabszy.
    Na to wyglada ze przy 135 jest najmocniejszy..


    Cytat Zamieszczone przez Amber
    Tak, 135L jest lepsza optycznie od 70-200, i to pokazuje mtf z photodo.
    zgadza sie tyle ze roznica wlasciwie nie jest taka duza a 200/2.8 jest juz gorsza od 70-200 na 2.8 i to jest dla mnie dziwne


    Cytat Zamieszczone przez Amber
    Natomiast nie wiem skad wzielo sie takie mydlo na zdjeciu z 70-200 2.8 (non IS) przy 200 mm. Mozliwe ze faktycznie jakis nie najlepszy egzemplarz.
    tez nie wiem, pierwszy raz mialem ten obiektyw w rekach i spodziwalem sie roznicy ale... no wlasnie jak wyglada ostre zdjecie z tego obiektywu.. (nie ostrzone jpg z parametrami na '0')..

    Ja wiem ze to mozna ladnie wyosztrzyc w psie, ale nie o to chodzi... zastanawiala mnie roznica pomiedzy 200/2.8 i tym zoomem a tu prosze zdjecia jedno w wykresy drugie... moze ktos sie przejdzie na plenerek z 70-200/2.8?

  9. #29
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac
    moze ktos sie przejdzie na plenerek z 70-200/2.8?
    Wersja IS pewnie nie moze byc?

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    wiesz, pewnie moze byc, mi generalnie chodzi o to zeby sprawdzic "dobry" egzemplarz 70-200 ze stalka 200 i porownac jak to sie ma do wykresow, tylko w tym aspekcie mnie to interesuje... wiec jak juz bedize jakis plenerek to wezme statyw i chetnie ta 70-200IS przestrzele testowo ;-)

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •