Strona 3 z 48 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 471

Wątek: Komputer dla fotografa 2014

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Skoro taki temat powstał to skorzystam z Waszej wiedzy Komputer ( bez monitora, myszek itd) do 3.5 max 4 tysiecy. Do obróbki(Rawy 5d, retusz itd), autocada i 3dsmaxa Ktoś poleci jakiś sensowny setup?

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    W przyszłym tygodniu kupuję mniej więcej to o co pytałem to zapraszam na test
    Miłego dnia
    moja www

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Z perspektywy czasu i doświadczeń:

    - nie oszczędzać na płycie głównej. Lepiej kupić droższą i markową niż tanią i potem mieć problemy różnego typu
    - to samo tyczy się producenta pamięci. Lepiej markowe 8 GB niż kiepskie 16
    - nie pchać kasy w kartę graficzną. Jeśli chcecie pograć od czasu do czasu to wystarczy GTX650-660 w zależności od zasobności portfela. Jeśli nie chcecie grać, to wystarczy systemowy Intel.


    Generalnie wyznaję zasadę taką, jak przy kupnie auta. Lepiej kupić ze słabszym silnikiem, ale dobrze wyposażone niż "golasa" z mocniejszym silnikiem. Z perspektywy czasu dołożyłbym do: lepszej, markowej płyty i lepszego niż najtańszy czytnika kart pamięci. A tak w ogóle komputer kupowałem 2,5 roku temu i ostatnio jak próbowałem znaleźć argumenty za zmianą na nowy, to żadnych nie znalazłem O dziwo podzespoły przestały się starzeć w tempie, jaki miało miejsce jeszcze kilka lat temu...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Płyta musi dawać duże możliwości rozbudowy - zmiana procka, więcej RAMu, dużo HDD [SATA2], USB3.0. Większość sprzętów za 300-400pln ma wszystko to, co jest nam potrzebne do pracy.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Do obrobki RAWow jak najszybszy procek, i oczywiscie SSD na system. Grafika nie gra tu zadnej roli. min 8GB ram, chociaz teraz 16 to tez nie wielki wydatek.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Porady są, a o cenach ani mru,mru .2 lata temu zgodziłbym sie z argumentami :skrzynka +monitor.
    Od kilkunastu lat tak rzeźbiłem:dodawanie RAM,podkręcanie procka itd.
    IMHO: na dziś
    do dobrej amatorskiejj obróbki zdjęć wystarczy laptop za ok 3000 z matowa matrycą.
    Obecny używam rok i nie czuję aby mu czegoś brakowało ,jeśli chodzi o RAM,grafike czy procesor.
    "postęp" troszkę zwolnił i nowe oprogramowanie ,nie jest już tak wymagające (w stosunku do sprzętu).
    Dla zawodowców jest inna półka ,jak w każdym fachu.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Generalnie wyznaję zasadę taką, jak przy kupnie auta. Lepiej kupić ze słabszym silnikiem, ale dobrze wyposażone niż "golasa" z mocniejszym silnikiem.
    Ja tam jednak z zawodowego skrzywienia polecam jednak "mocniejszy" silnik, bo moment obrotowy jest przydatny - choćby ze względów bezpieczeństwa.

    W kompie ważne to płyta główna i procek, tu już niestety króluje Intel. Zasilacz też ważna sprawa i wentylatory, RAM, karta grafiki...ech.
    Mogę polecić, co niedawno złożyłem. Maszyna na Xeonie 1230 - to takie i7 bez podkręcania, za bardzo rozsądną kasę.
    Płyta Asrock.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 08-08-2014 o 20:00

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Ja tam jednak z zawodowego skrzywienia polecam jednak "mocniejszy" silnik, bo moment obrotowy jest przydatny - choćby ze względów bezpieczeństwa.

    W kompie ważne to płyta główna i procek, tu już niestety króluje Intel. Zasilacz też ważna sprawa i wentylatory, RAM, karta grafiki...ech.
    Mogę polecić, co niedawno złożyłem. Maszyna na Xeonie 1230 - to takie i7 bez podkręcania, za bardzo rozsądną kasę.
    Płyta Asrock.
    No i tu się zaczyna dylemat, i5 czy i7. Kiedy kupowałem kompa lepiej było kupić i5 z szybszym jednym wątkiem niż i7 wydajniesze wielowątkowo, pytanie tylko, czy Lightroom lub PS polubi pierwszą czy drugą opcję
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #29

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Cytat Zamieszczone przez BartasPL Zobacz posta
    (...) A jeśli ma być cicho to tylko i wyłącznie wodne chłodzenie (...)
    Dobry wiatrak przy pracy na zdjęciach będzie prawie niesłyszalny. Wodę poleciłbym w przypadku na prawdę mocnego katowania sprzętu - CPU+GPU+RAM jednocześnie (jakieś złożone symulacje czy rendering). I nie przez cichą pracę, a wydajność takiego rozwiązania. Inaczej nie ma sensu IMO.

    Po ostatnim apgrejdzie blaszaka najbardziej odczułem zmianę dysku na SSD i RAM z 8GB na 32GB (szczególnie, że wcześniej włączony miałem swap, na HDD). Proca mam starego, ale na chwilę obecną nie widzę najmniejszej potrzeby wymiany- i-5 2500K (Igen. @4.5HGz, a i pod 5GHz poleci), na socket 1155 IMO najoptymalniejsza opcja.
    Grafika GTX560TI - kiedyś grałem, teraz już nie, więc i byle czym bym się obszedł.

    Na laptopie to sobie można neta przeglądać i w wordzie pisać, od biedy jakiś RAW wywołać . Co innego solidny DTR z dobrym procem w kwocie z czterema zerami, ale to już ani mobilne, ani też praktyczne (choć pracuje się świetnie - na takim sager'ze w pełnym wypasie np. można klepać kilka TIF'ów na raz, bez zająknięcia).

    Z autopsji powiem tylko, że cholernie trudno jest się przyzwyczaić do sprzętu choćby troszkę słabszego niż najmocniejszy na jakim miało się okazję pracować
    Mimo 32GB, już nie raz zmroziłem system z wyłączonym swap'em, podczas stackowania kilkunastu pełnowymiarowych TIF'ów
    Obecnie, jeśli miałbym coś zmieniać to tylko RAM (właściwie razem z płytą bo moja obsłuży tyle co kot napłakał - max 64giba). Ewentualnie dokupiłbym SSD i spiął w raid, ale póki co, to co mam wystarcza z nawiązką.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No i tu się zaczyna dylemat, i5 czy i7. Kiedy kupowałem kompa lepiej było kupić i5 z szybszym jednym wątkiem niż i7 wydajniesze wielowątkowo, pytanie tylko, czy Lightroom lub PS polubi pierwszą czy drugą opcję
    Kompilowane nowe programy już dobrze wykorzystują wielowątkowość i moim zdaniem lepiej mieć "rzeczywiste rdzenie".

    Wyniki z:

    Ranking wydajności procesorów CPU AMD i intel - benchmark.pl

    1300 zł Intel Core i7 4770K artykuł i testy 8.1

    1200 zł intel Core i7 3770K artykuł i testy 7.5

    1100 zł intel Core i7 3820 artykuł i testy 7.2

    1300 zł intel Core i7 2700K artykuł i testy 7.0

    750 zł AMD FX-8350 artykuł i testy 6.9

    1300 zł intel Core i7 2600K artykuł i testy 6.9

    1100 zł intel Core i7 2600 artykuł i testy 6.9

    850 zł Intel Core i5 4670K artykuł i testy 6.2

    850 zł intel Core i5 3570K artykuł i testy 6.0

    intel Core i7 975 artykuł i testy 6.0

    intel Core i7 965 artykuł i testy 6.0

    620 zł AMD FX-8150 artykuł i testy 6.0

    720 zł Intel Core i5 4570 artykuł i testy 5.8

    AMD Phenom II X6 1100T artykuł i testy 5.8

    700 zł Intel Core i5 3470 artykuł i testy 5.7

    700 zł intel Core i5 3470 artykuł i testy 5.7

Strona 3 z 48 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •