Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Interaktywny symulator i kalkulator głębi ostrości

  1. #11
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Interaktywny symulator i kalkulator głębi ostrości

    Fajne :-)
    Chciałbym jednak bardziej zaawansowaną symulację tła np. takiego:


  2. #12
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: Interaktywny symulator i kalkulator głębi ostrości

    Tło mi się nie ładuje na androidowym tablecie. Próbowałem Paryż i budynek. Załadowała się wersja mobilna. "Plan boczny" przydałby się oprócz planu pierwszego i tła. Pokazywałby stopniową zmianę rozmycia wraz ze zmianą odległości.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Interaktywny symulator i kalkulator głębi ostrości

    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    Tło mi się nie ładuje na androidowym tablecie. Próbowałem Paryż i budynek. Załadowała się wersja mobilna.
    Pokazuje komunikat z błędem czy pasek postępu zatrzymuje się na 0%? Jakiej przeglądarki używasz i jaką masz wersję Androida?

    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    "Plan boczny" przydałby się oprócz planu pierwszego i tła. Pokazywałby stopniową zmianę rozmycia wraz ze zmianą odległości.
    Zrobienie takiego tunelu jak na zdjęciu MMM byłoby raczej trudne ze względu na kwestie perspektywy itp. Ale jak znajdę lub zrobię dobre zdjęcie jakichś krzaków, które da się wyszparować, to pomyślę nad jednym obramowaniem które by można było przesuwać, bo to całkiem fajny pomysł.
    | Nikon D90 | N18-105 VR | N50/1.8 | S10-20/4.5-5.6 | T70-210/2.8 SP AF LD | SB-800 | Canon SX150 IS |
    | Strona domowa | Galeria | Symulator głębi ostrości |

  4. #14
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: Interaktywny symulator i kalkulator głębi ostrości

    Czysty Android 4.4.2. Opera Classic. Pasek postępu ładowania tła dochodzi do końca, ale mimo to tło pozostaje czarne. Na przeglądarkach Chrome i Firefox wszystko śmiga jak należy.
    Ostatnio edytowane przez homesicalien ; 18-05-2014 o 12:58

  5. #15

    Domyślnie Odp: Interaktywny symulator i kalkulator głębi ostrości

    Przetestowałem u siebie i niestety na Operze Classic nie chce działać żaden ze sposobów rozmywania tła, dlatego obrazki nie są w ogóle wyświetlane. Niestety z tymi przeglądarkami mobilnymi już tak jest, że niektóre strony działają gorzej a inne lepiej. Opera Classic jest już niestety dość stara i ponieważ nie jest rozwijana to będzie miała coraz większe problemy ze współczesnymi stronami.
    | Nikon D90 | N18-105 VR | N50/1.8 | S10-20/4.5-5.6 | T70-210/2.8 SP AF LD | SB-800 | Canon SX150 IS |
    | Strona domowa | Galeria | Symulator głębi ostrości |

  6. #16

    Domyślnie Odp: Interaktywny symulator i kalkulator głębi ostrości

    Po dłuższej przerwie przyszedł czas na kolejną porcję zmian w symulatorze. Najważniejsza z nich to nowa funkcja pozwalająca na generowanie linków do aktualnie ustawionych parametrów, którymi można się następnie dzielić na forum czy w mailu - osoba, która przez taki link wejdzie na stronę zobaczy dokładne to samo co było widoczne w momencie jego generowania.

    Drobniejsze zmiany to możliwość zmiany wartości suwaków za pomocą kółka myszy, wyświetlanie odległości od której zaczyna się ostrość przy hiperfokalnej, możliwość sortowania listy zapisanych ustawień oraz opcja pozwalająca na wyświetlanie odległości w jednostkach imperialnych (dla rodaków raczej mało przydatne).

    W związku ze zmianami w ustawie o zbiórkach publicznych odważyłem się dodać na stronie testowo przycisk "Przekaż darowiznę", który umożliwia przesłanie mi kilku złotych za pomocą PayPal. Liczę na to, że nikt nie przekroczy ustawowego progu 4.902zł darowizny i nie będę musiał odprowadzać od tego podatków.

    Link bez zmian: http://dofsimulator.net - piszę żeby nie trzeba było szukać na poprzednich stronach, jeżeli ktoś nie pamięta.
    | Nikon D90 | N18-105 VR | N50/1.8 | S10-20/4.5-5.6 | T70-210/2.8 SP AF LD | SB-800 | Canon SX150 IS |
    | Strona domowa | Galeria | Symulator głębi ostrości |

  7. #17

    Domyślnie Odp: Interaktywny symulator i kalkulator głębi ostrości

    Opublikowałem dzisiaj zaktualizowaną wersję symulatora, która wprowadza nową, bardzo fajną funkcję: realistyczną symulację różnych typów bokeh, której efekty są bardzo zbliżone do rzeczywistości. Do wyboru jest 10 typów rozmycia: od gładkiego, delikatnego bokehu, przez zwykłe tarczki aż do obwarzanków z obiektywu lustrzanego + 5 wielokątnych przysłon. Poniżej prezentuję małą próbkę możliwości tego algorytmu. Pierwszy obrazek to stary (wciąż domyślny) sposób rozmycia, pozostałe ukazują nową metodę (kliknięcie powiększa).


    Link do parametrów z obrazka powyżej.

    Nowy algorytm zapewnia też większą precyzję niż dotychczasowa metoda rozmycia obrazu. Niestety przetwarzanie wymaga dłuższych obliczeń i nie może ono działać w czasie rzeczywistym - jest wykonywane na żądanie lub po chwili od zmiany parametrów w trybie auto. Aby aktywować tą funkcję należy zaznaczyć pole "Symulacja bokeh" znajdujące się ponad symulowanym obrazkiem. Tam też można wybrać jaki bokeh ma zostać wygenerowany.

    Druga nowość, dodana niejako "przy okazji" to funkcja pozwalająca zablokować odległość pomiędzy postacią a tłem. Dobrze symuluje to zmiany w obrazie jak podczas przesuwania się fotografa przy stałej pozycji modelki.
    Ostatnio edytowane przez Bemko ; 18-09-2014 o 20:05
    | Nikon D90 | N18-105 VR | N50/1.8 | S10-20/4.5-5.6 | T70-210/2.8 SP AF LD | SB-800 | Canon SX150 IS |
    | Strona domowa | Galeria | Symulator głębi ostrości |

  8. #18

    Domyślnie Odp: Interaktywny symulator i kalkulator głębi ostrości

    Ostatni gwałtowny wzrost popularności Symulatora spowodowany m.in. przez reddit, Peta Pixel i No Film School (28 tys. osób w jeden dzień!) zmotywował mnie do bardziej intensywnej pracy nad aplikacją. Efektem tego jest duża aktualizacja która dzisiaj ujrzała światło dzienne.

    Najważniejsza nowość to pełnoprawna symulacja głębi ostrości: na twarzy modelki widać rozmycie wynikające z małej głębi ostrości oraz uwzględniane są zniekształcenia perspektywiczne przy niewielkiej odległości od aparatu. Dzięki temu symulacja jest teraz zdecydowanie bardziej realistyczna. Zmienił się również zbiór dostępnych postaci, które teraz różnią się od siebie wzrostem. Tak to wygląda w praktyce:
    Animowany gif po kliknięciu

    W Google Play dostępna jest wersja na Androida: https://play.google.com/store/apps/d...i.dofsimulator Również wersja offline jest teraz łatwiejsza w instalacji i działa niezależnie od przeglądarki zainstalowanej w systemie.
    Inne zmiany to m.in. lista modeli aparatów do wyboru, powiększanie podglądu głębi ostrości czy tryb Video 16:9. Pełna lista zmian dostępna jest w oknie "Historia zmian" na stronie.

    Zapraszam do wypróbowania nowej wersji Symulatora. Ciekawy jestem waszych opinii odnośnie tych zmian.
    Ostatnio edytowane przez Bemko ; 30-04-2015 o 13:37
    | Nikon D90 | N18-105 VR | N50/1.8 | S10-20/4.5-5.6 | T70-210/2.8 SP AF LD | SB-800 | Canon SX150 IS |
    | Strona domowa | Galeria | Symulator głębi ostrości |

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •