Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 471

Wątek: Komputer dla fotografa 2014

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Cytat Zamieszczone przez jaroz Zobacz posta
    musisz pomyśleć o monitorze dobrej klasy
    Od tego bym zaczął,RAM 12-16,CPU,grafika i dysk wystarcza lepsze niż przeciętne,nie ma co wariować.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Monitor mam. Chciałbym żeby komp chodził płynnie a ciężko mi określić granicę "lepsze niż przeciętne" CPU który wymieniłem jest znacznie tańszy niż odpowiedniki intela a nie za bardzo się na tym znam więc proszę o poradę.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #13
    Bywalec Awatar Canonierzysta
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    185

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Ja bym się przyczepił do RAM-u. Kwestia na ilu slotach. Na tej płycie są dwa sloty DDR3, więc pewnie oba zajęte 2x4giba więc raczej nie rozszerzysz tak łatwo. Co do reszty ja nie widzę problemu.
    EOS R|EOS 50D|C24-105L|50mm 1,8STM|Samyang 8mm|Stroboss 60evo|430EXII|Nieustanny rozwój w pakiecie z nieustanną pasją;-)

    --==<<Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią>>==--

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    ja za zestaw i5-2500 (używany), 8gb ram, 120ssd i reszta osprzętu, grafika 1GB, dałem 1800PLN. Można zejść z ceny dając słabszy procesor i5-2400, rezygnując z oddzielnej karty graficznej, dając box-owe chłodzenie, wtedy spokojnie się zmieścisz z 1500PLN.
    Regulamin pkt 8.

  5. #15
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Karta graficzna nie jest istotna dla obróbki zdjęć. Ważny jest procesor, ram i dysk SSD.
    Z procami nie jestem na bieżąco, mam mocnego i7-2600k i rzadko kiedy jego obciążenie przekracza 30%.
    Do tego 8GB DDR3 wystarcza o ile nie mam otwartych kilku tifów w pełnej rozdzelczości (ok.100MB każdy) i kilku aplikacji i pracuję na dwóch monitorach jednocześnie.
    Jesli chodzi o ilość slotów to proponowałbym 2x4GB na poczatek i 2 kolejne wolne na przyszłość. Dysk SSD minimum 128GB, najlepiej 256GB. A jeśli ma być cicho to tylko i wyłącznie wodne chłodzenie, ale to już inna półka cenowa.
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    To AMD jeszcze robi procesory? Puki co bym odradzal kupno AMD bo wtedy jestes skazany na plyte glowna dla AMD, gdybys w przyszlosci chcial zrobic upgrade.

    Ja bym polecal kupno dobrego laptopa z duza iloscia ramu oraz SSD. Zawsze mozesz go przeniesc jak trzeba. Peceta to tak srednio. Dyski na backup itp itd. lepiej miec zewnetrzne podpiete hubem USB 3.0. Gdyby np komp sie zaczal palic, stracisz dyski bo sa w srodku. A tak to przynajmniej backup jest na zewnatrz.

    Do laptopa mozna podpiac kalwiature, myszke, monitor i miec ten komfort ze jak musisz wyniesc sie gdzies z praca, to po prostu bierzesz kompa ze soba odpinajac uprzednio kable
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  7. #17

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Laptop do obróbki to kiepski pomysł. Model z choćby poprawnym LCD będzie kosztował krocie. AMD nie jest złe. Po przesiadce z Phenoma II x4 965be na i5 4570 dużej różnicy w obróbce nie widzę, choć znajomy fanboy intela twierdził, że to będzie niebo, a ziemia. Teraz juz wiem, że mogłem po prostu kupić płytę z większą ilością gdniazd pamięci RAM, a nie pchać się w intela. Byłoby na jakiś filtr, albo bym do szkła dołożył.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Cytat Zamieszczone przez banan82 Zobacz posta
    To AMD jeszcze robi procesory? Puki co bym odradzal kupno AMD bo wtedy jestes skazany na plyte glowna dla AMD, gdybys w przyszlosci chcial zrobic upgrade.
    To jeszcze przemyślę i doczytam. Dzieki.

    Cytat Zamieszczone przez banan82 Zobacz posta
    Ja bym polecal kupno dobrego laptopa z duza iloscia ramu oraz SSD. Zawsze mozesz go przeniesc jak trzeba. Peceta to tak srednio. Dyski na backup itp itd. lepiej miec zewnetrzne podpiete hubem USB 3.0. Gdyby np komp sie zaczal palic, stracisz dyski bo sa w srodku. A tak to przynajmniej backup jest na zewnatrz.

    Do laptopa mozna podpiac kalwiature, myszke, monitor i miec ten komfort ze jak musisz wyniesc sie gdzies z praca, to po prostu bierzesz kompa ze soba odpinajac uprzednio kable
    Mam na to budżet ok. 1500zł więc raczej się nie poszaleje PC do obróbki już mam i7-2600k, 8GB i pracuje mi się bardzo dobrze. Jedyne co ogranicza ten komputer to dysk. W najbliższym czasie planuję dokupienie ssd. W tej chwili potrzebuję drugiej niedrogiej maszyny, może być słabsza.

    Dzięki wszystkim!
    Miłego dnia
    moja www

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Cytat Zamieszczone przez banan82 Zobacz posta
    Ja bym polecal kupno dobrego laptopa z duza iloscia ramu oraz SSD.
    Za 1500 może być ciężko, nawet używkę .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie Odp: Komputer dla fotografa 2014

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Za 1500 może być ciężko, nawet używkę .
    Co racja to racja. Za 1500 chodza standardowe lapki z Media Marktu
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •