Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Pomoc dla Digital Foto Video

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Pomoc dla Digital Foto Video

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    na początku przygody z DFV było całkiem OK
    To samo dotyczy magazynów komputerowych.Kiedyś czekało się na te darmowe programy z płyty,bo ściągnięcie kilkudziesięciu MB to było "mission impossible".
    Albo motoryzacyjnych-w zasadzie przedruki .
    Inna sprawa:dziś z łatwością możemy sprawdzić,zweryfikować opinie o sprzęcie ,testy w wielu źródłach weryfikujemy błyskawicznie nie opierając sie tylko na jednym.
    W dodatku:nasze rodzime firmy,magazyny ,laboratoria nie maja takiego dostępu do sprzętu jak dziesiątki brytyjskich,amerykańskich czy niemieckich periodyków,
    więc i zaufanie do ich ocen jest jakby trochę mniejsze.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    wlkp.
    Wiek
    50
    Posty
    186

    Domyślnie Odp: Pomoc dla Digital Foto Video

    Wcześniej również prenumerowałem DFV, chyba z 3 lata. W zeszłym roku miałem zakończyć prenumeratę, ale namówiony przez siostrzeńca, który jako początkujący foto czytał sobie to pisemko, wykupiłem jeszcze prenumeratę na 2 lata, został jeszcze rok prenumeraty, a ostatnia gazetka przyszła w marcu.
    Następnych wydań gazetki ani widu, ani słychu...
    Ostatnio edytowane przez Pedro44 ; 03-06-2014 o 09:55
    6D|5D+BG-E4|7D|40D+BG-E2|S14 f2.8 EX HSM|C 24L MkI|35L|C 50 f1.4|C 85 f1.8|C 100 f2.8 USM Macro|C 24-70 f2.8 L|C 70-200 f2.8 L IS|C 100-400 IS L|T 17-50|S 10-20 f4-5.6|C 18-200IS|C 580EXII|C 580EX i tyle...

  3. #23
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    414

    Domyślnie Odp: Pomoc dla Digital Foto Video

    Większość podobnych czasopism powtarza tematy, jest taki content nowy czytelnik amator, dla tych którzy są z czasopismem jakiś czas coraz mniej to jest interesujące, bo owe tematy już poznali i oczekują czegoś nowego. Pozostaje im czytanie testów nowych sprzętów oraz wywiadów z jakimiś tam autorytetami fotografii. Czasem to nie wystarcza i odchodzą, ja przerobiłem tak kilka tytułów, oczywiście pożytku wiedzy było z tego wiele, ale nie można czytać ciągle o tym samym.
    Za granicami naszego kraju funkcjonuje to podobnie, dla nie amatorów, pozostają gazety z inspiracjami, czyli takie które publikują tylko fotografie, ale to dla koneserów
    Co do DFV, więcej w reklamę i marketing, odświeżyć trochę krew może, zakres czasopisma to nie tylko przecież fotografia.
    Ostatnio edytowane przez tomphoto ; 03-06-2014 o 20:29
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  4. #24
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Pomoc dla Digital Foto Video

    Cytat Zamieszczone przez tomphoto Zobacz posta
    Większość podobnych czasopism powtarza tematy, jest taki content nowy czytelnik amator, dla tych którzy są z czasopismem jakiś czas coraz mniej to jest interesujące, bo owe tematy już poznali i oczekują czegoś nowego. Pozostaje im czytanie testów nowych sprzętów oraz wywiadów z jakimiś tam autorytetami fotografii. Czasem to nie wystarcza i odchodzą, ja przerobiłem tak kilka tytułów, oczywiście pożytku wiedzy było z tego wiele, ale nie można czytać ciągle o tym samym.
    .
    mam dokładnie takie samo zdanie, jakieś 6-7 lat temu prenumerowałem FVD (tak to się chyba wtedy nazywało) a niedawno pożyczyłem od kumpla 2 numery DFV i przeżyłem swoiste deja vu - od lat to samo, w kółko powtarzające się pitolenie...
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  5. #25
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Śląsk i Zagłębie
    Posty
    130

    Domyślnie Odp: Pomoc dla Digital Foto Video

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    mam dokładnie takie samo zdanie, jakieś 6-7 lat temu prenumerowałem FVD (tak to się chyba wtedy nazywało) a niedawno pożyczyłem od kumpla 2 numery DFV i przeżyłem swoiste deja vu - od lat to samo, w kółko powtarzające się pitolenie...
    tak jest chyba w każdej branży, np. Murator - te same tematy co 12-18 miesięcy
    szkoda mi DFV - mam tam jeszcze ponad rok prenumeraty no i wolę papier od internetu, ale ja to staroświecki jestem
    pozdrawiam

    Przemek

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Pomoc dla Digital Foto Video

    Druk odchodzi powoli w przeszłość, zrobić wydanie cyfrowe na tablety w rozsądnej cenie (bo brak druku, rozwożenia, pośredników) więc pewnie za 9.99 by się dało to robić a może nawet taniej sam bym może kupował w takiej formie, skupić się na unikalnej treści, a nie opisie nowości sprzętowych bo ileż można czytać o sprzęcie i ile papieru można trzymać w domu? jakiś czas temu zrezygnowali z dorzucania płytki dvd do numeru ten krok powinni zrobić kilka lat temu takie płytki tylko zaśmiecają środowisko naturalne a i tak ich nikt nawet nie rozpakowuje (a koszt tego jakiś musi być). Druk i czasopisma w tej formie to przeszłość tylko redakcje i wydawcy (i reklamodawcy) jeszcze tego nie widzą, a potem ręka w nocniku. MZ czasopismo w tej formie nie przetrwa.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 07-06-2014 o 12:42
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #27
    Bywalec Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: Pomoc dla Digital Foto Video

    Witam.

    W moim przypadku to nie forma (druk na papierze), która mi osobiście odpowiada, ale zamieszczana treść spowodowała zmniejszenie zainteresowania.
    Konkurencja również zrobiła swoje.
    Są czasopisma, a także książki wydawane zarówno w formie drukowanej, jak i czysto elektronicznej. Każda z nich ma swoje wady i zalety jak i swoich odbiorców.

    Pozdrawiam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •