Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Niedoświetlone fotografie

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Angry Odp: Niedoświetlone fotografie

    Witojcie znowu powrócilem z zaswiatów jakoby.
    Nie patrzajcie na kadrowanie jeno dlaczego za ciemne?
    Wykonane 7d 24-105.
    Monitor na ktorym problem wystepowal to Benq. Teraz zas problem nadal wystepuje na Eizo CS230. Niezkalibrowany jeszcze tylko domyslnie na foto ustawiony jest jednak na odbitce.

    To co widze
    test - silveraxe | Fotosik.pl

    To co widze po wywolaniu
    test1 - silveraxe | Fotosik.pl

    Nie patrzcie na kadr jeno na istote problemu.
    W ..wia mnie to do maksimum
    Ostatnio edytowane przez Silveraxe ; 08-11-2015 o 17:12
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

  2. #12
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Niedoświetlone fotografie

    Sam drukujesz? Drukarkę masz skalibrowaną? Wydruk zawsze wyjdzie ciemniej na papierze niż na podświetlanym od spodu monitorze. Trzeba rozjaśniać pod wydruk o 20-30 procent minimum a czasem nawet więcej. Albo trzeba skalibrować porządnie cały łańcuch. Profile drukarki i papieru masz, używasz, czy kompletnie na pałę jedziesz? Jak drukujesz fotki?

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Niedoświetlone fotografie

    Korzystam z cyfrowego minilabu fuji frontier w supermarkecie :/
    Wydaje mi sie ze jeszcze 100f trzeba jeszcze na spidera wydać, aczkolwiek szkoda mi troche bo wg instrukcji monitora tego urządzenia używa sie na cs230 jeno raz na poczatku. Potem wbudowany w monitor kalibrator pilnuje ustawien juz sam.
    Ostatnio edytowane przez Silveraxe ; 08-11-2015 o 18:30
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

  4. #14
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Niedoświetlone fotografie

    To nie jest problem z monitorem, tylko z tym, że drukujesz fotki w markecie i nie masz profilu ani do maszyny ani do papieru. Z tym pilnowaniem kalibracji do "końca życia" to też nie jest do końca tak, ale to wątek nie o tym. Kalibruje się cały łańcuch, żeby wszystko było na pewno cacy. W ogóle co to za pomysł, żeby drukować zdjęcia w markecie? Wiesz, że dajesz to drukować do miejsca, gdzie wszystko idzie na autokorekcie i nie jesteś w stanie przewidzieć wyników? Idź drukuj to gdzieś gdzie udostępniają profile, weź profil od pary maszyna-papier i będzie git. Rozjaśnić ciut i tak będziesz musiał, nie ma bata. W LR robi się to szybko i sprawnie i bez ingerencji w plik źródłowy, masz tam ponadto podgląd wydruku, który da Ci jako taki pogląd jak to może wyglądać, ale i tak profil ICC to podstawa.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Niedoświetlone fotografie

    sądzę, że hensu trafił w sedno

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Niedoświetlone fotografie

    idz do innego "porządnego labu" a dodatkowo nie dawaj autokorekcji zdjęcia, jeżeli korektę wykonywana jest recznie przez czlowieka to moze zorzumiec ze tak mialo byc ale maszyna moze odbierac biale tlo jako przepał i isc z ekspozycja tak nisko az biale nie jest biale tylko szarawe/kremowe i przez to kobiet na zdjeciu tez jest ciemniejsza
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Niedoświetlone fotografie

    Pierwsza sprawa kalibracja, bez tego nawet nie narzekaj na ciemne zdjecia.

    Gamme daj na 2.2 , luminacja 120, white point 6500.

    Po wywolaniu zdjec w LR idz do dobrego labu. Sam wczesniej drukowalem (dla rodziny) w bootsie czy innym sklepie, ale pewnego razu zdjecia z mojego slubu ktore juz drukowalem kilkakrotnie wyszly czerwone, powiedzialem koniec i teraz tylko drukuje w jessopsie. Fotki wygladaja jak na monitorze i nie mam kosmicznego color shift'u.

    W dodatku za 200 odbitek place 12f (6x4) wiec jest ok.

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Niedoświetlone fotografie

    No właśnie.
    Jeszcze nie tak dawno zrobilem trzy wydruki jedną w Asda druga w Tesco a trzecią w Photobox.
    Kazda inaczej w tym ta z Tesco byla tak niemilosiernie fatalna ze nie dalo sie patrzec nawet. Asda wypadła ciut lepiej natomiast photobox zaskakujaco dobrze. Robilem latka temu odbitki w Jessopsie te z 35 mm tez i wychodzily super, natomiast w chwili obecnej dystans do J. wynosi 10 km :/
    Z kobitkami w Asdzie kiedys wszedlem w konwersacje ale one tylko wymieniaja kartridze i pakuja zdjecia wiec zadnej szczególowej rozmowy byc nie moze bo to nie oni tylko Fuji. A Fuji zalezy by maszyna drukowala w miare dobre zdjecia z telefoników bo to stanowcza wiekszosc rynku.
    Dziekuje za odpisy wszystkim, na forum Newcastle zapytac musze moze ktos bedzie mial takiego pajaczka i moglby na godzinke pozyczyc, chociaz sa ludzie obawiajacy sie o to ze inny bedzie mial łatwiej wiec zmiana drukarni i kalibrator. Dzięki.

    Edit:
    Cytat Zamieszczone przez eleroo Zobacz posta
    Idź drukuj to gdzieś gdzie udostępniają profile, weź profil od pary maszyna-papier i będzie git.
    w temacie wydruków profili oraz ich umieszczania jestem zielony. jesli ktos moglby jakis zarys wyłożyć łopatologicznie, bedzie super.
    Najlepszym krótkoterminowym wyjsciem z sytuacji dla mnie bedzie wysylka online. a dalej poduczze sie i jakos to bedzie
    Ostatnio edytowane przez Silveraxe ; 09-11-2015 o 00:21
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

  9. #19
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Niedoświetlone fotografie

    Nawet tu na forum są fajne i klarowne artykuły na temat zarządzania barwą, na przykład ten, idż do odpowiedniego działu o zarządzaniu barwą i czytaj jak leci. Jak masz już profil (musisz go sobie pobrać z netu od labu albo dostać fizyczny pliczek na penie do ręki w labie stacjonarnym) to jego instalacja jest prosta, z reguły internetowe laby udostepniają je normalnie i pobierasz sobie, wgrywasz do LR i jest, potem przy eksporcie fotek na odbitki osadzasz odpowiedni profil i tyle. Ważne byś zawsze zaznaczał, żeby nie robili żadnych korekt, bo wtedy wszystkie Twoje monitory, kalibratory i inne cuda wianki na nic się nie zdadzą, bo maszyna sama sobie ustawi kolory, kontrast i ekspozycję. Trochę to mnie dziwi, że mając taki monitor nic nie wiesz o profilach... po to się taki monitor kupuje, żeby ich używanie miało sens, no ale spoko, można zaczynać i od końca Poczytaj trochę, to nie jest skomplikowane, zobaczysz jak wszystko stanie się proste i łatwo ustawialne. No ale skalibruj ten monitor najpierw i wierz mi, pajączek przyda Ci się więcej niż raz.

  10. #20
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Niedoświetlone fotografie

    Dziekuję bardzo Eleroo. Eizo przyszedł pare dni temu zaledwie ColorNavigator dziala ustawione domyslnie sa trzy profile ale bez pajaczka nie da rady go zestroić. Pojawila sie okazja a ze Benq dogorywa po 5 latach (rozmazuje kolory) a ja przypadkowo troche zajzałem na strone holenderskiego sklepu oczy mi sie przewróciły bo normalnie Eizo kaze sobie placić za licencje na Color Navigator 500 zł a w tym tu juz było w cenie. Pobrałem aktualizacje no i zonk spider needed
    Na photo temp jest ustawiona na 5500K, na printing 5000, opcja 3 web design 6500.
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •